Vztahy

„Ty mě vůbec nemáš ráda!"

Stejně tak i já jsem potkala člověka, se kterým jsem na velmi krátkou dobu spojila své kroky. Ovšem pud sebezáchovy u mne nakonec zvítězil a já ho nakonec „vyhodila". Z mého bytu, z mého života," píše k dnešnímu tématu čtenářka Elioza.

Jak prožívala partnerovo citové vydírání čtenářka Elioza? Přitáhla si k sobě citovou trosku a to se jí nevyplatilo...

Téma dnešního dne zní: Citové vydírání!

„Ty mě vůbec nemáš ráda!"

Každý někdy potkal někoho, kdo ho citově vydíral.... Ať už se jednalo o krátkodobou známost, delší vztah, manželství či jen dětské citové vyděračství.

Stejně tak i já jsem potkala člověka, se kterým jsem na velmi krátkou dobu spojila své kroky. Ovšem pud sebezáchovy u mne nakonec zvítězil a já ho nakonec „vyhodila". Z mého bytu, z mého života. A to jsem fakt hodně trpělivá. Jenže i u mě pomyslný pohár trpělivosti občas přeteče a mně tenkrát vytekly i nervy. Doslova a do písmene jsem se zachovala jako ten býk ve mně. Ve vzteku jsem byla schopná ho „narvat" i do otevřené šatní skříně.

Ale to předbíhám...v době rozvodu s mým ex jsem se seznámila s mužem, který mi tehdy připadal odvážný (díky slovním útokům mého ex), klidný (díky pomalému způsobu vyjadřování) a také milující (stál při mně). Díky zaslepenosti, pošramocenému sebevědomí a pocitu samoty jsem neviděla to, co bylo zřejmé a jasně viditelné. Člověk totiž k sobě připoutá-přitáhne partnera podobného charakteru a ražení, co se týká sebevědomí, nedostatku sebelásky a sebeúcty. Tudíž se stalo nevyhnutelné a já si k sobě připoutala citovou trosku, jakou jsem tehdy byla i já. A co se může stát, když spojíte dvě trosky??

Ztroskotaný vztah...který nemůže mít dlouhého trvání. No jsou i takové případy, že si citové trosky lebedí ve svých problémech nebo nemají sílu se jim postavit a setrvávají ve svazku, který jednoho nebo druhého nebo oba najednou neuspokojuje...otravuje...deptá...ničí....

To se neustále opakuje situace, kdy jeden něco řekne, druhý to špatně pochopí....ten první začne vysvětlovat, druhý mu nevěří...první je zoufalý z té nedůvěry, vysvětluje o to víc a čím dál častěji....ten druhý o to víc propadá pocitu, že nemůže věřit!! Zvlášť, pokud nevěří ani sám sobě. Bodejť by to někam vedlo, je to začarovaný kruh.

Kdysi dávno jsem kupovala Perlu v kelímku ( kdeže ty doby jsou ). Vzhledem k tomu, že ho sama téměř nejím, nepoužívám, leda tak na zhotovení svačiny ( ne pro mne ), tak mě stav kelímku nijak netrápil. Měla jsem jiné starosti - péči o několikaměsíční miminko. Jednou takhle si mazal partner chleba k večeři a povídá : "Už dochází máslo"...a já pokrčila rameny, co jako já s tím... a on pokračuje vyčítavě..."Tys nekoupila máslo? Ty mě ale VŮBEC nemáš ráda!!!"

Dnes už vtipná situace mi tehdy tak nepřipadala. Koukala jsem na něj jako blázen, jestli to myslí vážně. A bohužel myslel a věřte či ne, dodnes si za tím stojí. Dodnes si stěžuje, jaký je to chudáček a smolař, jak se mu smůla lepí na paty. Jaké má starosti a problémy. A jenom on...nikdo jiný problémy a starosti nemá.

Takových zapeklitých situací bylo čím dál víc a víc a já se už nakonec i přestala těšit domů, když jsem si šla třeba nakoupit nebo když měl přijít z práce. Nemohla jsem ani nikam sama chodit. A víte, jak nesnáším omezování osobní svobody.;-)

Pozor na takové týpky, kteří se na vás pověsí a pak jen vysávají a vysávají...nejdřív energii, sílu, obsah peněženky, pak i schopnost se smát a žít podle svého. Každý je strůjcem svého štěstí. Takže pryč s pijavicemi! Ta doba, kdy je lékaři považovali za užitečné, dávno pominula.

Elioza

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Citové vydírání

Už vás někdy někdo citově vydíral?

Zavzpomínejte na citové vydírání, které se vám přihodilo, milé čtenářky! Posílejte mi své příspěvky k dnešnímu tématu do redakční pošty. Vaše vzpomínky nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Proč? Jen tak budete mít šanci, získat za příspěvek krásný dárek v podobě dévédécka Cvičení po porodu a aviváže Silan Aroma Therapy - orchidea a růže.

   
13.10.2010 - Láska a vztahy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Introvertka [*]

  Jeden z mých ex byl taky pijavice. Hrůza a běs. Když jsem se s ním rozešla, několik hodin jsem se klepala. Říkal mi totiž, že se zabije a podobný nesmysly.

  superkarma: 0 15.12.2010, 19:46:01
 2. avatar
  [9] heli78 [*]

  S přítelem jsem žila 4 roky a to co byla ze začátku milá pozornost vůči mě se změnilo v neustálé špehování, žárlení a omezování - on je chudáček a já si ho vůbec nevšímám a to se tak snaží.... trochu pozapoměl že mám dvě děti z předešlého manželství a musím se věnovat i jim... Ty už mě nemáš ráda a co jsem ti udělal - pořád do kola se ptal, a když nebyl doma stihl poslat i 60 sms ve znění - copak děláš a proč mi nepíšeš, já ti vůbec nechybím??? No hrůza .. Před rokem jsem ho prostě vystěhovala. Nejhorší je že ani po roce jeho sms nepřestali - kupuje dárky a nechává mi je třeba na parkovišti u auta (vracím mu je po kamarádech) - protože domů už ho nechci pouštět. Netuším co dělat a je celkem nemožné se z někym začít bavit, jelikož drby letí a jak se z někým začnu bavit, on se to dozví od kamarádů a začne dotyčnému vyhrožovat, a to v lepším případě Sml80

  superkarma: 0 18.10.2010, 13:50:22
 3. avatar
  [8] Suzanne [*]

  Máslo! Podle mého exe by zase byl doma chleba, kdybych nebyla sobecSml30 Z toho vydedukoval, že nebudu schopná postarat se o dítě, protože on si péči o dítě představuje jinak. Sml52 No nic, v úterý máme rozvodové stání.Sml16

  superkarma: 0 14.10.2010, 07:03:57
 4. avatar
  [7] Eliana [*]

  My ženský, teda vydržíme hodně Sml15

  superkarma: 0 13.10.2010, 13:43:31
 5. [6] elioza [*]

  nadenica — #5 není třeba se omlouvat, to se stane občas každémuSml22Sml80Sml79

  superkarma: 0 13.10.2010, 12:45:38
 6. avatar
  [5] nadenica [*]

  omluva za vypadané písmenka...nějak mi to dnes hopsá ne všechny stranySml54

  1. na komentář reaguje elioza — #6
  superkarma: 0 13.10.2010, 12:31:18
 7. avatar
  [4] nadenica [*]

  s těmi pijavicemi je to trfné!!!!!Sml52Sml52Sml52

  grtuluji ke správnému kroku!!!!Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 13.10.2010, 12:23:13
 8. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Poučení do života: jak se chlap začně shánět po másle-zadupat do země Sml54

  superkarma: 0 13.10.2010, 12:20:41
 9. avatar
  [2] selinka [*]

  Tak jsme si vzpomněla, jak jeden z mých ex na začátku vztahu po mně vyjel "teď jsi přišla z práce a chceš jíst? snad se najíš v práci a teď se budeš věnovat mně, ne?" To už jsme byla celkem poučena životem, takže jsem nereagovala a v klidu se najedla. Vztah dlouhého trvání neměl, naštěstí jsem to pochopila opravdu brzo.

  superkarma: 0 13.10.2010, 12:18:19
 10. avatar
  [1] Florencie [*]

  Ještěže doma nejíme máslo, ušetří nás to, jak vidno, spousty konfliktů Sml52

  superkarma: 0 13.10.2010, 12:02:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme