trutnov

Město Trutnov, rozkládající se na obou březích řeky Úpy, nabízí pestrou škálu aktivit, které potěší jak rodiče, tak jejich ratolesti. Krajina krkonošského podhůří s četnými přírodními zajímavostmi a kvalitně značenými turistickými trasami láká k pěším i cyklistickým výletům, a to nejen v létě, ale i v chladnějších ročních obdobích. Rodinám s dětmi jsou k dispozici mateřská centra, zájmové kroužky se sportovním i kulturním zaměřením. Společenské centrum Trutnovska Uffo pořádá dětská představení i četné workshopy.

Kroužky a sportovní aktivity pro děti i maminky

Pro maminky s dětmi funguje v Trutnově Mateřský klub Želvička, který zajišťuje hlídání, cvičení rodičů s dětmi, kroužky nejen pro děti, ale i maminky (zumba, pilates, jóga, powerball). Klub je otevřen od pondělí do pátku mezi 9 a 12 hodin pro děti do 6 let.

Sportovní centrum Olymp již tradičně organizuje cvičení pro maminky s dětmi. Od 9 do 9,45h cvičí roční až dvouleté děti, lekce od 10 do 10,45h je pak vyhrazena pro děti ve věku od 2 do 4 let. Starší děti mohou maminky svěřit do péče „tetičky“ na hlídání a zacvičit si v posilovně či využít některou z mnoha aktivit jako je spinning, squash, ricochet, zumba, powerjóga či fitbox. Každé pondělí a čtvrtek od 16,45 do 17,45h také probíhají hodiny aerobiku pro děti od 5 do 9 let. Více informací na stránkách klubu www.olymptrutnov.cz.

Vodní hrátky i bruslení v areálu Loko Trutnov

Podzimní nevlídné počasí nabádá k návštěvě krytého bazénu ve sportovním areálu Loko Trutnov, který nabízí plavání kojenců a batolat či plaveckou školičku pro větší děti. V úterý a ve čtvrtek od 9 do 11h mohou maminky využít služby hlídání dětí a zaplavat si, případně zrelaxovat ve vířivce, sauně či soláriu. Sousední zimní stadion zase láká k bruslení. Od pondělí do pátku od 9 do 13,45h je pro děti otevřena Dopolední škola bruslení. Samozřejmostí je i možnost půjčit si vybavení a využít šatny. Loko Trutnov organizuje i různé pohybové kroužky pro malé sportovce. Více informací najdete na stránkách www.lokotrutnov.cz.

Zimní zábava pro všechny

Pro rodiče větších dětí, které nejen rády dovádějí ve sněhu, ale baví je i klasické lyžování, je ideálním místem k prožití zimního odpoledne areál Městských lesů a parků. Doslova pár kroků od centra Trutnova se nacházejí strojově upravované tratě vhodné pro klasický styl i bruslení. Výhodou je parkoviště přímo u hlavního tahu na Úpici, současně v těsné blízkosti nástupního místa na tratě. Aktuální informace o stavu a upravenosti tratí najdou běžkaři na www.olfincar-vella.cz. Pro ty, jimž běžky nic neříkají, a také pro maminky s kočárky, je k dispozici spleť pravidelně uklízených chodníčků v rozsáhlém parku.

Trutnov, ač neleží přímo pod krkonošskými vrcholky, disponuje vlastním skiareálem, určeným pro malé lyřaře. Skisportareál Dráček pro letošní zimu připravil kromě osvětleného svahu s vlekem také provazový vlíček pro nejmenší děti. Nechybí půjčovna vybavení na lyže i snowboard včetně přileb. Novinkou jsou víkendové školičky, kde si děti pod vedením instruktorů osvojí základy lyžování, zatímco rodiče mohou využít občerstvení v zázemí Dráčkova klubu. Skiareál pořádá také dopolední lyžovačky pro trutnovské mateřské školy včetně zapůjčení vybavení, zajištění pitného režimu a dopravy. Další možností je vyzkoušet si jízdu na sněžném skůtru. Veškeré informace obdrží zájemci na tel. číslech 737 506 884 a 603 214 023

Hraní pro děti, posezení u kávy pro maminky

Maminky s dětmi mohou zavítat i do příjemného prostředí Oranžové kavárny, kterou provozují Barevné domky Hajnice, zařízení pro lidi s mentálním postižením. Kavárna je nekuřácká a kromě výborné kávy nabízí také pečivo vlastní výroby. Dětem je k dispozici venkovní pískoviště a houpačky, v interiéru pak hrací koutek. Příznivou zprávou pro rodiče je zahájení Barevných bazárků, tedy pravidelných burz dětského oblečení a hraček. Maminky i další zájemci si mohou za symbolickou částku 50 Kč pronajmout stůl a prodávat dětské vybavení. Bazárky probíhají od 5. října. Jejich smyslem není pouze prodej a nákup zboží, ale také možnost popovídat si, vyměnit životní zkušenosti a strávit den v pozitivně naladěné společnosti. Oranžová kavárna má otevřeno od pondělí do pátku mezi 10 a 18h.

Trutnov nabízí kulturní akce i pro nejmenší

Na malé čtenáře myslí trutnovská knihovna, kde mohou děti v doprovodu rodičů prožít příjemné dopoledne s krásnými knížkami. Smyslem těchto setkání je nenásilnou formou podpořit dětský zájem o literaturu. Dalším projektem Městské knihovny Trutnov je Klub chytrých hlaviček, tedy pravidelná měsíční setkání s etiketou. Dětem do 12 let jsou veselou a hravou formou vštěpovány základní zásady chování uplatňované doma, na návštěvě, na ulici, v dopravních prostředcích, kulturních zařízeních a podobně. Součástí setkání je i výtvarná dílna a pohybové hry.

Společenské centrum Uffo připravje nepravidelná nedělní představení divadelní scény Sedmikráska pro děti od 4 let, která začínají v 16 hodin. Pořádají se zde i výtvarné či hudební dílny.

Pěšky kolem Trutnova

Okolí Trutnova nabízí mnoho značených cest k procházkám pro maminky s kočárky i pro rodiny s většími dětmi. Naučná stezka „Po stopách války 1866“ začíná přímo na trutnovském náměstí, vede po zelené kolem Gablenzova památníku na Šibeničním vrchu a Janské kaple, aby se po 3,5 km vrátila zpět na náměstí. Kromě procházky v lese, zpestřené informačními panely týkajícími se bojů roku 1866, nabízí i netradiční výhledy na město Trutnov. Oblíbeným vycházkovým cílem je oblast Dvoračky, kde lze výlet zakončit dobrým jídlem v restauraci stejného jména či v areálu U Pěti Buků, jenž nabízí kromě penzionu a vynikající kuchyně i sportovní zázemí včetně lezecké stěny a hřiště pro pétanque, stolní tenis, kriket, badminton, ruské kuželky a jiné. Trutnov je výchozím bodem i pro delší túry, na své si tedy přijdou i zdatnější děti. Příkladem je osmnáctikilometrový okruh vedoucí z Trutnova po červené přes Pořící na Čížkovy kameny a zpět po zelené přes Bohuslavice nad Úpou a Starý Rokytník.

Silvestr na Dolcích

Pro rodiny s dětmi, které nechtějí trávit konec roku doma, je ideální volbou pobyt v rekreačním areálu Dolce u Trutnova. Zázemí ve finských chatách či zděných apartmánových domech dotvoří pohodovou atmosféru po návratu z výletu do Krkonoš či z procházky malebnou přírodou v okolí Trutnova. Dolce nabízejí i atraktivní silvestrovské balíčky, jež zahrnují tři noclehy se snídaní, večeří a slavnostním silvestrovským večerem včetně rautu, živé hudby, lahve sektu pro každého a půlnočního ohňostroje. Více informací na www.apartmany-dolce.cz.

Zdroj: TZ

Reklama