Rodina

Trojlístek by nevyměnila

Děti mám tři. Což na severu Čech není zrovna dobrá nálepka. Lidé tu totiž mají zažito, že ten správný počet dětí jsou dvě, víc než dvě děti mají vyžírkové, kterým se nechce pracovat, a chtějí jen sosat stát o peníze.

Těžko někomu vysvětlovat, že neberete ani žádné příspěvky, jen rodičovský příspěvek, na který má nárok každá matka, že manžel vás zabezpečí a rozhodně nejste sociální případ. Holt na čele to vytetovaný nemáme. Tohle člověk začne časem pouštět z hlavy, a myslí si své...

Co jsem ale zatím nepřekousla je to, že když jdu s dětmi do obchodu, tak se na mě velmi „nenápadně“ pověsí ostraha a hlídá mě jak ostříž, a já vlastně z nákupu nic nemám, neb stále kontroluji děti aby proboha na nic nesáhly a ono to nespadlo. To že by něco vzaly, toho se neobávám. Nezřídka vyjdu z obchodu jen s polovinou věcí, co jsem původně chtěla nakoupit. Hlavně to mít rychle za sebou. J A takových případů je víc, ale to by bylo na román.

 Jestli jsem chtěla takhle velkou rodinu? Děti jsem chtěla, nejlépe dvě, ale osud už to zařídil za mne. Napodruhé se mi narodila miminka dvě, tím pádem mám děti tři.

Nejprve to byl šok, šílený, ale dnes bych neměnila. Jsou to moje zlatíčka. Sice starší syn se snaží o čtyři roky mladší sestry kaučovat co to dá, ale ony se moc nedají. Úžasně totiž drží pohromadě a proti bráchovi se spiknou. Navíc si spolu umí hezky hrát.

Práce s nimi je, to zase jo, je stále co uklízet, pro koho vařit, komu utírat pusy a koho vychovávat. Doma se nenudím a věřím, že jsem mnohdy fyzicky i duševně vyčerpaná víc než kdybych chodila do práce. Ale věřím, že to, že někdo vychovává děti, bude jednou u nás více oceňováno. A to nemyslím jen finančně... aby na nás co máme větší rodinu než je standart nebylo pohlíženo jako na obtížný hmyz. Aby i práce ženy v domácnosti byla uznávaná.

Nemám ani pocit, že mi něco utíká v práci, protože jsem nikdy neměla vysoké ambice. Za to mám pocit, že vychovávat děti dává mému životu smysl. Bez nich bych to už nebyla já.

Od dětí si samozřejmě i ráda odpočinu, ale to není moc často, neb tři kousky nikdo hlídat nechce. Ráda se k nim ale zase vracím. A jestli má někdo pocit, že jsem jen kvočna točící se kolem svých robat, tak se plete. I já mám své zájmy a koníčky a netýkají se dětí.

 Zdraví čtenářka kat

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s dětmi nebo se sourozenci prožili. Svoje texty můžete doplnit i jejich obrázkem.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější samozřejmě odměníme. Dnes je ve hře šampon Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky od Belle de Jour, a sérum Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou od Roberta L. Wolkeho Co Einstein vyprávěl svému holiči.

   
27.11.2009 - Děti - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [2] kat [*]

  Astřička — #1 at se dvojčat nebojíSml79 ono sice těhotenství i to co přišlo potom byla jedna šílenost. a první tři měsíce jejich života si toho moc nepamatuju, jen sladit jídlo, at můžem jít ven. Oblíkala jsem je 45minut..příšerný...ale človk se zacvičí. Pvní rok byl náročný na vstávání v noci, duhý rok na hlídání, neb milovaly výšky, ale pud sebezáchovy žádný..takže oči i na zadku, ale ted mezi 2-3 rokem je to fajn, Sice je jedna z nich velmi tvrdohlavá, že se s ní hodně nazlobím, ale je snima legrace, vyhrajou si, celkem i poslechnou..ale zase jsou samostatnější než mono děti...se starším jsem proseděla rok na zemi a jezdila s autama, holkám stačí ukázat co se tak s novou hračkou dá dělat a zbytek si už vymyslí samy.

  superkarma: 0 27.11.2009, 12:40:46
 2. [1] Astřička [*]

  Tak to vás moc obdivuju, že to tak zvládáte. Musí být těžký jít nakupovat a vědět, že budete terčem zájmu ochranek a prodavaček. Každopádně se držte a neberte si to tak.

  Já mám jiný problém. Zřejmě mě po Novém roce nemine umělé oplodnění a můj manžel si neumí představit, že by jsme mohli mít třeba i dvojčátka. Je nám oběma kolem 35 a dítko žádné nemáme.. Já bych se dvěma dětem najednou nebránila.. No uvidím, je ještě brzo tohle řešit, ale mrzí mě, že můj muž jednoznačně chce jen jedno mimčo. Možná je to tím, že je ze třech dětí nejmladší a nikdy neměl nic nového, nebylo na to.    

  1. na komentář reaguje kat — #2
  superkarma: 0 27.11.2009, 12:12:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme