Ahoj holky, musím se vám s něčím svěřit. Jsem šíleně žárlivá. Je mi to trapné, svému příteli prohledávám kapsy, tajně prohlížím mobil, čichám k oblečení.

Nevím, co tím sleduji, co chci najít? Důkaz, že mi byl nevěrný? A jak se zachovám, když ho najdu?Udělám scénu? Mám k žárlivosti důvod? Nemám, ale… Mám jednu špatnou zkušenost z minulého vztahu, která mě poznamenala. Jednou jsem ho načapala. A ne s ledakým. S vlastní kamarádkou.
Byli jsme u ní na chalupě a večer jsme zašli do místní hospody na pivo.

On tenkrát získal nějakou výbornou zakázku, překypoval sebevědomím, sršel vtipem a ona na něm obdivně visela očima a hltala každé jeho slovo... To bylo něco pro něj, konečně měl vděčného posluchače a perlil jenom pro ni. ,,To je zajímavé, se mnou nudný patron a tady se nadouvá jak holub“. Šíleně mi lezl na nervy, ale nutila jsem se nedat to najevo. Popohnala jsem to k odchodu.
Cestou ji bral žoviálně kolem ramen a že si dáme ještě panáka. Už jsem měla dost a chtěla jsem jít spát, ale oni se výborně bavili a bylo evidentní, kdo tam je navíc.

,,Jdu do postele“, prohlásila jsem v naději, že utnu tu jejich chichotací seanci. ,,My si dáme ještě jednoho a půjdem taky“. V tu chvíli nešlo zůstat. A nešlo ani zamhouřit oka natož usnout. Ležela jsem strnule na posteli a poslouchala zvuky. Tak za půl hodiny klaply dveře. Musel ke mně projít jejím pokojem. Neprošel. Zastavil se.

To mě zvedlo potichu z postele a ke klíčové dírce. Já vím, jsem hrozná, ale nedalo se to vydržet. Uviděla jsem jeho siluetu, jak se nad ní sklání a líbá ji. V tu chvíli jsem vystartovala jako lítice a začala do něj bušit hlava nehlava. V životě jsem nezažila větší ponížení, zuřivost i bolest v jednom.

Už bych to nechtěla nikdy zažít.

Já vím, teď můžete namítnout, že si tím šmírováním koleduji znova a průšvih. Že se může klidně stát, že i když je můj nynější přítel věrný až za hrob, „důkaz“ si vyrobím  sama a pošlu další vztah do kopru. Poraďte mi, co mám dělat?

VladěnaJak jste na tom se žárlivostí vy, milé ženy in?
Jak byste se zachovaly ve stejné situaci?
Odešly byste hrdě středem, nebo byste vybuchly jak papiňák?
Stalo se vám něco podobného?
Jak jste to vyřešila?
Myslíte, že je žárlivost zdravá, nebo zhouba vztahu?
Zničila vám žárlivost vztah?
Žijete s žárlivcem?
Nebo naopak, štve vás, že váš partner vůbec nežárlí?

Svěřte se nám se svými příběhy nebo radami, jak zatočit s žárlivostí.

Reklama