Krásné pondělní zasněžené ráno.

   Jak mívávám vánoční náladu nostalgickou, tento rok byl Štědrý den opravdu vydařený. Začalo to už ráno.Partner se pyšnil, že letošní stromek nebude koupená kanadská jedle, nýbrž vlastnoručně uříznutá dvoumetrová špička stříbrného smrku obalená hustě šiškami. Měl to vychytané.

Jenže jaksi pozapomněl, že sníh, který lehce roztál, se ráno proměnil v kluziště. Vyrazil s výsuvným žebříkem ke stromu a báááác, válel se jak široký tak dlouhý a s nepublikovanými výrazy se snažil postavit na nohy. Žebřík ho praštil do hlavy, kde se mu rýsovala pořádná boule. A jak byl čím dál vzteklejší, tak se mu nepodařilo postavit se na nohy a nakonec se připlazil po čtyřech. Dcera i syn s mladou se mohli smíchy potrhat, mně cukaly koutky, ale pro běsnícího muže to byla jen příležitost pokračovat v lamentování. Nakonec bouchl dveřmi a odjel koupit stromek do ohrady. Za 2 hodiny se vrátil, vztek už opadl, v ruce třímal metrovou jedličku, ve druhé omlácené jmelí a svícen: ,,Tak,abyste věděli,stromky nikde neměli," pravil. ,,Nakonec u Kauflandu nakládali už poslední kusy do auta, tak jsem ho slušně o jeden poprosil a jestli by mi nedal trošku větší." Ale obchodník ho odbyl: ,,Tak hele, ber nebo neber, dávám Ti tenhle, naval šest stovek, nebo jsi nahranej".

Tak vysolil šest stovek, vzal jedličku, koupil zdevastované jmelí, svícen a přijel domů. Stromek jsme ozdobili, vzhledem k jeho výšce to šlo rychle. Je hezký, všichni jsme mu ho pochválili, protože známý škarohlíd chodil neustále okolo (boule se mu mezitím vybarvila) a nespokojeně chrlil: ,,Takovej strom jsme jakživa neměli, zakrslík je to...".

My mezitím připravili večeři, dárky jsme z komody přenesli pod stromek. Pak už vše probíhalo v pohodě, došlo i na konverzaci...Ale zapoměli jsme na jednu věc. Náš pes, tibeťan, ochránce stáda, se mezitím přesunul k dárkům,(byly tam i pro něj a ty mu voněly). Zaujal ochranitelskou pozici a hlídal-jenže všechny dárky. A když jsme měli začít rozbalovat, výhružně zavrčel a zalehl mezi ně. Psa jsem odlákala na řízek do kuchyně,mezitím jsme je urychleně přendali zpět na komodu, vpustili řvoucího krakena z kuchyně a mohli vklidu rozbalovat .První vybalila Klárka velikou kost Assanovi, aby měl chvíli zábavu. A tak jsme se těšili z dárečků a nastálé pohody, popíjeli vínko, smáli se a vůbec nám nevadilo, že pes skočil na stůl v kuchyni (nikdy to ještě neudělal) a zbaštil misku cukroví. Vždyť jsou Vánoce!!!!! Evi

Evi, tak to je Assan pěkná potvora, takhle si všechno chtít zabrat pro sebe a ani své pány k tomu nepustit. Ale určitě je výborný hlídač. Simona

Zažily jste také svůj osobitý příběh? Neváhejte a pochlubte se s ním. Posílat můžete i fotky, rádi je uveřejníme. Adresa je:

redakce@zena-in.cz

Reklama