Bulvár

Tvůrci


ROB MARSHALL (režie) v nedávné době natočil muzikál Chicago, který získal Oscara v šesti kategoriích včetně nejlepšího filmu. Za práci na tomto filmu obdržel ceny DGA a American Choreography Award a byl nominován na Oscara, Zlatý glóbus a ceny BAFTA, National Board of Review Award a New York Film Critics Award.


Před Chicagem Marshall natočil a sestavil choreografii kritiky ceněného hudebního televizního filmu Annie, který byl nominován na 12 Emmy a získal prestižní Peabody Award. Sám Marshall získal za práci na tomto filmu Emmy a American Choreography Award a byl nominován na cenu DGA.

 

Marshall má za sebou úspěšnou divadelní kariéru, v průběhu níž byl šestkrát nominován na cenu Tony. Do jeho úctyhodné sbírky ocenění patří také Outer Critics Circle Award, L.A. Drama Critics Circle Award a Civil Rights Award. Byl nominován na ceny Olivier a Drama Desk.

 

ROBIN SWICORD (scénář) je známá především jako filmová (Malé ženy, Matilda, Shag, The Perez Family, Magická posedlost) a divadelní scénáristka.

 

Na kontě má také krátký film The Red Coat, který napsala i zrežírovala. Její scénář The Rivals se v současné době připravuje k realizaci s Nicole Kidman v hlavní roli.

 

Momentálně pracuje na původním scénáři k filmu The Jane Prize, který se stane jejím celovečerním režijním debutem, a adaptaci románu Karen Joy Fowler The Jane Austen Book Club. Svůj první scénář jménem Stock Cars for Christ prodala v roce 1980.

 

   
10.03.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme