V Tunisku potkáte historické památky téměř na každém kroku. Kdo miluje historii, určitě se do této země zamiluje.

Kartágo

Jeden celý den v Tunisku se určitě vyplatí věnovat starověkým kulturám a památkám, které najdete v blízkosti centra hlavního města Tunisu. Ruiny bývalého města Kartágo nebo muzeum Bardo, ve kterém jsou shromážděny nejrůznější historické nálezy, vás zavedou do starých časů.

Kartágo

Kdo má jen trochu rád starodávné památky, tak se v Tunisku opravdu vyřádí. Naše novinářská výprava se mezi jednotlivými místy přesouvala autem a stihli jsme se tak podívat na trosky města, včetně pozůstatků domu vojevůdce Hannibala.

Kartágo

Nejvíce na mě zapůsobilo místo, kde dříve býval přístav. Z toho už bohužel nezbylo téměř nic, ale maketa důmyslného systému, ve kterém přistávaly a kotvily lodě, byla také velice zajímavá. Navíc to místo bylo naprosto nádherné.

Kartágo

Velké Antoniovy lázně, ve kterých se zachovaly některé obvodové zdi, ale i sloupy a krásná výzdoba, bývaly dříve velice oblíbené. Dnes se v nich procházejí davy turistů a nasávají atmosféru doby minulé. Z vyvýšeného prostoru nad lázněmi je krásný rozhled po celém obrovském komplexu, s výhledem na moře.

Kartágo

Postačí, když se posunete jen kousek dál a můžete navštívit velké muzeum Bardo. Na jeho návštěvu si určitě nechejte nejméně půl dne, ať máte čas prozkoumat všechny poklady, které se v něm skrývají. Pro milovníky historie je to učiněný ráj. Obrovské propracované mozaiky, některé velice zachovalé a umně zrestaurované, sochy, nádoby, vybavení historických budov, obrazy, punské pohřební masky, šperky, zbraně. Všechno, na co jen pomyslíte.

muzeum Bardo

Víte, co je na dalším obrázku? No přece úžasná starověká vana pro čtyři. :-)

muzeum Bardo

Po té hromadě historie jednomu vyhládne. Vrátíme se do centra Tunisu a spletitými uličkami, ve kterých trhovci nabízejí své zboží, najdeme úžasnou restauraci. Dar Belhadj je tradiční tuniská restaurace s úžasnou nabídkou místních jídel. Je nádherně vyzdobená a líbila se mi za celou dobu úplně nejvíce. Budete-li v hlavním městě Tunisu, určitě ji vyhledejte a pochutnejte si na čemkoliv z bohaté nabídky.

Dar Belhadj

Reklama