tymiánové kuře s citronem

Mám ráda jídla, po kterých voní celý byt. Proto ráda používám bylinky a koření, a vlastně i proto ráda vařím. Nic nepotěší tak jako když přijde manžel z práce a už od dveří volá, že ta vůně jde cítit až ven, a co že dobrého máme k obědu. A potom sedí, pochutnává si a já mám radost.

Mezi mé oblíbené bylinky patří tymián. Když mi proto kamarádka donesla recept na kuřecí prsíčka s tymiánem, citronem a medem, sbíhaly se mi sliny už jen při čtení. Co lepšího než med a citron v téhle roční době, co voňavějšího než tymián?

Suroviny

4 kuřecí prsíčka
1 bio citron
med
několik snítek tymiánu
sůl a čerstvě umletý pepř

Postup

Pokud můžete, kupte si kuřecí prsíčka s kůží. Ta je potom výborně křupavá. Bio citron z toho důvodu, že budete používat citron i se slupkou, a ten bio by měl být zdravotně nezávadný. Pokud bio neseženete, důkladně slupku umyjte, kartáčkem v horké vodě.

Troubu předehřejeme na nejvyšší teplotu. Osolená a opepřená prsíčka vložíme do pekáče, kůží dolů. Můžeme je trochu podlít vodou. Pečeme přikryté asi 10 minut.
Z citronu si nakrájíme čtyři kolečka.

Prsa otočíme kůží nahoru a položíme na ně plátek citronu. Na každý dáme ještě snítku tymiánu (nebo posypeme sušeným). Nahoru nakapeme trochu medu, maličko posolíme a popepříme. Pekáč vrátíme do trouby a pečeme, než je maso hotové. Podle potřeby poléváme a podléváme.

Výbornou přílohou jsou opékané brambory nebo rýže.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama