Novinky

Trpíte zápachem z úst? Víme proč…

Nepříjemný problém zápachu z úst řeší řada lidí. Je to obtěžující pro vás i vaše okolí. Způsobuje zápach špatná hygiena, nebo je vaše potíž daleko závažnější? Možná vás příčiny překvapí. Na vině mohou být totiž i zuby moudrosti.

Špatná ústní hygiena

Vůbec nejčastější příčinou zápachu z úst je nedostatečná nebo špatně prováděná ústní hygiena. Pokud si nejste jisti, zda máte správnou techniku čištění chrupu nebo zda používáte odpovídající velikost mezizubního kartáčku, neváhejte se obrátit na profesionální dentální hygienistku. „Profesionální dentální hygiena je jeden ze základních stavebních kamenů v pravidelné péči o chrup. Naučíte se zde jak přesně pečovat o zuby a dásně a jaké pomůcky pro vás budou ty pravé. Hygiena by se měla opakovat alespoň dvakrát do roka dle stavu a dispozic chrupu,“ popisuje dentální hygienistka Monika Sojková, Dis. z Dentální kliniky Jan Stuchlík.

fff

Zánět dásní

Ruku v ruce s nelibou vůní z úst jde zánět dásní. V případě, že nejste ve své ústní hygieně důslední dlouhodobě, pravděpodobně vás dříve či později postihne i zánět dásní. Ten způsobují kolonie bakterií, které se hromadí v mezizubí. V důsledku plaku pod dásněmi, zubního kamene v parodontálních kapsách, zbytků potravy a kolonií škodlivých bakterií bez přístupu vzduchu dochází ke vzniku nelibého zápachu.

Zubní kaz

Zubní kaz nemusí vůbec bolet, ale zato může být pořádně cítit. Jde o následek rozkladu bílkovin. V takovém případě není nač čekat, jediné východisko je návštěva stomatologa. Zubní kaz je potřeba vyvrtat, řádně vyčistit a vyplnit kompozitní či amalgámovou výplní.

Zuby moudrosti

Problematická anatomie chrupu může být také jedna z příčin nepříjemného pachu z úst. Nejčastější potíž bývá s narůstajícími třetími stoličkami, které jsou obecně známé pod názvem zuby moudrosti. Může se stát, že se zub prořeže pouze napůl a z části zůstane pokryt dásní. V tomto prostoru pak mohou zůstávat zbytky potravy a plak.

A jak řešíte tento nepříjemný problém vy?

Možnost%
Neřeším, tímto problémem netrpím47,8
Chodím pravidelně k zubaři a na ústní hygienu32,6
Vezmu si žvýkačku či si vypláchnu ústa ústní vodou17,4
Jiné, napište do diskuze2,2

   
06.05.2015 - Redakční novinky - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

 1. [5] petruska78 [*]

  Já chodím k zubaři pravidelně. Je to důležité, nicméně když máte špatného zubaře, tak ani to nemusí být řešením na chronický zápach z úst. A když je příčina úplně někde jinde, tak je to teprve oříšek. Já jsem trpěla zápachem z úst dlouho dobu a nemohla najít příčinu Sml80, k zubaři jsem přitom chodila pravidelně. Pak jsem ale čiště náhodou objevila perfektní e-book o zápachu z úst, díky kterému jsem příčinu objevila (žaludek) a až jsem vyřešila žaludek, tak zmizel i zápach z úst. E-book všem doporučuji, je tam i popsaná správná ústní hygiena. Jmenuje se Jak na zápach z úst krok za krokem.

  superkarma: 0 22.10.2016, 21:02:53
 2. avatar
  [4] vladka321 [*]

  Ty já zrovna moc nemusím a tak doma jsou jen velmi málo, natož v práci. Ale mohla bych jim nabídnout ústní vodu, tu mám prostě všude Sml16

  superkarma: 0 06.05.2015, 21:21:16
 3. avatar
  [3] Tulinka [*]

  vladka321 — #2tak jim nabízej žvýkačky Sml30

  superkarma: 1 06.05.2015, 15:01:45
 4. avatar
  [2] vladka321 [*]

  theplana — #1Ona ani pažitka, či cibule není příliš voňavá. Co mě ale opravdu celkem dost štve je, že lidé si po jídle nevyčistí především v zaměstnání chrup. A věřte, že najíst se v zaměstnanecké vývařovně a potom celý zbytek dne čichat ty nevyčištěné pusinky je opravdu nepěkný zážitek.

  1. na komentář reaguje Tulinka — #3
  superkarma: 0 06.05.2015, 13:25:08
 5. [1] theplana [*]

  A nejhorší je po když se sní něco s česnekem Sml30

  1. na komentář reaguje vladka321 — #2
  superkarma: 0 06.05.2015, 12:54:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme