Herečky a herci ze Švandova divadla v Praze se ve čtvrtek 12. září vydali ven, aby zahráli krátké etudy nakupujícím v Obchodním centru Nový Smíchov. Zahájili tak výstavu fotografií Zaostřeno na divadlo. Výstava velkoformátových snímků od šesti divadelních fotografů zachycuje nejvypjatější okamžiky radosti, smíchu, pláče i šílenství z inscenací, které má smíchovská scéna na současném repertoáru.

V obchodním centru u Anděla se tak procházeli andělé Kristýna Frejová, Marek Pospíchal a Patrik Děrgel, skrýval se zde Tomáš Kobrjako Netvor z Frankeinsteina, v parfumerii se poplašeně líčila svůdná Marilyn Monroe ze hry Parchant Marilyn v podáníZuzany Onufrákovéa Robert Jašków z komedie Řemeslníci se coby fušerský opravář pustil do opravy požárního hydrantu. Filip Čapka společně s Davidem Punčochářem z inscenace Vladimirova děvka přiblížili návštěvníkům syrovou atmosféru hry a lákali návštěvníky do fiktivní divadelní hospody. Mramorovými chodbami se ve svatebních šatech protančila také Martina Krátká jako Nevěsta z inscenace Crash u Potoka, kolemjdoucí udivoval i obezřetně se pohybující Tomáš Pavelka v indiánském kostýmu a na eskalátorech se tiše vozila bledá Paní Smrt v podání Petry Hřebíčkové.

Výstava třiadvaceti fotografií  je umístěna v prvním patře až do 26. října, autory jsou Patrik Borecký, Michal Hančovský, Alena Hrbková, Alžběta Jungrová, Kateřina Zahradníčková a Robert Vlk, vstup je zdarma.

Jak naše módní redaktorka Dana zhodnotila kostýmy z Anděla?

Jaskow

Tenhle kostým včetně výrazu nemá chybu.

Marilyn

Kostým ve stylu Marylin Monroe (vtipně doplněný obvazem, který se decentně skrývá v kožešině) se také povedl i když není vidět celý. Oceňuji hlavně špičaté poprsí.

Smrt

Tenhle kostým je rozhodně mým favoritem. Je úžasný včetně pózy. Ale je mi nějak povědomý. Až mám pocit, že mi ho „ukradli“ z plzeňského Macbetha (čarodějnice s křídly).

Frankenstein

Z tohoto outfitu jde hrůza, ale to byl určitě účel, takže za mě super!

Pavelka

Tomuto kostými bych vytkla „nedodělanost“. Nebo je snad to pánské jégrovo negližé k indiánské čelence záměr?

Frejova

Jednoduché červené šaty opatřené křídly. Nevím, co má kostým vyjadřovat, nebo koho má představovat, ale oceňuji sladěnost barvy šatů se rtěnkou.

A jak se líbí tyto divadelní kreace vám, milé čtenářky?

Reklama