No jasně, že miluji nakupování! Hlavně to napětí a očekávání holé pravdy:kolik toho zase zapomenu. Manžel říká, že jsem sklerotická. Já myslím, že jsem jen roztržitá. A to je rozdíl.

Já jsem totiž ztělesněná roztržitost mixnutá se vším, co k ženě patří. Pošlete-li mne koupit rohlíky, máslo a mléko, přinesu dalamánky a naprosto luxusní tričko, které měli ve slevě za 10 % ceny. Nemám pamatováka, ale mám čuch na slevy.

U babičky jsem ve Vlastě četla takovou radu pro seniory: piště si nákupní seznam a trénujte paměť. Napřed si berete lístečky s sebou do marketu a postupně ho necháváte doma a u regálů ždímete paměť cože to tam vlastně bylo psáno. Je to silnější než já. Šla jsem na to od konce a pro začátek zapomněla doma lísteček bez tréninku. Ovšem ty boží botičky z broušené kůže zlevněné na 99,- jen proto, že je to poslední pár a zrovna v mém čísle....

Jako senior budu uplně vyřízená.Manžel už to vzdal. On je celkem skromný a tvrdí, že mu stačí i chleba, když si ho posolí. Kdyby tedy ovšem někdo nezapomněl koupit sůl. Zato koupím uplně jiné věci. Jak už jsem řekla hned na začátku, nakupování to je moje.

Uplně miluji, když je prázdná lednice a je třeba jí naplnit. Když děti vyrostou ze sněhulí a jde se shopovat. Když má matka mého muže narozeniny a bylo by vhodné koupit něco lepšího než kostkový cukr. Tam pod vyšisovanými zářivkami, mezi regály s ošuntělými cenovkami, v ruce svírajíc držadlo vozíku, v očích výraz lovce a jediným úkolem: nakoupit. Ano, tam jsem šťastná.

TTT

PS: Asi se ptáte, co dělám teď, když venku propukla předvánoční nákupní horečka, všude fronty, regály vyzdobené, do uší  koledy buší...

Ne? Neptáte se, tak to se mi asi jenom něco zdálo.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Nezdálo! :)

  • Kdo u vás v rodině chodí na nákupy?
  • Kdo tahá tašky plné jídla?
  • Jezdíte na velké nákupy?
  • Na jak dlouho jste schopni nakoupit?
  • Platíte jídlo vy, nebo partner?
  • Hádáte se při nakupování?
  • Co předvánoční nákupy, jak to zvládáte?

Pište na redakce@zena-in.cz,

předmět: nákupy

Příspěvky, které do redakční pošty přijdou, budeme zveřejňovat, jeden z příspěvků bude oceněn. Čtenářka, jejíž příspěvek vybereme, se bude moci těšit na (nejen) nákupní tašku a hydratační péči proti kruhům pod očima Garnier Caffeine Roll-On - hydratace a krycí korektor v jednom.

Tak pište, těším se na vaše příspěvky a doufám, že se pobavíme!

taška a roll on

Reklama