Rodina

Třídní schůzka se prostě konala doma

Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Je opět vzpomínkový a posílá nám ho čtenářka s nickem monkee

Dobrý den všem rodičům i žáčkům. Na třídních schůzkách, které jsem navštěvovala jako rodič, nic zaznamenáníhodného nebylo, synátorův prospěch neměl výkyvy a zlobení bylo v mezích normy. Při volbě zástupců do SRPŠ jsem se vždycky sunula nenápadně pod lavici (naštěstí jsem celkem skladná). Později jsem už radši posílala bývalého.

Zajímavější je vzpomínka na jednu třídní schůzku, když jsem byla já to dítě, tedy student. Bylo to ve třeťáku na průmce. Máti se tam snažila jezdit pravidelně, i když to bylo 40 km od našeho bydliště. Třeťák se mi opravdu, ale opravdu nevyvedl a na konci druhého pololetí jsem byla jasná: první (naštěstí i poslední) čtyřka na vysvědčení od kantora, se kterým nebyla rozumná diskuse možná.

Protože mi bylo máti líto, aby neutrpěla totální šok, poprvně v životě jsem jí poslala dopis z intru, aby věděla, co má chuděra čekat. Hádejte, jak to dopadlo. Když jsem v pátek přijela domů, máti na žádné schůzce nebyla a čekala na mě, abychom daly „řeč“. Přijala celkem sportovně (a bez vylágoše či zaracha) moje vysvětlení. Třídní schůzka se prostě konala doma. Máti v mých očích tehdy zabodovala.

Nebo že by si tehdy nechtěla trhnout ve škole ostudu? :-)

Zdravím monkee

Já myslím, že jedna "šťoura" na střední zase není taková katastrofa

Jak vzpomínáte na rodičáky vy, milé ženy-in? V dobrém, nebo spíš ve zlém?

Byly pro vás noční můrou, nebo jste se neměla čeho bát?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

   
18.10.2010 - Učení - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] enka1 [*]

  monkee — #4 Jak já byla vděčná, když se někdo pod tu lavici nesunul a při mé kanoucí slze v koutku oka funkci přijal. Bylo nařízeno a my, zrní pod mlýnským kamenem, vás obtěžovaliSml16chjó.

  Na druhou stranu - po opuštění dveří školy všichni věděli co a jak, takhle tedy ne, ale ujmout se trochu tohoSml80, často mi to bylo líto

  superkarma: 0 18.10.2010, 15:31:53
 2. avatar
  [5] Dante Alighieri [*]

  monkee — #4 Já vím, že jste tady mluvily o jiných funkcích než o květinářkách. Sml22 Jsem ráda, že to neznám. Sml30 A na třídních schůzkách mého případného dítěte se sesunu pro jistotu až na zem.

  superkarma: 0 18.10.2010, 15:18:27
 3. avatar
  [4] monkee [*]

  Dante Alighieri — #2 Když ony ty známky šly na SŠ tak nějak ke dnu furt (oproti vyznamenání na ZŠ) Sml80 Ale čtvrťák už byl potom OK.

  Dante Alighieri — #3 U rodičů jsou to volby do SRPŠ s dalšími následnými povinnostmi (účastí na dalších schůzích, oraganizace školních akcí apod), obnášejícími zajišťování prosperity a věhlasu školy jako takové. To ještě neznáš. Bleee.

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #5
  2. na komentář reaguje enka1 — #6
  superkarma: 0 18.10.2010, 14:34:36
 4. avatar
  [3] Dante Alighieri [*]

  vodfon — #1 Já se sunula tak úspěšně, že jsem nikdy (na ZŠ ani SŠ) neměla žádnou třídní funkci. Myslím ty květinářky, šatnářky, nástěnkářky atd.

  1. na komentář reaguje monkee — #4
  superkarma: 0 18.10.2010, 14:02:30
 5. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  U nás se známky přestaly řešit od chvíle, kdy rodiče pochopili, že na SŠ už opravdu vyznamenání mít nebudu (na ZŠ jsem mívala). Spokojenost byla, když jsem nepropadla. A moje ségra měla na SŠ známky ještě horší, dokonce pětku na výzo v pololetí. Kdyby to rodiče řešili, tak by si museli huby uřvat. Sml22

  1. na komentář reaguje monkee — #4
  superkarma: 0 18.10.2010, 14:01:33
 6. avatar
  [1] vodfon, kolie [*]

  Sml30Sunutí pod lavici, taky velice dobře známSml30

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #3
  superkarma: 0 18.10.2010, 13:57:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme