Proti dnešnímu stavění sexu na odiv se rozhodla vystoupit čtenářka Řinka. Sama od rodičů moc informací nedostala, a i když bylo pro ni zjištění lidské sexuality šokem, prožila si ho se zájmem.

Přečtěte si příběh čtenářky Řinky, která se o existenci lidské sexuality dozvěděla z bratrova pornočasopisu...

Byl to šok

Nepamatuji si, že bych viděla někdy maminku nebo tatínka v plavkách nebo jejich nahé tělo. Maminku maximálně v kombiné a tátu do půl těla. K sestře, která je o 16 let starší, jsem si chodila prohlížet cestopisy Hanzelky a Zikmunda a hrozně mě zajímaly nahatí domorodci a nejvíc jeden obrázek kojící ženy. Bylo mi asi 5 let. Ale vysvětlení jsem k tomu nedostala. Dokonce jsem se nesměla tenkrát dívat ani na kreslenou pohádku STVOŘENÍ SVĚTA a byla jsem z toho smutná ,,proč?“ když je to kreslené. Dodnes nechápu.
V zimě jsme sáňkovali a starší kluci, my pochopitelně také, sněhem malovali kosočtverce s čárkou uprostřed i okolo na zeď. No co ty jejich mámy vyváděly, když nás načapaly... To už jsem byla větší a druhý den jsem přišla ze školy a měla jsem upečené v tomto tvaru boží milosti, abych prý nemalovala na zeď. Tušila jsem, že je asi něco špatně, ale nevěděla jsem, o co jde.

Asi jako desetiletí jsme chodili do potoka vytahovat bílé balonky a na klacku jsme zkoumali, co to je? Do potoka tekly splašky z paneláků. Ostatní děti nám nevěřily, že něco takového plave v potoce, tak jsme to zahrabaly, ale druhý den tam místo toho balonku byla koruna. Samozřejmě, že okolo toho byla debata. Ani dnes nevím, co si mám o tom myslet.

Kolem dvanáctého roku ale přišel šok. Mám ještě bratra, který je starší o 10 let. Přece jenom jsem již nějaké malé i když zkreslené informace měla ale...
Byla jsem sama doma a šla jsem si pro něco do jeho pokoje a nevím proč, ale nadzvedla jsem poklop od Clubek (to jsou kamna) a tam časopis s tvrdým pornem. No co to se mnou dělalo. Byla jsem rudá, nemohla jsem ani dýchat, ale hltala jsem očima jak blázen. Nikdy jsem ale neprozradila, co jsem tam našla.

Moje maminka říkávala ,,na vše máš dost času“. Měla i neměla pravdu, ale byla z hodně staré generace a hovor o sexu byl pro ni tabu. Holt jsem byla samouk, ale určitě jsem o nic nepřišla.

Informovanost přiměřeně věku má být, to je jasné. A rozhodně je krásnější trochu tajemna, než jak je dnes předkládán sex na odiv.

Hezký den,
Řinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. prosince 2011: Jak jste se dozvěděla, že děti nenosí čáp?

  • Jak jste se dozvěděla o sexu?

Každý člověk se o sexování mezi mužem a ženou dozvěděl asi trochu jinak. Myslím, že jsou to skutečně zajímavé, poučné i zábavné historky, proto jsem se rozhodl, že si právě tyhle příhody zaslouží místo mezi našimi denními tématy. Řekli vám to rodiče? Kamarádky? Učitelé? Nebo jste se o sexu dozvěděla až od svého prvního chlapce? Napište mi svůj příběh jako příspěvek k dnešnímu tématu a můžete získat zajímavou odměnu. Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravenou hru Laškování (vydalo Albi), pro další leporelo Bobr ve školce (vydal Fragment) a ještě pro jednu 555 bodů do Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun!

Chcete-li mít šanci na uveřejnění, ať jsou vaše příspěvky dlouhé nejméně jako předchozí odstavec textu a v naší internetové poště ať přistanou nejpozději 16. 12. 2011 v 15.00 hodin.

laskovani bobr

Reklama