Bulvár

Tulák Dexík z tržnice

Tento příběh by byl skvělým námětem pro filmový scénář. Takový Lady a Trump po česku. Pojďte si přečíst krásný příběh tuláka Dexíka, který nám poslala čtenářka s nickem lalica, a my jí za něj moc děkujeme.

Milá redakce, posílám Vám příběh Dexíka.  Moje kamarádka před 10 lety pomáhala prodávat známému na burze v Ostravě. Vídala tam opuštěného pejska neurčité rasy a původně snad meruňkové barvy.

Dex

Domnívala se, že patří někomu z prodejců. Když jej viděla další týden, pořád stejně ušmudlaného a hladového, nabídla mu svou salámovou svačinu. Vzal si jí a na druhý týden přišel za ní jako za svou " paní". Kamarádka dlouho váhala, psa nikdy neměla a tak si nebyla jistá, zda se o něj bude umět postarat.

dexík

Rozhodl další týden, pes znovu došel, byl nějaký nemocný, lehl si k jejímu stánku a víc se nehnul. A tak jej milá Ali naložila do auta a vzala k veterináři. Ten jej prohlédl a konstatoval, že je v pořádku, ale podvyživený a prokřehlý.

dex

A tak meruňkový tulák z burzy dostal jméno Dex, ale častěji se mu říkalo Dexík. Když došel očisty a ostříhání, ukazál se býti velikým fešákem. Povahu měl velmi přátelskou, rád aportoval balónky a stal se nejen pro kamarádku a její rodinu milým společníkem.

dexík s paničkou

Občas se v něm ozvala toulavá a zmizel třeba na 2dny. Zkrátka si vyčíhnul, když se otevřela branka třeba pošťačce a v tu ránu byl v trapu. To jej pak našla kamarádka třeba u přehrady nebo přišel domů sám. Dexíčka jsme milovali všichni , já mu nikdy nezapomněla přinést kousací kostičku nebo balónek.  Rád se mazlil a měl nádherná hnědá kukadla. Zkrátka jen promluvit.

Dexík žil u kamarádky 9 let. Dorostl do věku zralého " psího pána", ale jeho přátelská povaha se nezměnila. Uměl být vděčný za domov, který před léty dostal...... V loni opět vyrazil někam na zálety. Kamarádka jej hledala po okolí, vyvěsily jsme letáky, daly oznam do novin, po Dexíkovi se slehla zem. Kamarádka si poplakala za ztraceným tulákem a dlouhé měsíce čekala, že se zase najde.

Pořád věříme, my co jsme jej měli moc rádi, že jej třeba našel někdo opuštěného a hladového a vzal si jej domů. A že tam našel nový domov a žije s novou rodinou další etapu hezkého psího života. Na tuláka z burzy Dexíčka určitě nikdy nezapomeneme. Náhoda přispěla k tomu, že několik let rozdával radost všem kolem sebe...

lalica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To bylo hezké. Věřme, že se Dexíka někdo ujal. Je moc roztomilý.

Co vy, milé ženy-in? Máte také nějaký hezký psí příběh? Napište nám ho. Dnešní psí téma ještě nekončí.

Na vaše příspěvky se budeme těšit na: redakce@zena-in.cz

   
25.05.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [4] dadma [*]

  Je to někdy "psí život".Ale jak píšete 9 let si užil hezkého života a vy s ním.

  superkarma: 0 25.05.2010, 14:10:58
 2. avatar
  [3] kuty [*]

  pěkný pejsek.Taky nám takhle utek pejsek Jája2,můj tátá za nějaký čas našel v lese kostřičku,měla zaháklou nožičku pod nějakým kořenemSml15.Nebyl si jistý ,ale podle něj to byla ta naše ztracená fenkaSml13.

  superkarma: 0 25.05.2010, 14:03:04
 3. avatar
  [2] vodfon, kolie [*]

  Hezký pejsekSml16

  superkarma: 0 25.05.2010, 13:56:59
 4. avatar
  [1] enka1 [*]

  To je smutný, snad se má dobře.

  superkarma: 0 25.05.2010, 13:41:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme