Jak to má s odpady čtenářka Eliana? Třídí, co se dá, něco vozí na charitativní sbírku a něco dává do sběrného dvora, když je otevřený.

Opravdu to není jednoduché, když chce člověk poctivě třídit... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Eliano, přeju hezký den a brzké uzdravení!


Dobrý odpadní den!

Jak to u nás máme s tříděním? Třídíme co se dá. Máme 110 l popelnici, kterou nám odváží co 14 dní, málokdy je úplně plná. V obci máme kontejner na sklo, papír a plasty, takže doma máme speciální odpaďák na plasty a sklo a na tom krabici na papíry. Bio odpad dáváme do kompostéru, kde končí i tráva ze sekačky a listí ze stromů. Někdo vozí prořezané větve a suché klestí na čarodějnice, ale jak moc je to oficiální netušíme. Největší problém máme s elektroodpadem, protože sběrný dvůr v obci má otevřeno dvakrát za rok a ještě to obvykle není nikde vyvěšeno, takže se nám to trošinku kumuluje a co půjde vezmeme někam k červenému kontejneru ve městě. Což zase neřeší problém kam se starými pneumatikami, olejem, plechovkami od barev, zpuchřelou hadicí... takže budeme i nadále číhat na otevření sběrného dvora. Baterie, žárovky - odevzdáváme do boxů v supermarketech. Nedávno jsme řešili kam s vybagrovaným čurbesem na příjezdovce a obec má i skládku inertního odpadu, takže i to se elegantně vyřešilo. Oblečení, které nejde zrecyklovat na kvalitní bavlnění hadřík na úklid či pro zaprasené manželovi ruce, dáváme dvakrát za rok sestře na charitativní sbírku. I zbytky z mého tvoření - odstřižky látek, kousky barevných čtvrtek atd. nepřijdou vniveč - sestra je předá dětem do školky nebo do jednoho kutilského kroužku.

Takže krásný úterní den,

zavirózovaná Eliana

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Odpady a odpadky

  • Máte doma hodně odpadků?
  • Třídíte doma odpad?
  • Máte kontejnery na tříděný odpad blízko bydliště?
  • Co vám nejvíc vadí?
  • Jaké máte zkušenosti s odvozem odpadků?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky a budu ráda, když pošlete i fotky. Jedna z vás opět dostane dárek, tentokrát krém BB od Oriflame (SPF 30) a doplněk stravy Bioaktivní Beauty. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ODPAD. Předem děkuju!

bb

Reklama