Naši rodiče, i přesto, co jsem si o nich myslela, když mi jednou zatrhli Večerníček na celý týden, byli velmi rozumní lidé. Tedy určitě co se Mikuláše týče.

Nikdy nám nezvali převlečené strejdy do bytu a pokud tak již párkrát udělali, tak nesměli přes práh. Jen tak zahudrali mezi futry, vyklopili koledu, dostali frťana a mazali k rodinám do tepla.

Soused byl jiný metr. V plození dětí se pochlapil a pořídil si tři kluky.

To je samo o sobě adrenalinovým sportem a nezřídka měl dojem, že mu výchova nějak ujíždí pod rukama. Jednou ročně se to tedy snažil dohnat právě na Mikuláše. Prostředního syna v jeden rok nezachránila básnička, prosby ani celkem peprné nadávky, ke kterým došlo, když ho strkal rarach do pytle.

Člověk by neřek, kolik jich to dítě zná v tak útlém věku. Nicméně čertisko vzalo pytel a mazalo pryč. Dobrých padesát metrů po návsi ušel, než "uvěřil" v Honzíkovo polepšení. A že tenkrát byl všude sníh, chodily druhý den party dětí okukovat tu dlouhou brázdu ve sněhu a znalecky poplácávat toho nebožáka po ramenou.

Jsem si jistá, že udělat to mně, počurávám se ještě u maturity.

Jelikož dceři tenkrát stačila k celkem slušnému psychickému šoku Mikulášská nadílka ve školce, neobjednávám Mikuláše ani domů.

Rok na to nesla dcera ve školce nějaký vzkaz do jiné třídy a na chodbě si všimla, že si paní učitelka s čertem tyká a že má čert celkem hezké dámské hodinky. Bylo po strachu

A tak se spokojím jen se škodolibým pozorováním dětí, jak odhazují slušnou hromadu brambor a uhlí, než se s beznadějí a špatným svědomím prohrabou konečně k nějaké laskomině.

TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Tak se tady upřímně směju při představě, kterak se počůráváš u maturity. :-)) A tohle je přesně ono, přesně to, co dneska očekávám. Že se budeme bavit a že nám bude dobře. Dík za pěkný ráno, Toro. Míša

Pište své zážitky, názory a veselé historky o čertech a Mikuláších na redakce@zena-in.cz. Také si myslíte, že strašit děti se nemá?

Dnes vyhlásíme soutěž z minulé editace, vyrazím do světa s novou soutěží, vyhlásíme chcápáka a borce dne a nakonec vylosujeme jeden z vašich příspěvků.

Vylosovaný autor příspěvku k tématu bude odměněn punčochou s kosmetikou. Tedy za předpokladu, že byl hodný!

Reklama