Znáte při PMS tu šílenou chuť na sladké ? Onehdá jsem zdlábla celou krávu...tedy Milku. S karamelem a oříšky měla asi 200gramů.

Mě to chodí pravidelně. Manžel je o dva dny pozadu. "Tady byla nedávno čokoláda. Nevíš o ní? " Tak na tohle zásadně nereaguji. "Ta moje oříšková." Má výraz jako bych mu rozšlápla bábovičku.

No to je děs, tak já se obětuji a požitím čokolády ho uchráním před pořádnou smrští mých emocí a on bude majetnicky obhajovat žvanec?

Jako malá jsem nikdy nechápala, jak může velbloud zadržet před cestou pouští tolik vody v těle. Tak od dvanácti tomu rozumím velmi dobře. A bez pouště.

Mé nejoblíbenější džíny mi nepadnou. Zato Saharu bych přecválala klidně tam a zpět. " Nebyly ti tyhle kalhoty volnější?"  Nikdy si nevšimne, že mám nové šaty. Nikdy mu nedojde, že jsem byla u kadeřnice. Tak proč si vždycky všimne  velbloudího syndromu? Ještě jinak? Proč, proboha, nemůže být zticha?

Chci si povídat. Večerníček mě dojal. "Je mi smutno,"povídám tomu, jež mi má být oporou v dobrém i ve zlém. "Tak tu takhle chvíli vydrž, ještě pošlu nějaké soubory a stáhnu poštu. Opsala jsi stav plynoměru, jak jsem tě žádal? Jo a ráno jsem nenašel jogurt k snídani."

Už si povídat nechci. Chci jen gutalaxem vylepšit jeho jogurt.

Mé tělo tuší těžko nahraditelné ztráty. Nejraději mám červené víno a vnitřnosti, nejlépe játra, na grilu. I když se v naší domácnosti vyskytují jedinci, kterým bych přála, aby se stali dárci orgánů pro mé PMS hody, zatím si vždycky stačím s hovězími.

I když minule to zprudka orestované srdce a portské bylo naprosto luxusní. S tímhle v žaludku jsem jak lvice, když rozsápe gazelu. Také se svalí pod strom a týden odpočívá. Kdyby byl muž chytrý a hodný sám na sebe, donesl by mi vždycky kus krvavé flákoty, když by viděl, že končím platíčko antikoncepce.

Není ani jedno ani druhé, nebo si zkrátka nevšimne......ale že se mi rifle zařezávají v pase jak brusle do ledu, to mu neunikne.

Ach jo

TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


„Velbloudí syndrom“ :)) JO! Znám i ten večerníček. Posledně jsem infantilně lkala u nějaké třetiligové pohádky. :)) M.

O svých zkušenostech případně zaručených způsobech, jak zmírnit PMS, případně o jeho podobě ve vašem případě pište na redakce@zena-in.cz.

Vylosované autorce dnešního emailového příběhu pošlu knížku „Jak se modlí čarodějky“, kterou jsem sama sesmolila a kterou před odesláním opatřím věnováním.

 

Reklama