Já jenom doufám, že dnešní téma platí nejen pro blbce a borce, ale i pro  blbky a borkyně. Tedy, aby dnešní vydání bylo genderově korektní.

Nejvíc bolí srážka s blbce, to je fakt.I když můžu říct, že poslední dobou proplouvám životem tak nějak bez úrazů tohoto typu.

Až nedávno jsem zjistila, že má prsa drží pohromadě podprsenku spíš než naopak a vypravila se pro novou.

Pod vlivem nedávného sofistikovaného článku na ženě-in o správném výběru prádla jsem se odevzdala do rukou paní, která, pravda, vypadala spíš jako chlapec. Zvedla svůj přísný obličej od bůlvárního deníku a že tedy něco vybereme.

Chtělo se mi věřit, že  je to osoba na pravém místě. V obchodě asi bylo její místo, ale možná,víc než za kasou, s hadrem v ruce po zavíračce. Mocímermo se mě slovníkem našeho údržbáře snažila přesvědčit o vhodnosti střihu, který by neudržel ani myšlenku na jednom místě, natož moje čtyřky.

Snažila jsem se jí asertivně vysvětlit své nároky a představy. Kde to prej žiju a od údržbáře přešla k arogantní hraběnce, která něco takového neuznává za prádlo, natož aby to prodávala. Na asertivitu hulím a na trendy go go tanečnic též. 

Paní prodavačce jsem naopak slovníkem a odhodlaností někoho, kdo ty čtyřky musí tahat objasnila, svůj postoj. Aniž by pochopila, že mě nezajímá množství flitrů ale tvar košíčku, ještě něco mlela o nové kolekci, ale na chodníku už jsem ji neslyšela. Brrrr

Srážky s boryněmi jsou ty příjemnější. Dovolte mi trochu zavzpomínat. Příhodu se svou profesorkou ze střední jsem tu již někde plácla, ale dlouhodobě je pro mne borkyní největší.

Měli jsme si na praktika přinést měl...to je takový ten bordýlek, co je na dně včelích úlů. při zadání toho to úkolu profesorka prohlásila, že kdo ho nesežene, ať ani nechodí. Já nesehnala-nepřišla. Čtyři neomluvené hodiny. Nad otevřenou třídnicí si mě zavolala. "Kde jsi byla? "  "Vy jste řekla, že kdo nebude mít měl, ať nechodí...." Chvíli na mě koukala pohledem Kaliguly, já na ni jak kobra na jehně. V tom věku jsme si myslely všechny jaké jsme borkyně, ale ve skutečnosti to byla jen ona. Bez řečí mi ty hodiny omluvila a já už nikdy praktika nevynechala.

TTT

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Dost jsi mi připomněla jednu mou profesorku. Jo jo, člověk nezapomene na sílu osobnosti. :-) M.

Pište mi dnes o vašich vlastních srážkách s blbci i milých setkáních s jejich opaky na redakce@zena-in.cz. Moc se těším, že si při pátku uděláme humornou atmosféru a do víkendu vstoupíme s úsměvem.

Reklama