Rodina

Ty máš ale pěkně vymytý mozeček, holčičko!


Ptáte se, kam zmizel Maxipes Fík? Patrně ho sežrali Pokémoni. Kdyby vás zajímalo, co se stalo v vílou Amálkou, tak s největší pravděpodobností zmorfovala (nebo co), a teď je z ní pterodaktyl s laserem ve skafandru…

Je libo pohádku na dětském kanálu?

Proč ne? Račte se posadit, vybavte se patřičnou dávkou sedativ, případně si něco píchněte, čichněte, vypijte nebo vykuřte, a přejeme hezkou zábavu!
Nebojte se, scénárista i výtvarník díla, na které u vytržení bude zírat vaše dítě, to udělali také před tím, než vytvořili pořad!

Vzhledem k mamutímu pracovnímu vytížení jsme s Radkem ani jeden nestihli zajistit Johance na letošní jarní prázdniny program. Jeho práce, moje práce, do toho Matylda a přípravy na otevření. Po večerech ještě běhám pomáhat s jeho fakturami, aby se vyspal alespoň pár hodin. Lituji toho, protože mě nenapadlo, že své dítě svěřuji do rukou nesvéprávných šílenců, kteří se zabývají tvorbou televizní zábavy pro děti!

První den prázdnin

„Johanko, nechceš jít ven? Je hezky...“
„Ne, maminko, budu se koukat na televizi.“
Vyhledala si dětský program a zobala slunečnicová semínka v jogurtu. Byla příkladně hodná. Já pracovala.

Během tří hodin jsem se šla několikrát podívat, jestli sleduje opravdu dětský kanál, protože to, co se ozývalo z kuchyně, mi spíš připadlo jako zvuky dokumentu z druhé světové války.

„Zabiju tě! Zabijeme je, zabijou nás, zabili ho... ji, je, VŠECHNY!“
„Morfujeme! Ooo, bože, umírám, pomozte! Jsem rozdrcená, rozpadám se! HURÁ, VŠICHNI UMŘELI!“


Průběžně jsem se chodila přesvědčovat, jestli i obrázky odpovídají tomu, co slyším, a pomalu mi docházela trpělivost.

Poprvé – Jakási obrovská zelená rozžvýkaná hmota odtrhává kousky svého rosolovitého těla a hází je na hranaté postavičky, které se pomalu za úpění rozpouštějí. Jiné postavičky střílí z laserových zbraní po hmotě. Řev a střelba.

Podruhé – Hmota se ve smrtelné křeči zmítá na fialové zemi. Ještě se zvedá, aby se v zápětí rozplizla a zasáhla rozteklým tělem některé postavičky s lasery. Přichází (snad) nějaký chlapeček, který v sekundě zelená v obličeji a zvrací. Řev a sténání.

„Johanko, já to přepnu, ne?“
„Prosím nééé, mě to baví!“

Potřetí – Holčička s hlavou šestkrát větší než tělo, očima nápadně připomínajícíma člověka stiženého Basedovou chorobou a ústy tak obřími, že by bez problému zhltla sama sebe, střílí jakési plivance po učiteli, který visí nalepen chodidly na stropě. Později on střílí po holčičce jiné plivance – pro změnu modré. Řev a zvuky střelby.

„Johanko, to tam není jiná pohádka?“
„Ne – tahle je dobrá.“


Počtvrté – Několik „lidí“ skáče do vzduchu a vykřikuje názvy pravěkých zvířat. Následně procházejí jakousi přeměnou. Různobarevné skafandry a zbraně, které doposavad nikdo nevynalezl.
Zastřelili člověka v převleku krokodýla… radují se. Chaos. Morfujeme!!! Řev a střelba.

„Johanko, co to je morfovat?“
„Nevim, prosim tě, to je jedno!“
„To není jedno, herdek – víš, co je šavlozubý tygr?“
 
„Ne.“
„To je pravěký zvíře, předchůdce dnešního tygra...“

„Hmm – mami, když je někdo ozářenej, tak umře?“

Popáté – Jakýsi živočich, snad bobr, visí svázán nad červenou tekutinou v jakési laboratoři. Tekutina bublá. Možná jde o kyselinu. Postavička s brýlemi… spíše s dalekohledem upevněným na megaočích, jejíž hlava připomíná dýni, mačká fialový čudlík s nápisem nebezpečí.
„Ty jsi zapnul autodestrukční systém?"
„Jo."
„Co jsi to udělal? Zemřeme tady," říká postavička vzdáleně připomínající ženu. (Soudím jen podle sukně. Podle těla bych spíše identifikovala harfu.)
Odpočítávání. Bobr prchá. Řev, výbuch a oheň.

Pošesté – Jakýsi šílenec v modré kombinéze skáče a zpívá. Bez komentáře. Musí se vidět. (Asi debil.)

Posedmé – Malá holčička visí a křičí na jakési kře. Nad ní chlapeček s hlavou připomínající hybrid mezi frézou a pulcem se hlasitě směje. Pouští lano. Holčička se řítí dolů. Náhle se vše kolem mění na horkou čokoládu…

„A VEN!!“
Vypínám televizor.

„Maminko, co to děláš? Teď budou strážci vesmíru!“
„Máš na mysli partu chovanců z Bohnic s laserovými zbraněmi, kteří létají vzduchem a střílí kolem sebe na všechno, co se hýbe? Víš, co je pterodaktyl? Nebo se snad chceš koukat, kterak modrorůžový učitel nalepený vedle lampy zastřelil vyšinutou holčičku se samopalem plným hlenů? Johanko, copak tam nedávají třeba vílu Amálku, nebo Makovou panenku? Je tam kanál s Maxipsem Fíkem?“
„Cože?“


Hned zítra odhlašuji dětské kanály!

Nechci dítě s vygumovanou hlavou, které bude mít v reálu problém rozpoznat zebru od kovadliny. Dítě, pro které bude normální rozleptat někoho jedovatým slizem, případě rozstřílet na kaši laserem s vědomím, že se pak stejně změní na jedlé žužu!

Možná by bylo dobré, kdyby tvůrci animovaných pořadů pro děti přestali fetovat, případně by měli být ve svých pavilonech lépe hlídáni. Leptání skla, navlékání korálků nebo vyšívání lidových motivů je také tvůrčí činnost vhodná pro maniodepresivní psychózu kombinovanou s halucinacemi, způsobenými těžkým deliriem tremens, provázeným nekontrolovanými záchvaty agrese.
V krajním případě je klecové lůžko dobrou volbou. 

Kdo tohle pouští ven?

Rovněž by nebylo od věci, ač to zní nedemokraticky, v zájmu zachování duševní svěžesti nastupující generace, cenzurovat tyto nebezpečné slátaniny. Protože v opačném případě budeme brzy své děti navštěvovat v léčebnách, a to v tom nejlepším případě!

                                                  

 

 

Libo ochutnávku?

Hezké, že?

Vskutku zajímavé...

 ...už se nedivím, že to končí takhle!

A kde je Maxipes Fík? Nejspíš ho sežralo Pikaču!

   
05.03.2009 - Děti - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [147] Terinka1984 [*]

  pterodaktyl s laserem ve skafandru… Sml52

  superkarma: 0 22.12.2009, 02:21:41
 2. avatar
  [146] Alfová [*]

  Meander: promiň, znáš Exu osobně? já ano, a vím, že není debilní...že kočky umřely při požáru je hrozně smutné, ale plno lidí by ti řeklo, že lidi jsou přednější....myslím, že to Exu nenesla lehce...
  já proti tobě nic nemám, ale štve mě, když je někdo rychle hotov s úsudkem...

  superkarma: 0 11.03.2009, 18:41:45
 3. avatar
  [145] Meander [*]

  Alfová : No, ona se tak nazývá sama, takže asi sama nejlíp zná to správné datum Já tipuju, že to je od té doby, co podlehla Mateřské debilitě, a aby synáček neměl traumíčko z odmítnutí, zapálila svíčku ve svícnu - a v duchu své vykojené debility na ni zapomněla. A její kočky při požáru umřely. A ji zajímalo, kolik bude stát zasklení okna a že je v bytě smrad Sluníčková maminka

  superkarma: 0 10.03.2009, 01:17:38
 4. avatar
  [144] Alfová [*]

  Exupery: krásně se má, kočička moje jediná..stačí mňouknout a letíme jí dát do misky...a večer olizuje po psí konzervě vidličku
  co dělá Vendelínek? jo a ty jsi vrah koček? ODKDY???

  superkarma: 0 09.03.2009, 19:40:08
 5. avatar
  [143] Exupery [*]

  Alfová : Ahoj No aspoň je to jednoduchý, dětem by se televize vůbec pouštět neměla, to co běží o víkendu ráno je to samý, co na těch dětských kanálech, teda aspoň to říká moje máma, protože já to nikdy neviděla, tou dobou ještě spíme. Běží to už někdy od šesti a musím říct, že na jednu stranu chápu rodiče, který na to nechají děti koukat, protože v tu dobu já bych asi taky nebyla schopná se s ním hádat a cenzurovat. To je holt úděl těch pečlivejch rodičů, co jejich děti chodí spát po večerníčku a pak ráno vstávají v 5 Co dělá Fionka?

  superkarma: 0 08.03.2009, 16:41:29
 6. avatar
  [142] Alfová [*]

  dnešní děti neznají základní pohádky, O řepě, Perníkovou chaloupku, Karkulku, O kůzlátkách...a nemusí být jen Jetix, stačí se kouknout, co dávají naše nezávislé TV o víkendu ráno, před osmou hodinou...a nejhorší vymytí mozků je, když nechají rodiče koukat dítě i odpoledne na pořady pro nej zcela nevhodné, např seriál Čarodějky, různé kriminálky a tak...mluvím o předškolních dětech.

  superkarma: 0 08.03.2009, 15:40:39
 7. avatar
  [141] Exupery [*]

  ?? Jaká agitka? Myslíš propagaci rodících se animovaných zajíců? Doufám, žes to nepochopila tak, že bych snad tobě doporučovala mít děti

  superkarma: 0 07.03.2009, 23:57:14
 8. avatar
  [140] Meander [*]

  Exupery: Jo, znám. Sama sebe nazývej dle svého gusta. A s tou rozmnožovací agitkou už táhni k šípku nebo kamkoliv je ti milo.

  superkarma: 0 07.03.2009, 15:36:18
 9. avatar
  [139] Exupery [*]

  Meander: No, o tom, že jsem vrah koček s tebou polemizovat nebudu, ale posedlá Matka, to už přeháníš. Znáš teda nějakou neposedlou matku? Moc dobře víš, že jsem docela normální matka, děti rozhodně nejsou hlavní téma mýho života, prostě je mám, no, i když tři neděle před porodem se člověk těm myšlenkám těžko brání. Když se čirou náhodou rozhodneš je mít někdy taky, třeba budeš potom hodnotit dětský filmy jinak.

  superkarma: 0 07.03.2009, 00:30:43
 10. avatar
  [138] Meander [*]

  Exupery: Domnívala jsem se, že je to vhodné tak pro masturbační večírky hodně specializovaných ouchylů. Hm. Vidím, že v tom nalézají zálibu i posedlé Matky

  superkarma: 0 06.03.2009, 20:06:19
 11. avatar
  [137] blowup [*]

  http://www.kika.de/

  nekam mi to zmizelo :-)

  superkarma: 0 06.03.2009, 15:13:39
 12. avatar
  [136] blowup [*]

  le samozrejme, ten kanal je v nemcine. Cesky alternativy neznam

  superkarma: 0 06.03.2009, 15:13:05
 13. avatar
  [135] blowup [*]

  celkem slusny pohadky bezej na KiKa.

  nase deti se nesmi "divat na televizi" ale "divat na XY", tedy vzdy jde o nejake konkretni vysilani. Navic maximalne 30 minut denne.

  superkarma: 0 06.03.2009, 15:11:34
 14. avatar
  [134] Exupery [*]

  Ťapina: My měli doma knížku o zajíčkovi nebo králíčkovi, už nevím, kde hned první věta bylo něco jako, že tatínka zastřelil myslivec, maminku sežrala liška, bratříčka už nevím co, a tak žil úplně sám Myslím, že dál už nám to naši ani nečetli. A pak ještě knížka Krasavec Brok, ta zas byla o pejskovi, co se narodil mamince někde na statku a byl svědkem toho, jak jejich ukrutnej páníček přišel a každýho jeho spurozence vzal do ruky a mrtvý je pokládal na zem, jenom jeho uštřil, ale asi aby se zas tolik neradoval, aspoň ho vzala a na špalku mu usekl ocásek nebo tak něco. Taky moc nevím, jak to dál pokračovalo, protože po tomhle úvodu už jsem hystericky řvala máma musela přestat číst. Na Míšu Kuličku si moc nepamatuju, ale pohádky jsou často brutální. Jenže ty moderní jsou taky brutální a ještě k tomu skoro nemají hlavu ani patu, což je snad ještě horší. Ale zdaleka ne všechny. Spousta celovečerních animovaných filmů je super, třeba Příšerky, Auta, Nemo, Příběh žraloka a tak, to máme rádi, může se na to koukat dospělej i dítě.

  superkarma: 0 06.03.2009, 11:07:28
 15. avatar
  [133] Ťapina [*]

  On by si měl člověk hlavně vzpomenout na vlastní dětství, když hodnotí pořady pro děti. Já si kupříkaldu myslím, že nejbrutálnější věc, kterou mohl vymyslet snad jedině zvrhlý sadista, bylo, jak se Míša Kulička ztratil v černém lese Z toho se pak pěkně dokázaly před spaním vracet ty plačtivé scény, fuj, ještě teď mám husí kůži, když si na to vzpomenu.

  superkarma: 0 06.03.2009, 10:50:35
 16. [132] Bubuhlubla [*]

  Plně souhlasím s Míšou.Je to děs co vysílaj pro děti.Zlatý český pohádky.I když i tam by se našlo dost paragrafů/zanedbání povinné péče,omezování osobní svobody,kanibalismus,pokus o vraždu/To byla pohádka o perníkové chaloupce.Ale takovej Křemílek a Vochomůrka se mi zdaj dobrý.Ty moderní večerníčky jsou některý taky dost divný.

  superkarma: 0 05.03.2009, 23:22:57
 17. avatar
  [131] Exupery [*]

  No je pravda, že plivání slizu je ještě docela O.K., to vidíš na ulici celkem běžně . Víc mi vadí jeho střílení z pistolí

  superkarma: 0 05.03.2009, 23:00:26
 18. avatar
  [129] Exupery [*]

  Meander: Koho jsi z toho podezírala doposavad, než jsem ti odhalila děti předškolního věku? Myslíš, že plivání slizu je lepší?

  superkarma: 0 05.03.2009, 22:45:21
 19. avatar
  [128] Meander [*]

  Exupery: Konečně vím, KDO je ta cílová skupina ouchyláckého krtka dohazovačem a porodníkem

  superkarma: 0 05.03.2009, 22:41:25
 20. avatar
  [127] Exupery [*]

  Ťapina: Tak že bych teda tříletýmu dítěti začala pouštět v rámci přípravy na život to, co tu nahoře popisuje Míša? Nebo dokumenty o kriminálnících? Nebo možná by mohl někdo vyrobit animovaný filmy odhalující triky pedofilů Ne fakt, já jsem párkrát koukala na ten Minimax nebo jak se ten kanál jmenuje a byla jsem z toho šokovaná úplně stejně a nikdy bych to domů nechtěla. A viděla jsem svý tříletý dítě, jak na to upřeně čumí, přitom nemůže vůbec chápat o co jde. Ale to asi nikdo. My doma pouštíme Fíka, medvědy, Macha Šebestovou a krtka, kterej je poslední roky dost osvětovej, například je tam docela do detailu porod paní Zajícové, kde krtek je porodník, takže Vendelín teď šokuje babičky tím, jak jim předvádí, jak se mu narodí ségra, ale že prej to bude jenom jedna Matylda, kdežto paní Zajícová měla miminka rovnou tři Nějak mi to přijde o dost přínosnější, než plivání slizu.

  superkarma: 0 05.03.2009, 22:35:46

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [126] markousek [*]

  ještě že nemáme dětskej kanál a kupujeme DVD a ty cenzuruju,i když taky nemůžu všechno,moc by toho nezbylo.Ale když se na to dívám tak plivance do ruk Petra Pana a kreslení Pirati z Karibiku jsou v poho a neše děti jsou naštěstí hodně akční takže jdou rádi ven.A Maxipsa Fíka máme i Cipíska a pod.

  superkarma: 0 05.03.2009, 21:01:05
 2. avatar
  [125] bookcase [*]

  Nestyda: nebýt titulků, tak v tom taky tápu..Moučka je nezapomenutelný.."Krabate, Krabate"..ale jinak jsem v tom měla trošku kotel, to jo.

  superkarma: 0 05.03.2009, 16:43:48
 3. [124] Nestyda [*]

  bookcase: 122: já si totiž pamatuju, že mě Munzar upoutal, jsem na hlasy magor... Hlasy si pamatuji a umím si je dávat k tvářím... Mamku jsem vždycky zkoušela, když byl dabovanej film, kdo mluví, ona na to nemá pamatováka... Jsem ráda, že tam je ten Munzárek... :-). A s tím Honzíkem a Mařenkou jsi mě dostala. Aspoň je sranda :-D...

  superkarma: 0 05.03.2009, 16:32:50
 4. avatar
  [123] kareta [*]

  Mně omílali dokola Jeníčka a Mařenku, Karkulku a tu o řepě. Prababička tu o kůzlátkách a tu o Vasilise- komplet ruské kruté pohádky. TV byla 1x týdně celý film nebo denně večerníček. Stejně jsem si raději četla, děda měl fantastickou knihovnu

  superkarma: 0 05.03.2009, 16:06:13
 5. avatar
  [122] bookcase [*]

  Nestyda: mělas pravdu..v Krabatovi mluví oba..Moučka i Munzar

  superkarma: 0 05.03.2009, 16:03:22
 6. avatar
  [121] Kassy [*]

  Ech, pardon, "všechno" v poslední větě je navíc. Zůstalo z jiné formulace.

  superkarma: 0 05.03.2009, 16:02:56
 7. avatar
  [120] Kassy [*]

  Nyotaimori: A ještě navíc to "dítě" má 13 let

  JanaOss: "malým dětem patří pohádky, kde je všechno dobré a milé, jen tak si nebudou myslet, že mohou beztrestně ubližovat okolí" Jo, a až pak někdo ublíží jim, budou z toho vyjukané a nebudou se umět adekvátně bránit. Snažit se dětem nabulíkovat, že svět je milé a krásné místo, kde jsou na sebe všichni navzájem hodní, respektují se a pomáhají si, je přinejmenším stejně nebezpečné jako opačný extrém. Děti by měly dostávat všechny různé druhy příběhů.

  superkarma: 0 05.03.2009, 16:00:13
 8. [119] Rikina [*]

  Většina dětí chápe celkem přesně, že je to jenom film, a to i tehdy, když to není kreslené. Že se to nikdy nestalo a je to prostě jenom taková zábava. Poměrně dost dětí to ani moc nebaví a koukají na to víceméně z nedostatku jiné zajímavější činnosti. Takže bych to tak tragicky neviděla, a kdo má obavy, tak místo cenzurování vypněte bednu a vemte dítě ven.

  gentiana 107 - jo, taky mě to napadlo, minulé životy jsou prevít, člověk fakt nikdy neví, kde a v čem to vyplave na povrch

  superkarma: 0 05.03.2009, 15:56:55
 9. avatar
  [118] bookcase [*]

  Nestyda: a víš o tom, že to vypráví zase Moučka + Brousek nejst.?

  superkarma: 0 05.03.2009, 15:55:35
 10. avatar
  [117] Ťapina [*]

  JanaOss: Jo jo, pouštěj dětem pohádky, kde je všechno dobré a milé a pak se div, až je nějakej hodnej a milej strejda zatáhne do průjezdu Právě děti by se měly co nejdřív naučit, že na světě všechno dobré a milé není, a že se to tak ze začátku může i jevit, ale pak se to provalí a jeden se nestačí divit.

  superkarma: 0 05.03.2009, 15:54:18
 11. avatar
  [116] bookcase [*]

  Nestyda: bomba, dík

  superkarma: 0 05.03.2009, 15:52:50
 12. [114] Nestyda [*]

  bookcase: vzkazík ve schránce

  superkarma: 0 05.03.2009, 15:48:35
 13. avatar
  [113] bookcase [*]

  Nestyda: Na tu taky čekám, že ji budou dávat a pořád nic

  superkarma: 0 05.03.2009, 15:34:59
 14. avatar
  [112] JanaOss [*]

  Ať je to tak nebo tak, my mámy asi nejraději pěstujeme ve svých dětech jejich naivní a neposkvrněnou dušičku, dokud to jde. Uznávám, že u nás už je to kompromis. Prcek - no prcek, bude mu 13, ale je to takový puclík, mazlík a nejmladší dítě - chvilku hraje hru¨, kde lidem usekává hlavu a rozstřílí je na krvavou hmotu (jak zjistím, že to zase našel na internetu, tak vyvádím) a pak si vezme hru na farmáře a rozplývá se nad svýma ovečkama a kravičkama. Tak to je extrém. Spolu si pouštíme pohádky, kreslené i ty hrané a užíváme si u toho klidná víkendová odpoledně a podvečery, když nejsou starší puboši doma a pak se rádi kouknem na Stargate.
  Popravdě - myslím si, že malým dětem patří pohádky, kde je všechno dobré a milé, jen tak si nebudou myslet, že mohou beztrestně ubližovat okolí. Nejednou jsem se setkala s chlapečkem, který ubližoval jen proto, že to viděl v televizi.

  superkarma: 0 05.03.2009, 15:34:21
 15. avatar
  [111] bookcase [*]

  Nestyda: Honzíka a Mařenku mám taky ráda

  superkarma: 0 05.03.2009, 15:31:52
 16. [110] Nestyda [*]

  bookcase: 106: jééé, trapas
  Tak Munzar mluví o Honzíkovi a Mařence, taky od Zemana... ne?... Ta je taky krásná a smutná, bože ta je taky tak smutná

  superkarma: 0 05.03.2009, 15:23:51
 17. avatar
  [109] Kassy [*]

  gentiana: Za čí hříchy?

  superkarma: 0 05.03.2009, 15:15:52
 18. [108] Nestyda [*]

  gentiana: Tak a je tu ortel! Hurá!
  Vidíte, pitomečci, to máme za to! Jsme prolezlí hříchy z minulých životů a proto do beden našich dětí plynou sračky a pak jsou z nich grázlové... Sakra, zdali toto už si někdo další uvědomil? Ha!?

  superkarma: 0 05.03.2009, 15:11:13
 19. [107] gentiana [*]

  ... a stejně je to putna. Když z dětí vyrostou asociální hajzlové, které budou všichni nenávidět, tak je to akorát trest za hříchy z minulých životů.

  superkarma: 0 05.03.2009, 14:28:00
 20. avatar
  [106] bookcase [*]

  Nestyda: Moučka

  superkarma: 0 05.03.2009, 14:15:24
 21. [105] Nestyda [*]

  bookcase 102: Myslím, že to namluvil Munzar a je to geniální práce...

  superkarma: 0 05.03.2009, 14:11:37
 22. [104] Anime Otaku [*]

  cristy.crow: Myslím, že se to menuje Kot Leopold - Takovej kocour s mašlí a dva myšáci (hubenej a tlustej), který mu pořád porváděj opičárny

  superkarma: 0 05.03.2009, 14:04:09
 23. [103] mindulinka [*]

  elly: jo jo - na to ulítávám i já - to prostě nemá chybu

  superkarma: 0 05.03.2009, 13:58:48
 24. avatar
  [102] bookcase [*]

  elly: Oggy je hit i u nás.

  Jinak já zbožňuju animovaného Čarodějova učně od Zemana, taky slušný "horůrek"

  superkarma: 0 05.03.2009, 13:57:34
 25. avatar
  [101] elly [*]

  a u nás teda celkem slušně letí Oggy a švábi

  superkarma: 0 05.03.2009, 13:40:52
 26. avatar
  [100] Kassy [*]

  IMI: "například na cartoons Tom a Jerry jsem nikdy nenašla jinou dějovou linii než to, že pointou je, aby si co nejrafinovaněji "vtipně" škodili. Hroziví a strašní morfující šílenci v kombinézách, vraždící nevinné krokodýly mají v každém díle jako druhý efekt nějakou poučku - obvykle něco o cti, odvaze, hrdosti, přátelství" Pod to se podepisuju a ještě bych k tomu dodala, že ti vraždění krokodýli nebývají nevinní, ale slouží zlu.

  Vždyť i v "klasických" pohádkách princové sekají drakům hlavy, děti hážou Ježibaby do pece a Honzové rozbíjejí skleněná srdce černokněžníků. Násilí jako takové není špatné, jen nesmí být samoúčelné. Jak zřetelněji chcete ukázat, že za dobro a další kladné hodnoty je někdy třeba bojovat, než skutečným soubojem? Holt jsme se jenom od meče posunuli k laseru. Princip je pořád stejný a pořád záleží spíš na celkovém smyslu příběhu než na jedné násilnické scéně. A taky na tom, jestli mají děti možnost dostat se k různým druhům pořadů a jestli jim rodiče dokážou to, co v televizi vidí, smysluplně vysvětlit, předat jim správné hodnoty a vést je k vytvoření vlastního názoru.

  superkarma: 0 05.03.2009, 13:37:05
 27. [99] Delenka [*]

  Nestyda: není zač:). Doporučuji ještě Day monkey, night monkey na http://chriseccleston.com/video-clips/television/cbeebies/

  superkarma: 0 05.03.2009, 13:24:08
 28. avatar
  [98] elly [*]

  když se pepíno jednu dobu moc chtěl dívat na nějaké ty bojůvky na jetix, tak jsme to spolu probírali vrchem spodem, dívali jsme se chvíli společně a nakonec jsem mu myslím ten mozek vymyla já a on sám uznal, že to je "bojové" a na to se vlastně dívat nechce

  superkarma: 0 05.03.2009, 13:22:51
 29. avatar
  [97] elly [*]

  Ale myslím, že to není jen o tom "máme jen čtyři základní programy" a tak jsme v pohodě...My máme digi, takže taky nabídka kdečeho, ale vybíráme si. Jak my dospělí, tak děti...A tak kolikrát jsem fakt ráda za Spektru, i děti milují vaření na Paprice a o Animal Planet ani nemluvím....takže je to asi fakt o tom, na co dětem dovolíme koukat a na co nee

  superkarma: 0 05.03.2009, 13:20:54
 30. [96] Nestyda [*]

  Delenka: 92: Moc děkuji za tip! Krása!!! díky :-)

  superkarma: 0 05.03.2009, 13:08:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme