Čtenářka Maryene vám ve svém příspěvku k dnešnímu tématu povypráví, jak dopadl výlet na zapůjčeném člunu. Výlet do Chorvatska může být pěkně dobrodružný...

Už jste někdy ztroskotala? Své zkušenosti s uvíznutím na širém moři má čtenářka Maryene a vy si je můžete přečíst níže v jejím příspěvku k tématu.


Milé ženy,

mám ráda cestování a zrovna tak všechny prostředky k tomu určené, lodě nevyjímaje. Na svých lodních cestách jsem zažila i bouři, přesto nezapomenutelným zážitkem se mi stal jeden zdánlivě zcela obyčejný a poklidný výlet. Před pár lety, kdy moji tři synové byli ještě velmi malí, nás při ranní procházce po pláži v Chorvatsku žadonili o svezení na motorovém člunu. Půjčení člunu na hodin u stálo 20 marek, zrovna to jsem měla u sebe, ale jinak jsme spolu s manželem u sebe neměli vůbec nic. Bylo pěkné vlahé ráno, moře připomínalo spíše rybník, slunce ještě nepálilo, tak jsme raději člun půjčili hned, abychom se vyhnuli pozdějšímu žáru. Kluci nechtěli jet kolem pobřeží, jak jsme se původně domluvili, ale poprosili nás, že pojedeme půl hodiny na moře a půl hodiny zpět. Za tu půlhodinu si všichni vyzkoušeli řízení člunu a vzdálili se opravdu daleko od pobřeží. Při otáčení, ale člun párkrát zakašlal a vypověděl službu. Naše snahy o naskočení motoru byly marné a snahy o zvládnutí širokého člunu vesly neuskutečnitelné, točily jsme se stále na místě a nezdálo se, že bychom se hnuli. Každá minuta se stávala delší a delší, měli jsme žízeň, zvláště děti, slunce nás spalovalo. Najednou se v dálce objevila loď. Navlékla jsem svoji bílou košili (náš jediný kus oblečení) na veslo a zkoušela zamávat. Zaregistrovali nás. Po opětovném zamávání se naše záchrana ztratila z dohledu.

more

Na břeh se nám podařilo dostat vlastními silami po nekonečně dlouhé době. Naše obavy o velký doplatek za překročení půjčovní doby byly zbytečné. Po této robinzonádě už jsme nikdy na moře sami nevypluli a kluci se místu, kde byly zakotveny čluny, vyhýbali velkým obloukem. Mobily tehdy nebyly a fotoaparát jsme u sebe také neměli, takže památku z tohoto téměř trosečnického výletu nemám. Posílám tedy alespoň fotografie z minulého týdne z lodního výletu na řeckém ostrově Karpathos na jednu z nejhezčích pláží Apella Beach.

more

S námořnický pozdravem „ahoy“ se s Vámi pro dnešek loučí,
Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. srpna 2011: Vy a lodě

  • Jaký máte vztah k cestování lodí?
  • Dělá se vám špatně?
  • Bojíte se?
  • Jste lodní živel?

Zasílejte mi příspěvky formou příběhu či vlastní zkušenost, například z cesty zaoceánským parníkem, nebo z třeba vodáctví. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít větší šanci na otištění a získání dárku, který věnujeme autorce jednoho otištěného příspěvku. A co tím dárkem tentokrát bude? VICHY opalovací krém SPF 25 a VICHY samoopalovací krém. Vaše texty očekávám na redakčním e-mailu (viz adresa níže) nejpozději 26. srpna 2011, ve 14.30 hodin.

VICHYVICHY

Reklama