Tento ojedinělý výrobek jste možná už postřehly v minulém týdnu, kdy nám ho čtenářka s nickem Seboosis poslala na fotografii, coby ukázku k tématu ručně vyráběné dárky. Jsem ráda, že ho poslala i do soutěže. Dostává číslo 27.

 Budeme potřebovat:

  • plastové kelímky (mohou být i barevné, aby ladily s interiérem)
  • tavnou pistoli + tavné lepidlo

Různé druhy kelímků se mohou lišit a tím se liší i obvod stínidla. Já jsem na stínidlo použila 156 klasických bílých kelímků 2dcl, a vzniklo tak stínidlo o vnějším průměru cca 54 cm.

Postup práce:

Tavnou pistolí naneseme lepidlo na jednu stranu kelímku (kapku nahoru, kapku dolů) a přilepíme k němu druhý kelímek. Doporučuji používat tavnou pistoli s nízkou teplotou (105 °C) a nedotýkat se kovovou špičkou kelímku, aby nedošlo k jeho propálení. Pokud by k tomu došlo, použijte jiný kelímek (proto je potřeba mít několik kelímků navíc).

K takto slepeným kelímkům lepíme další a další. Díky tvaru kelímků se vytvoří kruh, takže nemusíme nijak tvarovat nebo dotvářet do kruhu. Tento kruh bude středový.

jedna

Od něj teď budeme pokračovat dál. Položíme si ho a vezmeme další kelímek. Ten vložíme jakoby mezi dva kelímky v kruhu. Aby nám tam mírně zapadl. Přilepíme ho a zase pokračujeme celou řadou. Kelímky lepíme k sobě a zároveň i ke středovému kruhu. Protože každý další kruh bude menší a menší, je potřeba při vkládání posledního kelímku do řady dávat pozor, abychom ho nepromáčkli. Nebude tam úplně pasovat.

dva

tri

Uděláme si tři řady a otočíme. Takže budeme mít nahoře opět středový kruh. Pokračujeme stejným způsobem jako doteď. Tentokrát pokračujeme až do konce, do úplného zaplnění (poslední kelímky budeme lepit seshora).

ctyri

Teď už před sebou máme hotovou kouli vespod s otvorem pro lampu.
Žárovka by měla být zhruba ve středu koule a neměla by se používat více než 40 W.

koule

Seboosis

_____________

To je neskutečné, co lze vytvořit z obyčejných plastových kelímků. Děkuji za tento opravdu originální tvořivý příspěvek. Je dobře, že jste se s námi podělila o postup práce, protože už minulý týden nám to vrtalo hlavou. :)
Tvořte dál a nezapomeňte příští týden sledovat vyhlášení výherkyň.
Saša

 

UZÁVĚRKA SOUTĚŽE: TVOŘÍME s Ženou-in

Z důvodu velkého množství příchozích příspěvků do soutěže TVOŘÍME s Ženou-in posouváme závěrečné hlasování na čtvrtek 15. prosince.

Uzávěrka pro posílání příspěvků však končila v pondělí - 12. prosince.
Další příspěvky už prosím neposílejte.
Poslední tři vybrané budou ještě zveřejněny dnes, ve středu a ve čtvrtek a tím je tato soutěž zcela uzavřena.
Čtenářky, jejichž příspěvky budou ještě zveřejněny, obeznámíme e-mailem.

Všem tvořivým ženám, na jejichž výtvory se nedostalo, se omlouváme, ale soutěž jistě brzy zopakujeme, neboť tvořivých žen na Ženě-in je opravdu hodně

Děkujeme za účast i za všechny milé komentáře a nezapomeňte se od čtvrtku 15. prosince až do neděle 18. prosince zúčastnit závěrečného hlasování. Třeba vyhraje právě vaše kamarádka. :)

Vyhodnocení a odměna

Výhrou budou dvě dárkové poukázky, každá v hodnotě 1000 Kč do nákupního centra Ikea, výběr zboží dle vlastního výběru.

  • Jednu výherkyni vyberete na základě hlasování vy, čtenářky
  • Druhou výherkyni vybereme my tady, v redakci.

Jména dvou šťastných výherkyň budou zveřejněna v pondělí 19. prosince v sekci NOVINKY. Výherní poukaz jim bude zaslán okamžitě, aby ho našly ještě pod vánočním stromečkem. :)

Související články

Reklama