Zajímavý pohled na třídní schůzky má čtenářka s nickem Marta61. Za to, že se s námi o něj podělila, jí samozřejmě děkujeme.

Mám tři děti a tak jako jsou od sebe odlišné, tak odlišně probíhaly třídní schůzky. První dcera se učila výborně a nikdy jsem na ni na třídních schůzkách neslyšela žádnou závažnou výtku. Ba naopak. Věděla jsem celkem podrobně, co se u nich ve třídě děje, až mi z toho šla někdy hlava kolem.

U syna to probíhalo docela jinak. Doma nikdy nic neřekl. Informace jsem z něj musela tahat jak z chlupaté deky, prospěch nic moc a těch průserů, poznámek, třídních a ředitelských důtek, škoda mluvit! Jedna stará přísná učitelka mi dokonce tvrdila, že z toho našeho problémového synka nikdy nic nebude!!!  Bylo mi to tenkrát moc líto, že o něm takto mluví před celou třídou rodičů. 

Manžel mě vždycky uklidňoval, že prý co bych chtěla, je to přece kluk!!! Jo, kluk. Ale na třídní schůzky jsem musela chodit já! U třetího syna, tak to bylo takové zadostiučinění. Premiant třídy, slušný, hodný, všechno v pohodě. Z třídních schůzek jsem chodila domů jako první, neboť mě paní učitelka vždy vyvolala, a ať už jdu domů, že tady nejsou žádné problémy. Že, kdyby to tak bylo u všech žáků, tak je to skvělé. 

Děti odrostly. Už jsou dospělé. A představte si, že v životě se nejvíc prosadil a  celkově si nejlíp vede ten ,, malý lotr", se kterým jsme ve škole měli stále nějaké problémy.  To by ta stará učitelská ,,čůza", (promiňte mi ten výraz, ale mám na ni zlost, jen co si na to vzpomenu) hleděla, jak je šikovný.

Hezký den přeje Marta61

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak už to někdy chodí. Ti zlobílci to většinou dotáhnou nejdále, protože jim většinou nechybí sebevědomí

Jak jste spokojené s prospěchem svých dětí vy, milé ženy-in? Slýcháte na třídních schůzkách jen samou chválu, nebo spíš stížnosti? Vyplnily se prognózy jejich učitelů? Kam to dotáhly děti, které měly ve škole problémy s kázní? Jaké máte zkušenosti? Napíše nám svůj názor i nějaká učitelka? Zajímal by nás i pohled z druhé strany.

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama