Kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest si týden před společným koncertem s dětskou lidovou muzikou Notičky v pražském Rudolfinu pochvaluje čerstvě navázanou spolupráci. Oba soubory se představily 5. prosince na Mikulášském koncertě Tap Tapu ve Státní opeře, kde Notičky vystoupily jako host po boku Marka Ebena, Kamila Střihavky, Xindla X, Dana Bárty či Kláry Vytiskové. V Rudolfinu 20. prosince bude na návštěvě pro změnu The Tap Tap.

tap tap

„Ta spolupráce nás strašně mile překvapila a ta energie, kterou do toho Notičky daly ve spojení s tím, že to zvládly naprosto profesionálně, tomu dala další, úplně nový rozměr,“ říká po koncertě v opeře Šimon Ornest, vedoucí kapely složené ze zdravotně postižených muzikantů z řad studentů škol pražského Jedličkova ústavu.

„Na dětech z Notiček bylo už na zkouškách vidět, že je to baví, a potom tím víc i na místě, a to se ne vždycky dá o všech profesionálech říct. Rádi bychom v tomhle směru s Notičkami spolupracovali i do budoucna,“ dodává.
Ze spojení své kapely zaměřené na perkusní nástroje a souboru zabývajícího se folklórem strach rozhodně nemá. „Určitě to bude fungovat, jinak by si nás Notičky pro společné hraní nevybraly,“ dodává.

Notičky si The Tap Tap do Rudolfina pozvaly po dvou letech hraní s cimbálovou muzikou Hradišťan a loňském vystoupení s Loveckým triem Praha. Koncertu, na němž Notičky pokřtí své páté CD s názvem A máme tu svátky, se coby hosté zúčastní i Bára Basiková a Ondřej Hejma.

Notičky, které se vedle stovek vystoupení na domácí scéně za třináct let svého působení pětkrát představily ve Spojených státech, použijí část výtěžku jako každoročně na podporu občanského sdružení Náruč, které provozuje denní stacionář v Dobřichovicích a sociální podnik Modrý domeček v Řevnicích.

The Tap Tap chce vynaložit část výtěžku z koncertu na financování projektu Studeo. „Jde o vzdělávací systém, v němž za studenty škol pražského Jedličkova ústavu docházejí v jejich volném čase lektoři a věnují se jim v oborech, které je baví a zajímají a které si sami vyberou,“ říká Šimon Ornest.

Velká vánoční jízda Notiček a The Tap Tap s moderátory Ester Kočičkovou a Ladislavem Angelovičem z Tap Tapu startuje 20. prosince v 19:30. Vstupenky distribuuje síť Ticketpro.

O koncertu Notiček a jejich hostů The Tap Tap v Rudolfinu jsme vás informovali ve článku Dětská lidová muzika Notičky si na vánoční koncert do Rudolfina pozvala The Tap Tap

 

Reklama