Čtenářka TTT bude mít doma velké množství morčat. Který porušený slib za to může, se dovíte níže.

Před pár týdny nabízel manželovi jeho kamarád křečka. nějak se mu to doma vymklo z rukou. Po výměně názorů na jeho kamarády a mé kamarádky manžel ustoupil mým argumentům a slíbil, že křečka dětem  nepřinese. Za týden jsme ho měli doma.
Fikaně ho nechal na botníku za dveřmi a šel do práce. Asi si myslel, že si na sebe do večera zvyknem a ještě před večeří  mu asi skočím radostí kolem krku. Nezvykli. Do večera třikrát křeček utekl, dvě děti pokousal a mě dokonale naštval.
Zavolala jsem kamarádce. To se v zoufalství dělá, ne? Byla nadšená, prý ji chybí na její Noemově arše a že mi ho vymění za morče. Je prý v kleci s králíkem, který na něm trénuje kámasutru. Spasitel ve mně kývl. Koneckonců měli jsme doma už dvě, tak se třetí ztratí. „Ale jen v případě, že to bude holčička, jinak ne.“  Kamarádka slíbila, že to prověří.
„Fakt, nekecám, říkal, že je to holka.“ A tak jsem donesla domů pankáče. Tedy rosetové morčátko. Má úžasnou vlastnost, že ať ho hladíte, jak chcete, vždycky je to proti srsti.
To naše stádečko hlodavců mi bylo dlouho podezřelé. Zakázala jsem dětem dávat jim jetel. Jejich nafouklá bříška nevypadala zrovna přirozeně. Ale vypadala tak i poté, co jsem den nedokázala donutit žádné dítě, aby své mazlíky nakrmily. Asi tři dny jsem kolem nich chodila jak vrtohlavá ovce se špatným tušením. „Kikinka je kluk,“ říkám manželovi.
„Jak to víš?“  
„Růženka má v břiše důkaz,právě mě to koplo.“
„Tak Růža bude máma...“ nasadil pitomě hrdý výraz, jak kdyby byl otcem on.
„Elinka bude mámou taky...“ Ha, pitomý výraz byl ten tam.
A protože jsem se nedohodli, jestli za to může on s křečkem, nebo já s Kikinou ( zvěři ponecháváme původní jména i potom, co se prokáže jejich skutečné pohlaví) , následovala opět diskuze o mých kamarádkách a jeho kamarádech.
Nic to nemění na faktu, že rodina je na cestě.
TTT
PS: Kdyby měl někdo zájem o morčátko s čírem na hlavě, za chvíli jich budu mít hromadu.
PPS: Ještě jsem naštvaná, takže majitelé hadů se mohou hlásit též.

Text nebyl redakčně upraven


Milá TTT – poslední větou jste mne dorazila. Řehtám se tady na židli jako kůň. Ještě že sedím sám, jinak by si myslely holky, že jsem blázen. Nemám slov.

Dnes jsou tématem dne  NESPLNĚNÉ SLIBY.

Dala jste někdy slib, který jste nesplnila? Proč? Mrzí vás to?
Dostala jste slib, na kterém vám záleželo, a nebyl splněn? Vypište se z té křivdy a popište toho bídáka, nebo bídačku.
A vůbec jsou sliby, o kterých víte, že nikdy nemohou být splněny a tak na ně nevěříte?
A co přísahy?

Myslím, že k tomuto tématu vymyslíte spoustu podtémat. Tak mne jimi zahrňte. Čekám na e-mailu

redakce@zena-in.cz

A slibuju, že jednu z vás, tu, jejíž příspěvek se mi bude líbit, nebo mne velmi zaujme, se pokusím překvapit. A pokusím se ji překvapit již dnes. A tak nečekejte na poslední chvíli, protože výhodu budou mít ty, které napíší již dopoledne!


Slibovací soutěž:
3 – 4 trubka, housle,  saxofon, klarinet
Více o soutěži ZDE: Slibovací soutěž

Reklama