Máte hrubou, popraskanou a šupinatou kůži na loktech a kolenou? To si žádá kosmetický zásah. Máme pro vás dva přírodní triky, jak pokožku na loktech a kolenou ošetřit, vyhladit a zjemnit.

telo

O tom, že chladné počasí ale i velké množství slunce, má nepříznivý vliv pro naši pokožku, určitě víte. A víte také, že právě vlivem takového počasí dochází k jejímu vysoušení.

Když si sáhnete na lokty a kolena, zjistíte, že i tam napáchalo své škody. Pokožka je zhrublá, až mozolovitá, a možná i popraskaná. A to samozřejmě nevypadá hezky. Jenže i zimě se občas chceme obléct do trička s krátkým rukávem nebo sukně. Co teď? Rychlé ošetření poškozené pokožky není nic těžkého. Zvládnete to doma pomocí avokáda, citronu a medu.

Avokádo a citron pro zjemnění

Avokádo rozkrojte na polovinu a z obou půlek vydlabejte dužinu tak, aby vám zbyla jen slupka. Na slupku vymačkejte pár kapek z citronu. Přiložte avokádo na loket a několik minut třete. Druhou půlku použijte na druhou ruku. Můžete použít též na kolena. Díky tomuto jednoduchému triku bude kůže na loktech o poznání jemnější. Po ošetření opláchněte vlažnou vodou, vysušte jemným poklepáním ručníkem a ošetřete zvlhčovacím krémem.

Citron a med pro rozpraskanou pokožku

Smíchejte dvě čajová lžičky mandlového oleje, medu a citronové šťávy. Vzniklou směsí pak potřete kolena a lokty a pár minut masírujte. Kyseliny obsažené v citronu kůži zjemní, med a mandlový olej ji vyživují a zjemňují. Po ošetření opět opláchněte vlažnou vodou, vysušte jemným poklepáním ručníkem a ošetřete zvlhčovacím krémem. Proceduru můžete podle potřeby zopakovat i v dalších dnech.

Reklama