Novinky

U českých výrobků Vím, co jím

Kupujete rádi potraviny, u kterých máte záruku kvality? Co takhle pro jedenkrát nakoupit suroviny, které vám zaručí správnou nutriční hodnotu a vy tak budete mít jistotu, že jste nakoupili něco zdravého…

V posledních letech si Češi velmi oblíbili loga, která slouží k tomu, abychom si z přeplněných regálů vybrali tu správnou značku. Existují etikety, které vám zaručí, že se jedná o 100% přírodní produkt, jiné obaly na vás křičí s nápisem VYROBENO V ČR. Pokud jste zastánci zdravého stravování, zkuste se podívat po produktech s označením Vím, co jím.

Globálně proti civilizačním nemocem

Program Vím, co jím a piju vznikl na popud Světové zdravotnické organizace a Organizace OSN pro výživu a zemědělství.  Roku 2010 byla založena nevládní nezisková organizace Vím, co jím a piju o.p.s, která tento program i se svým logem zastřešuje.

Logo Vím, co jím je uváděno na baleních těch potravin, jež svým složením splňují přísná nutriční kritéria, neboť hlavním cílem globálního programu s názvem „The Choices Programme“ je podporovat veřejnost v péči o zdraví a bojovat tak proti vzniku civilizačních chorob. Cílem přehledného loga je naučit zákazníky lépe se orientovat v nabídce potravin a snadněji se rozhodovat pro nutričně vyvážený produkt přímo v obchodním řetězci.

 

Češi na půl cesty ke zdraví

Pokud patříte mezi patrioty a rádi nakupujete české výrobky, můžete vyzkoušet například směsi na chleba od společnosti Nominal, které splnily nutriční kritéria a nesou kruhovitý cejch s nápisem Vím, co jím. Tato česká firma z Vysočiny je na trhu již od roku 1993, od té doby se zaměřuje na potraviny zdravého životního stylu a specializované potraviny pro bezlepkovou výživu. Výrobky jsou vyráběny z kvalitních surovin, z nichž si některé dokonce sami pěstují. Mimo český trh dodávají své výrobky také na Slovensko, do Polska, Maďarska, Chorvatska a do Švédska.

asda

   
05.01.2015 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. [6] Žijme zdravě :) [*]

  Výrobky od Nominalu jsou cenově hodně friendly :) Teď jim vyšla i nová kuchařka, která v Country Lifu stojí jen 119,- Kč (http://www.countrylife.cz/peceme-a-varime-bezlepkove-s-nominalem)

  superkarma: 0 12.02.2015, 14:53:53
 2. [5] helča123 [*]

  Já mám logo Vím, co jím a s ním spojené stránky vimcojim.cz moc ráda. Výrobky od Nominalu si kupuju v prodejnách se zdravou výživou - Sklizeno, Countrylife, ... takže pokud máte něco podobného poblíž, zkuste mrknout tam.

  superkarma: 0 08.01.2015, 11:19:22
 3. [4] janavys [*]

  Hanula — #1 tak to je smůla

  superkarma: 0 05.01.2015, 20:06:43
 4. avatar
  [3] kobližka [*]

  Jen aby si na té značce někdo nezaložil hodně výhodný byznys.Neb prostě momentálně prahneme po všem českém Sml80

  superkarma: 4 05.01.2015, 13:53:26
 5. [2] Miluše3 [*]

  My Češi se budeme vždy koukat na ceny.

  Já také.

  superkarma: 1 05.01.2015, 13:40:24
 6. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16asi jsou to výborné výrobky, ale nejde jim e-shop, tak se nemůžu kouknout na ceny....

  1. na komentář reaguje janavys — #4
  superkarma: 0 05.01.2015, 13:09:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme