Domácnost

Týrané děti v Berouně: Matka obviněna

 

Policie vyšetřuje kauzu týrání dětí v Berouně. Máme pro vás vyjádření Hany Gabrielové, ředitelky dětského domova, do kterého byly děti převezeny.

Dvě děti, dvouletý chlapeček a šestiletá holčička, měly být údajně svazovány, poutány obojkem a vodítkem na psa a natáčeny na video. Ponižování si všimli sousedé, kteří slyšeli z bytu častý pláč. Policie už obvinila matku dětí z týrání. Žena, které nyní hrozí až 3 roky ve vězení, se už včera zhroutila a skončila na psychiatrii, její druh je neznámo kde.

Oslovili jsme Hanu Gabrielovou, ředitelku dětského domova, do kterého byly děti převezeny, a zeptali se jí na několik otázek...

Převezli k vám děti z Berouna, z vašeho profesního hlediska, myslíte, že byly děti týrány, nebo ne?
To musí posoudit odborníci, je to záležitost týmové práce a Policie České republiky. Sama jsem nebyla při zásahu. Může se to potvrdit i vyvrátit.

Všimla jste si nějakých poranění, a jakých?
Modřinky měly. Víc vám bohužel neřeknu, protože policie případ ještě šetří a já nejsem kompetentní sdělovat tyto informace.

Jak jsou na tom děti psychicky?
Děti se adaptovaly mezi ostatní vrstevníky naprosto bez problémů, komunikují, hrají si. Ale jaké budou psychické následky, to ukáže čas a odborná vyšetření.

Co bude s dětmi dál?
Až usoudíme, že se děti dostatečně adaptovaly v našem zařízení, budeme je pomalu diagnostikovat, pokud možno pro ně co nejméně nápadně. Současně samozřejmě probíhá šetření police. Doufám, že skončíme svá šetření současně a poradíme se, co dál. Je to ale záležitost širší pracovní skupiny.

Jak dlouho to potrvá?
Nemám tušení, soud může prodlužovat předběžné opatření maximálně po dobu šesti měsíců, potom musí vydat nové rozhodnutí. Záleží na policii. Já doufám, že se to do té doby vyřeší. Mohou nastat různé scénáře, například když se přihlásí příbuzní.

Setkala jste se ve své praxi již podobnými případem?
Bohužel setkala, a to i s brutálnějšími případy, páchanými na podstatně menších dětech.

Máte pocit, že počet těchto případů u nás narůstá?
Přicházejí ve vlnách, vždycky to řeší policie a dokazování je velice dlouhé a složité.

Co si myslíte o této kauze vy?

   
08.07.2008 - Dům a byt - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [5] Anai [*]

  Julianna: Přesně tak!!! Já vím, že to není možné, ale já bych s nimi udělala totéž, co oni s těmi dětmi...

  superkarma: 0 09.07.2008, 16:07:04
 2. avatar
  [4] Julianna [*]

  Je mi z toho zle, co je to za zrůdu,že týrá své dítě, že mu může dát obojek, kde to jsme? Měli jsme psa a obojek jsme mu dávali jen když šel ven, bylo nám ho líto..Být soudcem, tak tihle lidé by z lochu nevylezli a žádná " luxusní dovolená ", ale tvrdá práce, tvrdý kavalec a chleba s vodou!!!

  superkarma: 0 09.07.2008, 08:13:51
 3. avatar
  [3] RenataP [*]

  nejhorší je, že tohle se dělo dřív, jen o tom nikdo nevěděl, pro média byl přednější sjezd komunistů v Moskvě... dneska se to rozmazává a pak z toho vznikají vtipné snahy Džamily Stehlíkové o zákazy tělesných trestů, jenže... tohle je jev ve společnosti, který se prostě vyskytovat BUDE, a ani pár před kamarami odsouzených psychopatických rodičů, na tom nic nezmění. Bohužel..

  superkarma: 0 09.07.2008, 05:53:04
 4. avatar
  [2] tortora [*]

  pokud je týrala,tak 3 roky jsou málo

  superkarma: 0 08.07.2008, 22:29:14
 5. [1] renčí [*]

  Doufám, že pokud je matka doopravdy týrala,trestu neujde!

  superkarma: 0 08.07.2008, 18:34:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme