Bulvár

TTT: Blbkyně a borkyně

Já jenom doufám, že dnešní téma platí nejen pro blbce a borce, ale i pro  blbky a borkyně. Tedy, aby dnešní vydání bylo genderově korektní.

Nejvíc bolí srážka s blbce, to je fakt.I když můžu říct, že poslední dobou proplouvám životem tak nějak bez úrazů tohoto typu.

Až nedávno jsem zjistila, že má prsa drží pohromadě podprsenku spíš než naopak a vypravila se pro novou.

Pod vlivem nedávného sofistikovaného článku na ženě-in o správném výběru prádla jsem se odevzdala do rukou paní, která, pravda, vypadala spíš jako chlapec. Zvedla svůj přísný obličej od bůlvárního deníku a že tedy něco vybereme.

Chtělo se mi věřit, že  je to osoba na pravém místě. V obchodě asi bylo její místo, ale možná,víc než za kasou, s hadrem v ruce po zavíračce. Mocímermo se mě slovníkem našeho údržbáře snažila přesvědčit o vhodnosti střihu, který by neudržel ani myšlenku na jednom místě, natož moje čtyřky.

Snažila jsem se jí asertivně vysvětlit své nároky a představy. Kde to prej žiju a od údržbáře přešla k arogantní hraběnce, která něco takového neuznává za prádlo, natož aby to prodávala. Na asertivitu hulím a na trendy go go tanečnic též. 

Paní prodavačce jsem naopak slovníkem a odhodlaností někoho, kdo ty čtyřky musí tahat objasnila, svůj postoj. Aniž by pochopila, že mě nezajímá množství flitrů ale tvar košíčku, ještě něco mlela o nové kolekci, ale na chodníku už jsem ji neslyšela. Brrrr

Srážky s boryněmi jsou ty příjemnější. Dovolte mi trochu zavzpomínat. Příhodu se svou profesorkou ze střední jsem tu již někde plácla, ale dlouhodobě je pro mne borkyní největší.

Měli jsme si na praktika přinést měl...to je takový ten bordýlek, co je na dně včelích úlů. při zadání toho to úkolu profesorka prohlásila, že kdo ho nesežene, ať ani nechodí. Já nesehnala-nepřišla. Čtyři neomluvené hodiny. Nad otevřenou třídnicí si mě zavolala. "Kde jsi byla? "  "Vy jste řekla, že kdo nebude mít měl, ať nechodí...." Chvíli na mě koukala pohledem Kaliguly, já na ni jak kobra na jehně. V tom věku jsme si myslely všechny jaké jsme borkyně, ale ve skutečnosti to byla jen ona. Bez řečí mi ty hodiny omluvila a já už nikdy praktika nevynechala.

TTT

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Dost jsi mi připomněla jednu mou profesorku. Jo jo, člověk nezapomene na sílu osobnosti. :-) M.

Pište mi dnes o vašich vlastních srážkách s blbci i milých setkáních s jejich opaky na redakce@zena-in.cz. Moc se těším, že si při pátku uděláme humornou atmosféru a do víkendu vstoupíme s úsměvem.

   
15.10.2010 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] ToraToraTora [*]

  Proto jsem tam napsala, že je to "takový ten bordýlek ze dna včelých úlů" Sml54 jsou tam jejich výkaly, mrtvolky a tak....určují se z toho choroby jako třeba varoáza nebo mor včelího plůdku

  superkarma: 0 18.10.2010, 06:55:21
 2. [8] Rikina [*]

  Eliana — #7 Z toho si nic nedělej, já sice vím, co to je měl, ale jen proto, že mě strýc tahal ke včelám už jako malé dítě, školou dosud nepovinné, a nutil mě, abych mu je pomáhala značkovat. Některé vědomosti jaksi uvízly, i když je nepotřebuji. Sml57 Jinak ve škole jsme nikdy nic takového nepotřebovali, TTT má zřejmě specifické vzdělání.

  superkarma: 0 16.10.2010, 07:42:42
 3. avatar
  [7] Eliana [*]

  ...sakra, já vám vůbec nevím, co to je ten měl...asi jsem nějak jako chybělaSml54

  1. na komentář reaguje Rikina — #8
  superkarma: 0 15.10.2010, 18:15:57
 4. avatar
  [6] átéčko [*]

  TTT, připomnělo mi to vetrinářku, která si mlela svoje, a na to že jsem něco namítala nedbala. Tak jsem k ní těch 20km zajela a vyslechla jsem si to ještě jednou. Kdyby řekla, sorry, udělala jsem chybu, budu se jí snažit napravit..... ale to ne.

  superkarma: 0 15.10.2010, 16:39:24
 5. avatar
  [5] Japina [*]

  To mi připomíná, jak jsme si jednou chtěli nechat v Baumaxu vysvětlit prodavačem, jaký je rozdíl v lepenkách - mimo ceny - přivolali telefénem odborníka, ten se hluboce zamyslel a pravil: "Ta je černá a ta zelená." No, na to bysme opravdu sami nepřišli. Sml30

  Učitelka byla formát, i když já bych byla za frajera, anžto včelařím.

  superkarma: 0 15.10.2010, 15:56:37
 6. avatar
  [4] vodfon, kolie [*]

  Sml30Super

  superkarma: 0 15.10.2010, 15:29:50
 7. [3] Nestyda [*]

  Nezklamala, potvůrka podivná Sml67 Sml16

  superkarma: 0 15.10.2010, 15:22:03
 8. avatar
  [2] Odemětobě [*]

  To jsi teda borkyně,protože já bych si něco takového netroufla, my seděli v lavicích jak zařezaní. Ale je fakt,že člověk si pamatuje kantory, kteří naučili a byli i féroví.Takoví ti čteči knih nebo skript už dávno spí v propadlišti dějin.

  superkarma: 0 15.10.2010, 15:03:54
 9. avatar
  [1] mio [*]

   blbka..záviděla!Sml22

  mám radost z připomenutého a mého oblíbeného mělu Sml30

  Kdo měl měl, měl laborky. Kdo měl neměl, měl leháro. Tuhle větu si říkám od jisté doby jako uspávadloSml54

  superkarma: 0 15.10.2010, 14:59:28

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme