Naše věrná čtenářka TTT se tentokrát musela přemáhat, ale nakonec popustila uzdu své tvořivosti a stvořila litanii proti zimě a pozvala nás všechny na svařák!

Dobrý den,
já dneska vůbec ale vůbec nechtěla psát.  Zimním sportům nefandím, neboť nejčastějším je rozmrazování vodovodního potrubí, prohrabávání sněhu, rozmražování předního skla auta nebo nekonečné vytírání chodby s tunami soli, štěrku a sněhové vody. Zajímavé je, že i kdyby napadlo jak v ruském filmu a já se pokusila prohrabat klidně do Krkonoš a zpátky, stejně zůstanou mé tukové rezervy vůči naprosto veškeré aktivitě imunní. A dokonce ani nehřejí.
Jak klesne rtuť pod deset nad nulou, jsem zmrzlá jak drozd. Má zanedbaná lýtka připomínají husí kůží párek naštvaných dikobrazů. Kůže zprůsvitní, aby dala vyniknout epesním kruhům pod očima temně šedivé baŕvy. I kdybych objala radiátor jak anakonda, stejně mi bude zima.
Když pominu mou nejoblíbenější teorii o sportu jakožto nejsnadnější cestě k trvalé invaliditě,nepřestávám kroutit hlavou nad davy lidí na sjezdovkách. Mne by nedonutilo strávit den na zachumeleném svahu ani bistro s cenami parlamentní kantýny.
Už jen pohled ven ve mne vyvolává v těchto dnech podvědomou touhu po hybernaci. Tělo sníží již tak mizerně nízkou teplotu a podobně povadlý tlak.
Jediný způsob, jak dočkat sněženek je zahřívat. Každý den v každou hodinu. Hektolitry mnou vypitého čaje udržují jistě při životě a na studiích celou školu cejlonských dětiček. A  ani vinaři nepřijdou zkrátka. Svařáček...to je moje. Dělám fakt dobrý. Kdybyste měli cestu, stavte se. Koření i víno mám.
TTT
PS: Jako důkaz, že v tom zahřívání nejsem doma sama, posílám foto jako důkaz:)

7

Text nebyl redakčně upraven


Díky TTT za proti zimní text. Pobavil mne. Ale věřte, že jste na tom dobře. Mám kamarádku a ta má tyhle pocity jakmile klesne denní teplota pod 20 stupňů nad nulou. Můj kamarád ji vidí nahou vždy počátkem července, pak párkrát přes léto a naposledy vždy počátkem září. A to jsou manželé…

Dnešním tématem dne je:

  • Máte ráda zimu?
  • Máte ráda zimní sporty?
  • Jezdíte, běháte, skáčete na lyžích?
  • Umíte postavit iglú?
  • Máte nějakou veselou historku spojenou se zimou?

Své příběhy, úvahy, reportáže, pozvánky, videa i fotografie k tomuto tématu posílejte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jako odměnu za příspěvek pošlu jedné z vás krásnou, teplou šálu a čepičku, kterou pro vás na sebe oblékla naše Klárka!

sala

Reklama