Jak už bylo řečeno, buranstvím označujeme každý něco jiného. na lidech mne vytáčí spousta věcí, ne všechny jsou buranstvím. Jelikož pro naši rodinu zajišťuji proviant nejčastěji já, nejvíc mne dostávají burani v nákupních centrech.

Nechtěla bych to hodit jen na naše milované seniory, ale když se naposledy prali o máslo v akci, dostala jsem do brňavky francouzskou holí tak, že mi do večera nefungoval loket. A také už nechodím do markertu v žabkách, ani kdyby venku bylo  40°ve stínu. Šinu si to takhle Kaflandem pro dvě plzničky na víkend. Žabky, šortky, tílko...prostě jela jsem od vody. Jenže můj ležérní outfit v jednom postarším pánovi vyvolal pocit, že se nacházím v uličce s pivy jen proto, že chci vybrat všechen akční zrzavý mok za 1,90. Ve vozíku již dvě basy měl, ale pro tu třetí si dojel přes mé obnažené prsty. Pak si dlouho nic nepamatuji, jen rudo před očima, tma, tunel, světlo. Zdálky slyším:" Co se tu pleteš, krávo." Pro plzničku jsem se již nenatáhla. Snad ze strachum, že má v záloze kámoše. Snad z radosti, že mám na noze stále všechny prsty i s nehty.

Ani nebudu povídat o zvyšující se koncentraci takovýchto buranů v předvánočně nazdobených marketech. Jakoby nestačily ty koledy stokrát dokola. Kdybych měla počítat ty, kteří vozík bohatě naložený levnými figurkami z pofiderní čokolády používají jako beranidlo, nedopočítala bych se. Dostatečně pod vlivem inhalací z purpury, spáleného cukroví  a posilněná vaječným koňakem se každoročně člověk nutí, povznést se nad materialismus buranů a důstojně očekávat příchod Spasitele. Přece pravda a láska .....Když mi ta ženská zabalená v kožichu a zlatých prstenech uhnula kočár se spícím synem ránou nákupním košíkem, vzpomněla jsem si i já na slovník vhodnějších slov.

Přitom jsem optimista, potkávám víc lidí, kteří se k sobě umí chovat. I v adventním šílenství se umísobě zasmát. A častěji narážím na ty , kteří se dokáží povznést nejen nad máslo za 9,90 ale i nad materialismus a neomalenost coby základní znaky buranství. Nejenže jsem optimista, jsem i nepoučitelná. Na svém přesvědčení trvám i potom, co jsem se dnes dozvěděla od jednoho gentlemana, že fronty u pokladny jsou jen díky nám, slepicím na mateřské, které celý den nic nedělají a courají po krámech.

Můj denní rozvrh je sice pro někoho méněcenný, ale neublížila bych nikomu kůli litru levnějšího mléka, neinzultovala bych nikoho ani kůli kartonu mouky za 3,90 a narozdíl od pána z dnešního rána umím používat slova Dobrý den, Děkuji a Nashledanou.

TTT

Text nebyl redakcí upraven.

Slepice na mateřská můžou za všechno. I za dlouhou zimu a globální oteplování. To jen tak na okraj. A ano, vše výše popsané je důvod, proč u nás na nákupy chodí větší flegmatik se silnějšími nervy. Já to nejsem :-)

Dnes si povídáme o buranech. Máte i vy zkušenosti s buranem? A kdo je vlastně buran? Pište na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama