Novinky

Tuchlovická pouť 2015 se koná již tento víkend!

Zpříjemněte si druhý prodloužený májový víkend návštěvou Středočeského folklórního festivalu Tuchlovická pouť 2015. Letos proběhne již 22. ročník a samotný název napovídá, že hlavní program proběhne v Tuchlovicích na Kladensku.

certi

Na co se můžete těšit?

Páteční sváteční úvodní koncert festivalu proběhne v Kostele sv. Havla v Tuchlovicích (od 17.00 hod.). Poté se program přesouvá do Kulturního centra nedalekého města Nové Strašecí, kde na vás čeká pořad „Vítejte u nás“ (od 19.30 hod.). Vystoupí dětský soubor Turnička ze Slovenska, Děcka ze Skoronic a chybět nebudou ani domácí Lísteček a Čtyřlístek. V jednání je ještě host ze zahraničí.

tuvhl

Od sobotybude centrum veškerého dění už jen v Tuchlovicích. Můžete se kochat dopoledním programem na tuchlovické návsi (od 10:00). Hlavní program – nazvaný „Rozbalíme to …“začne ve 14:00 v amfiteátru bývalého letního kina, kde se představí dětské i dospělé soubory. Večer si zájemci mohou zatančit ve škole tanců.

Pokud netušíte, co je to brumle, pak si určitě nenechte ujít pidiseminář Petra Jasinčuka (20.15 hod.). Jeho v programu vystřídá taneční divadlo BUFO. K pohodě večerního nokturna přispěje i cimbálovka Čtyřlístku spolu s QR Bandem Rakovník. Neděle bude patřit folklorní drobotině.

deti

K festivalu se váže také řada doprovodných akcí. Vstupné na pořady Středočeského folklorního festivalu je dobrovolné. Zavzpomínejte na časy, kdy se po návsi chodilo v krojích. Přičichněte ke staročeským zvykům, ochutnejte dobové dobroty a nechte se unášet atmosférou našeho venkova. Navštivte Tuchlovickou pouť 2015. Novinky a další informace najdete nawww.tuchlovickapout.cz.

   
05.05.2015 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme