Jako malá jsem věřila prostě a naivně v bezednou peněženku, nekonečné dětství a bubáka pod postelí.

To první přešlo s prvním kapesným, druhé když mi narostla prsa a to třetí.....to mi nikdo nevymluví.

Pokud se starší sestra celé vaše dětství baví přiživováním legendy o bubákovi pod postelí, ještě nemusí být vše ztraceno. Ale pokud k tomu máte pod postelí ohromného černého plyšového ježka s velkýma bílýma očima, je to v pytli.

Měl bodliny z takových chemlonových chlupů, takže vypadal spíš jakoby mi někdo hodil pod postel uříznutou hlavu Micka Jaggera.

Nejhorší bylo, když jsem musela jít večer zhasnout a potmě pak dojít do postele. To bylo něco pro sestru_:" Co když tě chytí za nohu, až budeš lézt do postele"  Zabila bych ji.....to bych se ovšem musela pohnout.

Takže jsem pro tyhle případy natrénovala skok do postele od vypínače.

Zajímavé je, že víra v bubáka nebyla omezená na toho jednoho našeho domácího. Bubák cestoval se mnou. Sice poněkud ztrácel na intenzitě, ale byl tam. Nic na tom neměnilo ani spaní na "beznožičkových" gaučích, pod které by se nevešel ani slimák Twigy. Bubáci se přeci neřídí fyzikálními zákony, tak proč by ho měla zajímat šíře mezery mezi postelí a parketami. Klidně to na mě může šáhnout.

Asi mám štěstí, protože na mě dosud nic z podpostele nesáhlo. A pokud vím, leží tam jenom prach. No ale stejně. Když takhle občas není manžel doma a já koukám večer dlouho v obýváku na televizi...odbíjí půlnoc a rozhodnu se jít spát. Přikryji děti, pozhasínám byt a zamířím do ložnice. Neproniknutelná tma pod mou postelí, závan chladu na bosé nohy....kdyby mě to sežralo, nikdo se nic nedozví. KULOVÝ BUBÁKU !  mám dálkový ovladač a zhasnu bednu teprve až budu po bradu zakrytá v postýlce a nebude ze mě koukat nic, co by chutnalo tobě. muhehe

Jako malá jsem věřila ve spoustu bláhovostí. Některé jsem opustila, některé se mne drží a v pár bláhovostí bych zase někdy ráda věřila.

TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ahoj, super, hnedka po ránu. S tím chytáním jsem na tom byla stejně. Skákala jsem do postale plavmo snad z metru a půl, jen abych nemusela mít nohy u díry. Dodnes nedávám ruku z postele. :- )) Míša

Čemu jste věřili jako malí?? Měli jste své vymyšlené strašidlo? Nebo naopak nějakou hodnou bytost? Pište od této chvíle na redakce@zena-in.cz. Zítra vstoupíme do světa dětské fantazie a tam je moc hezky.

Hrajeme o luxusní čisticí emulzi značky Marionnaud.

Reklama