vánoční štóla

Štóla je vánoční moučník, který pochází z Německa. Podle historických zpráv byla poprvé upečena v Drážďanech a od té doby se stala tradiční vánoční pochoutkou. Její tvar má připomínat Ježíška, zabaleného v plenkách. Receptů je, ostatně jako na všechny známé pokrmy, nekonečné množství. Společné však mají použití oříšků a sušeného či kandovaného ovoce v těstě a pořádné zasypání moučkovým cukrem.

U nás doma se nejvíce osvědčil recept na tvarohovou štólu. Zůstává dlouho čerstvá, je voňava a velice chutná. Do těsta přidávám vlašské ořechy, mandle, brusinky a sušené švestky a meruňky.

Suroviny

400 g hladké mouky
120 g cukru krupice
vanilkový extrakt nebo 1 vanilkový cukr
1 a 1/2 prášku do pečiva
150 g rozpuštěného másla
250 g měkkého tvarohu
2 vejce
2 lžíce rumu
2 hrsti oblíbených ořechů, nasekaných nahrubo i najemno
2 hrsti sušeného nebo kandovaného ovoce - hrozinky, švestky, brusinky, meruňky...

rozpuštěné máslo a moučkový cukr na posypání

Postup

Těsto si připravíme na válu, v míse nebo (jako já) v robotu. Nejdříve smícháme sypké suroviny - mouku, prášek do pečiva, cukr a vanilkový cukr (nebo extrakt). Přidáme tvaroh, rozpuštěné máslo a vejce, dochutíme rumem a důkladně propracujeme. Výsledkem bude vláčné těsto, do kterého přidáme nasekané ovoce a ořechy. Opět propracujeme a připravíme si plech, vyložený pečícím papírem.

Nejjednodušší je vytvarovat si z těsta válec, dlouhý jako plech. Ten dáme do středu plechu, rozválíme malým válečkem po celé velikosti plechu, do tvaru obdélníku. Potom přehneme jednu krajní část směrem do středu obdélníku, na ni druhou krajní část. Tím vytvoříme tvar typický pro štólu.

Pečeme v předehřáté troubě, na 180 °C, asi 45 minut. Propečení kontrolujeme špejlí, na které nám nesmí zůstat žádné těsto, musí ze štóly vyjít čistá.

Ihned po vytažení z trouby, ještě horkou, ji potřeme rozpuštěným máslem a hojně zasypeme moučkovým cukrem.

Krásné Vánoce přeje elly.

Reklama