Bulvár

Ty hajzle!!

Tohle dnešní téma by u mě vydalo na román o několika dílech.Mě vlastně školní průšvihy pronásledovaly snad od první třídy.To se zjistilo, že jsem levák.

V té době to byl pořádný průšvih a hodná paní učitelka se rozhodla, že mi ráda pomůže a celkem násilně mě přeučila.Povedlo se, píšu pravou,ale chleba bych si s ní nenamazala.

Následujících několik let byl podle mě celkem klid, byla jsem takové průměrné dítko, sem tam dvojka na vysvědčení. Jenže asi tak v šesté sedmé třídě se to jaksi zvrtlo a já jsem se začala všemu a všem bouřit.

Základní škola proběhla celkem v normálu, když pominu jedno rozbité okno, pomalovaný záchod a naraženou kostrč jedné nemilé spolužačky, horší to bylo dál.

Na zdrávku jsem nastoupila v roce 1990 jako mistr světa amoleta. Myslela jsem si tehdy, jaká jsem frajerka a podle toho se chovala. Rodiče se mnou měli problémy snad od začátku,studovala jsem spíše "dálkově",nebyl pro mě velký problém mít za půl roku 100 a více neomluvených hodin. Dneska se celkem divím, že mě někdo nechal tu školu dodělat. Tehdy jsem ale měla svou první velkou lásku a škola mě ani trochu nezajímala. Byla jsem schopná vykašlat se na praxi, sednout na kolo a jet téměř 60 kilometrů za klukem, který za to, jak jsem zjistila až později, vůbec nestál. Jenže to vím až dnes. Ze školní brigády jsem byla málem vyloučena, poněvadž tam se samozřejmě bumbat nesmělo a to já tehdy moc nerespektovala.

Snad největší průšvih, který se mi ale povedl, se stal na lyžařském výcviku ve třetím ročníku. Večer jsme měli tehdejším panem ředitelem povoleno koukat na horor, já pak naprosto vyjukaná šla na záchod, uviděla nějakou havěť a začala ječet /havěť nesnáším/. Samozřejmě přišla kontrola v podobě pana ředitele, kterého jsem zpucovala, co leze na dívčí WC, jestli to není nějaký úchylný, no a když se ohradil, tak jsem mu v zápalu vášně řekla, že je hajzl. Ani nevím ,co mě to popadlo, ale stalo se. Tehdy z toho byla pěkně kulaťoučká dvojka z chování na vysvědčení. Nebyla díky mému "dálkovému" studiu jediná. Na mých vysvědčeních byla jediná jednička snad z tělocviku.

Nakonec jsem se s hodně odřenýma ušima probojovala až k maturitě, zdárně ukončila školu, i když maturitní vysvědčení nebylo zrovna nejúžasnější, i čtyřka se tam dala najít. Naši mi za ni tehdy ještě poděkovali.

Dneska už 15 let pracuji, na tuto dobu vzpomínám celkem s hrůzou, jaké jsem byla tele.

Ale chtěla bych touto cestou opravdu upřímně poděkovat svým rodičům, že to všechno se mnou vydrželi, protože dělat mi tohle moje vlastní dítě, tak nevím. Doufám, že tohle po mě nepodědí. Když si na tu dobu vzpomenu, tak se sama za sebe dost stydím.Takže ještě jednou:DÍKY MAMI,DÍKY TATI!

Karinečka

Karinečko, jsi kopie mojí vlastní dcery, díky za naději, že z ní vyroste normální člověk.

Jak jste na tom s průšvihy byly vy, milé čtenářky? Chodily jste za školu? Byly jste rebelky? Jaký byl váš nejhorší školní průšvih? Své vzpomínky pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

   
15.02.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [11] catcat [*]

  jo, tak mě nezachránil ani tělocvik. Naopak, profesorka mi vzkázala, že bych se taky jednou po půl roce měla objevit, nebo budu dělat postupku ausgerechnet z těch kotrmelcůSml80

  superkarma: 0 15.02.2010, 14:34:18
 2. [10] Anime Otaku [*]

  Přiučení na pravou ruku pochopím jen u lidí jako jsem já, mě to bylo jedno, oběma rukama jsem kreslila stejně hrozně, tak mi paní učitelka ulehčila život a naučila mě psát jen pravou. AQLe je pravda, že když jsem měla nedávno vyřazenou pravačku z provozu, tak kromě psaní  mě to vůbec nerozhodilo zažitý denní režim...

  superkarma: 0 15.02.2010, 14:28:54
 3. [9] dadma [*]

  Já jsem nastoupila do školy v roce 1958 a již tehdy jsem měla tak skvělou učitelku, že mě nechala psát levou rukou.Ale byl to horor,když se psalo s perem s násadkou,ale i plnícím,tak jsem si to vždycky rozmazala.

  superkarma: 0 15.02.2010, 13:20:40
 4. [8] lleennaa [*]

  Altamora — #7  mojeho taky předělávali z leváka na praváka (do teď má trochu problém,kde je pravá a kde levá strana) a to je ročník 78...Sml80

  superkarma: 0 15.02.2010, 12:59:39
 5. avatar
  [7] Altamora [*]

  Co to bylo za divnou učitelku, že učila leváka psát pravou rukou. Pamatuji si, že jsme v páté třídě měli spolužáka, který psal levou a paní učitelka ho nechala. A to byla zlatá šedesátá, takže už tenkrát se vědělo, že není správné měnit toSml80.

  1. na komentář reaguje lleennaa — #8
  superkarma: 0 15.02.2010, 12:56:30
 6. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  ...no ale na dámské záhodky by fakt neměl lézt

  superkarma: 0 15.02.2010, 12:21:34
 7. avatar
  [5] maje [*]

  enka1 — #4 promiň. moc se omlouvám. špatně jsem si to spojilaSml15

  superkarma: 0 15.02.2010, 11:05:17
 8. avatar
  [4] enka1 [*]

  maje — #2 Sml16já jsem jinde,ale naše jsem zlobila taky dost.

  1. na komentář reaguje maje — #5
  superkarma: 0 15.02.2010, 09:51:01
 9. [3] dadma [*]

  Karinečko já bych mohla od Tebe skoro opisovat.Jsem levák, v první třídě mě dali do A a sestřenici a kámošku do B,tak jsem tak dlouho řvala až mě dali taky do B.Pak jsem jedné učitelce řekla, že je kráva,ale byla to pravda.Mamka musela do školy.Měla jsem výhodu, že jsem byla dobrý žák a měla dobré známky.Ale v pubertě jsem na všechno taky kašlala a byla velká frajerka.Kluci , cigára, kino, tenkrát ne diskotéka, ale čaje.Taky si naši užili.Ještě, že moje děti byli oproti mě vcelku v pohodě.

  superkarma: 0 15.02.2010, 09:34:09
 10. avatar
  [2] maje [*]

  milá enko, taky jsem byla dost číslo, ale proti tobě jsem byla vzorná studentkaSml57Sml57 nicméně i já si v pubertě myslela, že jsem normální, ale když se podívám zpátky, byla jsem na zabití. ale jak se říká: pánbůh ti to vrátí na dětech, tak musím uznat, že je to pravda. moje dcerka mi vrací dost. každopádně příroda je velice moudrá a my svoje děti milujeme za každých okolností. někdy sice míň, ale milujeme. a já věřím, že tak, jak moc milovali rodiče tebe, tak moc budeš ty milovat svoje děti, až se budou chovat hodně podobně. a ony budou, to mi věřSml57Sml57

  1. na komentář reaguje enka1 — #4
  superkarma: 0 15.02.2010, 09:03:12
 11. avatar
  [1] enka1 [*]

  Jak jinak říct šéfovi na hajzlu?

  superkarma: 0 15.02.2010, 08:20:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme