Novinky

Ty do mne kamenem, já do Tebe chlebem?

Čtenářka dasena si na otázku z nadpisu odpovídá zcela jednoznačně. Myslí si, že se slušností se daleko dnes dojít nedá. A co si myslíte vy? Já Vám děkuji daseno za Váš názor. A dovolte, abych s Vámi v něčem nesouhlasil. Nedaří se mi to vždy,  ale rád bych dokázal, vždy když se s neslušností setkám, podat chleba a nebrat na sebe tíhu vlastní zloby. A to bych přál i Vám.

Na toto téma by se dalo popsat několik stránek. Co je to vlastně slušnost? Slušnost je pozdravit jak známé, tak i třeba na jiných serverech, kam chodím. Slušnost velice jednoduše zaměnime s falší. Nesnáším, když mi někdo řekne Dášenko, nejsem dítě a proto nejsem Dášenka, jedině když bych tak byla křtěná.Pokud mi někdo řekne Dášenko, zbystřím!!! Jeví se mi to tak, že mi chce někdo malovat med kolem hu*y.

Mám tři nejlepší kamarádky, které jsem získala v životě a kterým věřím. Můžu se jim svěřit naprosto se vším a vím, že pokud se mi něco nedaří, chtějí mi pomoct. Pokud mi řeknou: Dášeno jsi blbá, jsi pitomá, to jsi měla udělat takhle, vím, že mi to neříkají proto, že by z mého nezdaru měly radost, ale že mi chtějí pomoct. Jsou to přátelství z mládí a vydržela dodnes a tak jsem přesvědčena, že jejich slušnost mohou vyjádřit třeba slovy „jsi blbá“. já to s radostí přijmu a ještě se tomu zasměju.

Jak jsem psala výše slušnost má velice blízko k falši, nevím, jak to dělám, ale na takové lidi mám „čich“.

Poznala jsem to jak v životě, tak i na internetu. S takovými lidmi přestávám komunikovat, at je to virtuální přátelství, nebo v osobním životě.

     Snažím se lidem pomáhat, ale vše má své meze. Jsem přesvědčená, že se slušností se dnes potkáváme velmi zřídka.

A tak Ty po mne kamenem? já po Tobě chlebem? Ne, ne a ne, to odmítám. Pokud je na mne někdo hrubý,  jak se říká na hrubý pytel, hrubá záplata, dokážu být tvrdá, neúprosná. Pro svou špatnou vlastnost (i když nevím, jestli je špatná) co na srdci to na jazyku, jsem v životě několikrát narazila a i přišla o kamarádství, které mi však nevadí, pokud někomu nemůžu na rovinu řící, co si myslím, pak bych byla i já falešná. Je pravda, že na rovinu můžeme říci nepříjemnou věc oklikou, bohužel to není můj způsob vyjadřování a klidně pošlu do p*dele i prezidentovu ženu, pokud napadá jinou ženu, kterou ani sama nezná a znát nemůže.

Pokud sleduju politickou scénu, je to boj o post prezidenta, to není slušná debata, když pan Zeman napadá pana Karla Schwarzenberga , že je zdegenerovaný kníže, tak to je útok a pokud útočí ve svůj prospěch, pak je to přinejmenším neslušnost. I když neslušnost je slabé slovo pro pana Zemana, ten útočí při každé větě, která se mu nelíbí.

·  Opravdu člověk se slušností nejdál dojde? Já si myslím, že ne, 100x můžu být slušná a když narazím na sprosťáka, mám být k němu slušná?

·  Možná se zdá z mého článku, že jsem skeptická, nejsem, ale velmi si dávám pozor s kým mluvím, s kým se stýkám, komu chci udělat radost, na koho chci být slušná a na koho zlá.

·  To zlá je velmi silné slovo, ale takovým lidem se prostě vyhnu.

·  Moje životní krédo je, snaž se být slušná, ale ne poslušná. Pokud mi vzdělaný a inteligentní člověk řekne, že jsem neslušná, přijmu to, ale pokud mi to řekne vidlák se slušností odejdu od tohoto hovoru.

·  Milá redakce a milé žínky, budme k sobě slušní, ale nebuďme pitomí, tak abychom si mohli mi sami vážit sebe, což je myslím v životě to nejdůležitější. 

dasena
Text nebyl redakčně upraven


Věříte, že se slušností nejdál dojdete?

 • Daří se vám být slušná?
 • Neplete se někdy slušnost s poslušností?
 • Mají to grázlové v životě jednodušší?
 • Máte ve svém okolí někoho, kdo by mohl být kladným, nebo negativním příkladem pro všechny?
 • Opravdu člověk se slušností nejdál dojde?
 • Chybí vám ve společnosti slušnost?
 • Co vás napadá, když se řekne slovo SLUŠNOST?

Pište vše, co vás k tématu dne napadne na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Já jednu z vás, co mi dnes k tématu přispěje, v 16 hodin vyberu a pošlu jí krásnou květinu.

   
24.01.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [13] free [*]

  Lidi jsou všelijací a před zlými se nedokážu schovat.

  superkarma: 0 28.02.2013, 18:40:27
 2. avatar
  [12] dasena [*]

  Milý Radku a když se mi někdo posmívá nad ztrátou syna, tak se mám zachovat jak? Vím, že mne ta osoba nemá ráda, řeknu si, ta osoba je hloupá, ale ve mně je lítost, jak může se tomuto posmívat. Ale i té osobě přeji, aby byli všichni zdraví a slušní a hlavně aby se jim v životě dařilo-

  A ta lítost je v srdci uchovaná stále...

  superkarma: 0 24.01.2013, 15:59:26
 3. [11] FAXÍK [*]

  Sml67 krásné životní krédo: snaž se být slušná, ale ne poslušná

  asi se podle něj začnu co nejdřív řídit

  superkarma: 0 24.01.2013, 14:49:04
 4. avatar
  [10] dasena [*]

  átéčko — #9 Jako Ivanka Devátá? ta z toho byla nešťastná celý život, že jí pokřtili Ivanka, říkal skoro 70ti leté babě zdrobnělinou se mi zdá přinejmneším nevhodné, ale když je tak křtěná, tak se nedá nic dělatSml22

  superkarma: 0 24.01.2013, 13:47:35
 5. avatar
  [9] átéčko [*]

  Já jsem naopak velice ráda, když někdo moje jméno zjemní a použije zdrobnělinu.

  Jsem slušná i když je někdo hodně sprostý, skutečně to vezme sprosťákovi vítr z plachet.

  1. na komentář reaguje dasena — #10
  superkarma: 0 24.01.2013, 13:08:30
 6. [8] dadma [*]

  dasena — #6 Já mám také jasno a nikam nejdu.Jeden horší než druhý.A to že zde na mne pan Schwarzenberg stále vykukuje mě už taky dost vadí.Jaký je Zeman všichni víme, ale že si toho Schwarzenberga ,všichni tak idealizují to mě opravdu překvapuje.Vždyť se ani toho ministerstava nevzdal,co kdyby nechává si zadní vrátka a vůbec celá dnešní vláda hrůza a tenhle člověk ,tam sedí.

  superkarma: 0 24.01.2013, 12:58:16
 7. avatar
  [7] lenig [*]

  dasena — #6 já jsem taky velmi úpřímný člověk, takže co na srdci, to na jazyku a kdysi jsem si nadělala mnoho nepřátel...ale nevadí, člověk si aspoň vytřídí ty opravdové přátele a ty ostatní vyřadí...

  teď se pohybuji v celkem úzkém okruhu lidí a s nimi vycházím, oni přijmou kritiku, zrovna tak já od nich a k cizím jsem tedy slušná, i když ne poslušná Sml23

  superkarma: 0 24.01.2013, 12:16:26
 8. avatar
  [6] dasena [*]

  lenig — #5 mně to taky vyčerpává, když vidím faleš, ale nemohu jinak, než nekomunikovat s člověkem, který je ke mne falešný, to je mi snad nepříjemnější než "facka"Sml16

  Ale hlavně v tom virtuálním přátelství jsem schopna rozpoznat faleš a jak jsem psala, jsem ve střehuSml16

  A asi se nezměním, prostě co na srdci, to na jazyku, i když si hubu nabijuSml30

  K volbám jdu, samozřejmě, sleduju TV debaty a mám jasnoSml22

  1. na komentář reaguje lenig — #7
  2. na komentář reaguje dadma — #8
  superkarma: 0 24.01.2013, 11:27:10
 9. avatar
  [5] lenig [*]

  dášeno v mnohém s tebou souhlasím, nejen, co se týká kamarádek, ale i "rádoby" kamarádek, hlavně v té politice, protože jsi to napsala dobře a já vidím, že máme zajištěný další hlásek pro toho lepšího (doufám, že jdeš volit) Sml59Sml59Sml59

  a jinak, já se neslušným lidem spíš vyhýbám, abych se s nimi nemusela rozčilovat nebo je snad učit slušnému chování (což jsem dříve hodně dělala, ale sama sebe tím vyčerpávala), protože co jim nebylo v dětství a mládí vštípeno, to už je v dalším věku nikdo nenaučí Sml68 bohužel Sml15

  1. na komentář reaguje dasena — #6
  superkarma: 0 24.01.2013, 11:14:51
 10. avatar
  [4] Jindriska8 [*]

  Jak on ke mně,tak já k němu.Sml16

  superkarma: 0 24.01.2013, 10:20:31
 11. [3] funnka [*]

  zdravit na internetových servrech mi taky přijde jako automatická slušnost, spousta lidí neodpovídá nebo se diví proč zdravím.Ale zase jsem to svou neodbytností,pár lidí naučila.

  superkarma: 0 24.01.2013, 10:10:19
 12. [2] funnka [*]

  tak to my jsme naopak zvyklý,že nám říkají Bětuško a když mi někdo řekne třeba Bětuš,tak mě to zarazí.

  superkarma: 0 24.01.2013, 10:05:20
 13. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16já už radši ten boj o post prezidenta nesleduji - mám jasno a radši na to nekoukám.....

  Hezký článek

  superkarma: 0 24.01.2013, 09:14:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme