„Mámo, táto, já chci kérku.“ Ne že byste jako dospělý samostatný člověk měla povinnost hlásit rodičům, co hodláte se svým tělem dělat. Ale možná jste zrovna těmi „štastnými“, jejichž dítka podobný výrok pronesla jen tak mimoděk při návratu ze školy. Vy chytnete do ruky buď vařečku, peněženku či raději rohypnol. Žerty stranou, jak je to s kérkami doopravdy?

To, že se chystám na tetování, jsem vám prozradila už v letním článku Máme vyzkoušeno: Krása, která bolí, jenž popisoval tehdy ještě čerstvé zkušenosti s piercingem jazyka. A už je to tady zase. Naše včerejší kroky směřovaly do pražského tetovacího salonu, kde už nás čekal jeho majitel Tonda, jenže to nebyl úplný začátek toho všeho…

Když už si chcete zkrášlit tělo nějakým tím obrázek natrvalo, musíte vědět několik věcí. Co, kam, kdy, kde, od koho a za kolik. A možná by bylo dobré vědět, zda to skutečně chcete, protože přece jen by od vás nebylo nejzdvořilejší utéct tatérovi z lehátka v polovině práce. Navíc odstranění tetování je možná ještě bolestivější a dražší. Máte-li jasnou odpověď alespoň na většinu těchto otázek a odoláte-li tlaku okolí, které vám nejspíš bude vykládat, jak moc to bolí, máte napůl vyhráno. Pokud nevezmete nohy na ramena při pohledu na onu tajemnou místnost, která leckdy připomíná starověkou mučírnu, máte vyhráno úplně.

Co a kam? To je jednoduché. Tetování je doživotní tuning a míst na těle, kde by se obrázek s rostoucím věkem (a možná i kilogramy) deformoval co nejméně, není mnoho. Vzhledem k motivu, který jsem zvolila (a na kterém možná právě teď už pracují profíci), je nejvhodnější lopatka.

Kdy? Co nejdřív. Ovšem totéž by se za horkých letních dnů říci nedalo. Přestože jde o narušení pokožky jen povrchově, rozhodně není dobré alespoň 4 týdny vystavovat novou ozdobu přímému slunci. Po několika dnech se tetování začíná loupat, a to taky není zrovna půvabné. Dokud se narušená pokožka úplně nezahojí, to trvá kolem tří týdnů, se nositel nové kérky nepodívá ani k rybníku či do bazénu. Skutečně se vyplatí počkat na podzim.

Od koho a kde? Od profíků. Nejspíš se shodnete, že nejlépe je zajít někam, odkud už máte vy nebo vaši známí dobrou zkušenost. Zeptat se můžete na internetových fórech a dost vám prozradí například seznam ocenění a galerie děl na webových stránkách konkrétního salonu. Galerie studia Alien Tattoo mi vnukla otázku, zdalipak tetují taky jiné motivy než lebky a „vetřelce“. Ačkoli moje něžná víla zrovna nezapadá do zveřejněného repertoáru, rozhodla jsem se zvednout sluchátko a domluvit si schůzku právě tam. Přestože studio nabízí více než 10 000 připravených motivů tetování různých stylů, trvám na vlastním motivu, který si nesu s sebou a který však potřebuje ještě několik kosmetických úprav. „To není žádný problém, řekněte mi své křestní jméno, telefonní číslo a stavte se ve středu v jedenáct,“ ozvalo se do sluchátka.

Salon, který jsme si vybrali, se může pochlubit řadou cen. „Je pravda, že ocenění jsme nasbírali spoustu, tady už je ani nevystavujeme,“ potvrdil při včerejším setkání Tonda. Chvíli po svém příchodu už vysvětluji, že obrázek, který jsem přinesla, potřebuje upravit stínování a proporce dámy na obrázku taky nejspíš nebudou ideální. „No jasně, tahleta noha je moc krátká a ta ruka taky,“ vpálí bez rozmýšlení tatér, který jen v rychlosti nahlédl svému šéfovi přes rameno. Inu, alespoň víme, že se vyzná, je to bod k dobru.

Během několika minut máme domluveno vše včetně další schůzky. Tentokrát s datem 4. 11. Na další reportáž s fotkami přímo „z místa činu“ se můžete těšit už příští týden.

Máte piercing či tetování? Chtěla byste takovou ozdobu, nebo se vám nelíbí?

Reklama