Bulvár

Tullamore D.E.W. otevřelo v Irsku své nové centrum

Tullamore

Světoznámá značka Tullamore D.E.W. otevřela ve své domovině v irském městě Tullamore velkolepé návštěvnické centrum. Je umístěno v budově bývalého celního skladu z 19. století, kterým prošla veškerá whisky vyrobená v Tullamore destilerii, přímo na břehu Grand Canal.

Tullamore

Tullamore

Právě po něm se v minulosti vozila whisky Tullamore D.E.W. do hlavního města Dublinu. Rozsáhlá expozice Tullamore D.E.W. Visitor Centre se rozprostírá ve třech patrech budovy a své hosty seznámí s příběhem značky Tullamore D.E.W., který mapuje život a odkaz Daniela E. Williamse, zakladatele Tullamore Dew, jehož iniciály byly propůjčeny této značce. Návštěvníci tak mají možnost se seznámit s kompletním procesem výroby irské whisky, jednoho z největších irských exportních artiklů, od výběru surovin přes destilaci až po míchání a zrání v sudech.

Tullamore

Expozice kombinuje moderní audiovizuální prezentaci s ukázkami historických předmětů a dobovými obrazy. Na konci prohlídky si hosté mohou odpočinout v typickém baru nebo bistru a vychutnat si tullamorku zdarma. Nachází se zde také turistická kancelář, která slouží každý rok mnoha tisícům návštěvníků při jejich návštěvě Tullamore v hrabství Offaly, jež leží v překrásných irských Midlands.

Tullamore

Tullamore

Foto: archiv Tullamore D.E.W. Visitor Centre

   
09.08.2013 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Je to drahý a je to daleko Sml31Sml24Sml52

  Ale vážně, tam bych se moc ráda podívala, tohle pití mám ráda a v Irsku jsem ještě nebyla. Tak doufám, že se to povede Sml16

  superkarma: 0 09.08.2013, 14:17:08
 2. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml16kdysi jsem měla Tulamorku moc ráda, teď už jsme ji dlóuho nepila - nu třeba se ještě někdy do Irska vrátím - lákají mě tam pěší túry - města už jsem viděla, tak teď hezky pěšky....Sml22

  superkarma: 0 09.08.2013, 12:32:59
 3. avatar
  [1] marde [*]

  To bych chtěla vidětSml16

  superkarma: 0 09.08.2013, 07:48:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme