Také se vám doma ztrácí věci? Kde se asi hromadí? Nebere je náhodou Záškodnická veverka, jako u čtenářky Boros? Nad tím můžete zapolemizovat s prvním dnešním čtenářským příspěvkem...

Jak vysvětlil mizící věci v domácnosti? Například takhle...


Protože se nám doma stále něco ztrácí, něco nemůžeme najít (a většinou ani nikdy nenajdeme), vymysleli jsme si nového člena rodiny. Je to Záškodnická veverka - je s námi už přes 20 let a co ta má toho na svědomí, co ta se všeho už neschovávala a nikdy nám neprozradila, kam. Veverka proto, že veverky si schovávají oříšky na horší časy a Záškodnická proto, že je tak škodolibá a pořád se nám směje, když běháme po bytě a hledáme to či ono, dokonce voláme nejrůznější předměty, aby se nám ozvaly (propisky, klíče, ponožky, brýle, telefony apod). Bohužel se nechce od nás odstěhovat, i když na ni svedeme úplně všechno. Také jsme toho názoru, že ztracené předměty se musí někde hromadit, někde musí být nějaká tajná skrýš, kam se ukrývají například všechny ty jehly, co jsme kdy doma poztráceli a nikdy nenašli a tam se nám smějí, jak se marně snažíme a snažíme a je to k ničemu, protože prostě nemáme šanci.

Boros

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 8.11.2013: Ztráty a nálezy

  • Co jste ztratila, myslela, že už nemáte a po letech to našla?

Své odpovědi na tuto otázku formou příběhu (můžete ho doplnit i fotkou inkriminované věci) mi posílejte nejpozději 8.11.2013 do 15.30 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku: knížky povídek Zdeňka Svěráka: Po strništi bos (nakladatelství FRAGMENT).

sver

Reklama