V domě kdy bydlím, mám souseda, který se stará, nebo spíše nestará o svojí 89 letou mámu. Je to stařenka, věchýtek, vždy měla dobré srdce, každý ze sousedů ji měl moc rád..." píše čtenářka Tana M. k tématu: Podrazy vůči seniorům.

Co byste doporučily, milé čtenářky, čtenářce Taně M., která mi poslala k dnešnímu tématu následující příběh... Jak by se měla zachovat dál?


Dobrý den!

Původně jsem ani nechtěla psát. Ale bohužel v mém okolí žije týraná stařenka. V domě kdy bydlím, mám souseda, který se stará, nebo spíše nestará o svojí 89 letou mámu. Je to stařenka, věchýtek, vždy měla dobré srdce, každý ze sousedů ji měl moc rád.

Zato její syn 57- letý úchyl, tyran a doslova a do písmene psychopat. Pracuje někde u dopravních podniků, snad u ochranky. Bije svojí mámu. Již několikrát zavolali na tohoto psychopata policii. Ale znáte to. Policie sepsala protokol a nic se nekonalo. Další týden babička Tesaříková, přišla k mým dveřím celá domlácená, ruce jedna modřina za druhou, celé dokopané nohy. Říkala, že jí syn bije, že jí ubližuje, jen proto že zapomíná a ztrácí některé věci. Já jsem jí ošetřila drobné zranění. Když ji začal její syn minulý týden mlátit, šla jsem k jeho dveřím, zazvonila jsem a otevřel mně „psychopat" se zbraní v ruce. Měla jsem dost velikou odvahu. Vysvětlila jsem mu, že ke svojí mámě se chová jako hulvát, že jeho chování je nepřípustné. Tesařík prásknul dveřmi a já slyšela zas, jak jeho maminka sténá a náříka. Na chování tohoto psychopata si stěžovali na bytovém družstvu, na magistrátů, i další sousedé, ale s nulovým výsledkem. Teď sama nevím, jak pomoc staré paní, kterou týrá a bije její vlastní syn?

Hezký den,
Tana M.

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Podrazy na seniory

Stala jste se svědkem bezpráví vůči seniorovi? Popište to!

Stařenka šinoucí se pomalým tempem po chodníku se náhle zamotala, jak kolem ní projel hulvát na motorce a vytrhl jí kabelku. Firma sezvala seniory na prezentaci a vnutila jim zbytečné výrobky za horentní sumy. Důvěřivý důchodce pozval náhodného kolemjdoucího v nouzi do bytu, kde ho ten nenápadně okradl o všechny úspory... Obdobné situace se opakují stále dokola a staly se v mnoha rodinách. Napište mi o bezpráví, kterého jste byly ve svém okolí svědkem vy, milé čtenářky! Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec), můžete získat pěkný dárek, totiž: zelené kostičkované bačkory - důchodky, knížku Zbyňka Siegela: Jak hledat a najít zaměstnání a krém na ruce JUWEA. Očekávám ho dnes (v úterý 9. listopadu 2010) v redakční poště, viz adresa níže...

jak

Reklama