.

Tunisko plnými doušky: Kde pramení Zaghouan?

Cestování

Tunisko plnými doušky: Kde pramení Zaghouan?

Kromě Kartága a Oudny, které jsme již navštívili, nás čekaly další římské ruiny – Dougga. Tato památka je zapsána na seznamu UNESCO. Nakonec jsme ale skončili pouze před vstupní bránou. Proč?

Dougga

Za dob francouzského protektorátu se zřejmě místní obyvatelé naučili jednu zásadní věc. A to stávkovat. :-) My jsme měli tu smůlu, že jsme vyrazili na dlouhou cestu zrovna v den stávky. Dougga tak pro nás, i po dlouhém přemlouvání, zůstala uzavřena.

Dougga

Vyfotili jsme si alespoň pár fotek krásného okolí. Jak se však říká, všechno zlé je pro něco dobré. Díky změně programu jsme totiž zažili něco autentického a dostali se na místo, kam by nás jinak ani nenapadlo zajet.

Testour

Náš milý řidič nás vzal do městečka Testour. Toto město není zajímavé ničím zvláštním, ale my jsme tady navštívili místní mešitu. Protože jsme s Martinou, naší průvodkyní, byly oblečené velice letně a evropsky, domluvil nám náš řidič s jedním místním pánem, který žije v sousedství mešity, že nás převlékne. Navléknul nás do šatů manželky, do ručníků, půjčil nám nějaký přehoz, šátek. Byly jsme vyzbrojené a schopné vyrazit do mešity.

Testour

V té zrovna probíhala velká rekonstrukce, ale i tak jsme si ji mohly projít a vyfotit.

mešita

Naše další cesta vedla, mimo původní plán, k pramenu řeky Zaghouan, do Chrámu vod. Toto nádherné místo bývalo dříve velice důležité pro celé Kartágo. Vedla odsud monumentální stavba, 132 km dlouhý akvadukt. Z něj nezbylo již téměř nic, jen na několika místech ruiny.

Zaghouan

Kdyby nebylo stávky, tak bychom na toto místo vůbec nedorazili a to by byla obrovská škoda.

Tunis

Opět  nemůže chybět dobré jídlo. Tentokrát vás zvu zpět do modrobílé vesničky Sidi Bou Said, do restaurace s krásným výhledem na moře, Au Bon Vieux Temps.

Sidi Bou Side

Na zdech tady visí fotografie známých osobností, které tuto úžasnou restauraci navštívily. I my jsme si tady velice pochutnali. Výběr byl obrovský a jídlo chutné.

Sidi Bou Side

A kdo by měl málo výletování, může navštívit ještě městečko Nabeul. Je známé mnoha keramickými dílnami, ve kterých vzniká typická barevná tuniská keramika. Misky, talíře, hrnky, džbány, osvětlení, kachle, cokoliv vás napadne.

Nabeul

Bylo zajímavé prohlédnout si celou výrobu, od točení keramiky až po barvení a výpal. Drobný tip na nákupy. Nakupování keramiky si nechejte až na trh. V keramických dílnách je sice velký výběr, ale není úplně vhodné zde smlouvat a ceny jsou poměrně vysoké. Na trhu nakoupíte určitě levněji.

Nabeul

Doporučujeme především nákup nejrůznějších misek a sad na servírování předkrmů, výborné jsou nádoby na tajine nebo kouzelný velbloud, který vám smíchá dvě různé tekutiny.

Čtěte také v seriálu Aleny Kolaříkové Tunis plnými doušky:

   
21.10.2014 - Zahraničí - autor: elly

Komentáře:

 1. avatar
  [4] elly [*]

  rusalka2008 — #3my se v jejich zemi halit nemusíme...jen když jsme chtěly vejít do mešity...

  superkarma: 0 21.10.2014, 10:02:32
 2. avatar
  [3] rusalka2008 [*]

  No jasně, my se tam v těch zemích halit musíme a respektujeme jejich požadavky, kdežto tady u nás opět musíme respektovat my jejich zahalování a paní ombudsmanka to ještě hájí...

  A proč asi ve Francii, Belgii, Austrálii zakázali toto zahalování?

  1. na komentář reaguje elly — #4
  superkarma: 0 21.10.2014, 09:51:01
 3. [2] zwiki [*]

  Jó Tunis,tam bejt nemusímSml30

  superkarma: 0 21.10.2014, 08:54:55
 4. avatar
  [1] margot [*]

  Opravdu je nutné zarputile tuto zemi označovat jako Tunis, když se takto vážně nejmenuje a jmenovat ani po 20. dílu tohoto seriálu nezačne? Asi se Vám to hodně líbí, ale výmluvy, že někteří lidé jí takto říkají, tu ignoraci nemohou obhájitSml80

  superkarma: 0 21.10.2014, 01:39:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme