Domácnost

Třídění dělá doma nepořádek

Hroutíte se, když vám spadne ubrousek do kontejneru na plasty? Pokud ano, určitě budete nesouhlasit s názorem čtenářky Jitulenky na třídění odpadu...


Milé ženy a žínky, které jste in!

Jak je to doopravdy s odpadem? Třídit či netřídit? Zlatá střední cesta je tady asi na místě. Takže třídit, ale nehroutit se, když se náhodou krabička od jogurtu objeví v jiném kontejnerku než právě v tom na krabičky na jogurty. Svět se kvůli tomu nezhroutí, ani ho tím nezachráníme.

Nemůžu zapomenout na návštěvu u známých, kde mne doslova šokovalo jejich detailní třídění odpadu. Což o to, člověk by to možná i pochopil a třeba by si i zvykl, jenže oni měli veškeré třídící nádoby a pytle doma v kuchyni! Tak to mi už hlava nebrala, protože sice chvályhodně třídili odpad, nicméně doma měli díky tomu takový nepořádek, jaký jsem snad ještě nikde neviděla. A jim, každodenním obyvatelům bytu, to nepřišlo vůbec divné! S úžasem jsem vypochodovala ven, abych se mohla nadýchnout čerstvého vzduchu, a ten den už se mnou nic nebylo. Tak jsem si nechtěně potvrdila pravdivost přísloví Navenek huj, uvnitř fuj.

Jitulenka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Třídíte odpad?

Jaký je váš názor na třídění odpadu? A třídíte?

Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mailovou adresu...

Pokud chcete, aby byly vaše příspěvky uveřejněny, musí mít alespoň jeden středně dlouhý odstavec textu. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním pěkným dárkem! A to kazetou PICKWICK 9 chutí čaje.

9 chutílupa

   
10.08.2010 - Dům a byt - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Jitulenka [*]

  Markýza — #5 souhlasím... ten název celého článku mi vymysleli v redakci, taky se mi nelíbí... Sml80

  superkarma: 0 10.08.2010, 17:20:13
 2. avatar
  [7] mio [*]

  Petrushe — #6 z obálek se ty okýnka ani trhat nemusí, stejně jako se nemusí oddělávat kovové svorečky ze sešívaček z papírů - v TV byl o recyklaci nějaký pořad..

  superkarma: 0 10.08.2010, 15:23:31
 3. avatar
  [6] Petrushe [*]

  Nejsem v tomhle nijak extra detailista, takže netrhám z obálky plastové okénko, abych ho dala do jiného koše...ale tetrapaky nebo jogurty vypláchnu vodou, mají se třídit čisté odpady! A tolik práce to nedá.

  Mimochodem, můj byt má 24 m2...jsem citlivá na nepořádek, takže mám pořád naklizeno. Řeším to jedním pytlem, kam dávám recy odpad a ten pak roztřídím až u popelnic. Ať mi nikdo netvrdí, že není na takové vymoženosti místo.

  1. na komentář reaguje mio — #7
  superkarma: 0 10.08.2010, 13:06:26
 4. avatar
  [5] Markýza [*]

  Třídění nedělá doma nepořádek, nepořádek doma dělají lidi-prasata.

  1. na komentář reaguje Jitulenka — #8
  superkarma: 0 10.08.2010, 12:41:34
 5. avatar
  [4] ivbara [*]

  Také třídím jen čisté odpady,ikdyz máme bezbarierový vstup do domu,ikdyž mám bedny na tříděný papír,plast a sklo  aspoň v létě venku,v zimě je mám na schodech do patra.

  superkarma: 0 10.08.2010, 11:25:50
 6. [3] rae [*]

  třídím jen "čisté" plasty, které nezavání  - kelímky od jogurtů, tácky od masa apod. fakt ne - přijde mi, že voda k jejich vymytí vyjde ekologicky hůř, než vyhození. I tak dáme do kupy cca 250 litrů pytlíků, petek, kartonů od mlíka apod za měsíc (a to si jen občas koupíme kolu nebo minerálku). V kuchyni vedle odpadkového koše je igelitka na plast - a pak letí komplet, stojí na papírový krabici pro kamaráda s kotlem - na noviny, letáky atd., na zátop.

  Co mi vadí, je neexistence sběru hliníkových folií - to je snad nejnáročnější výroba.

  superkarma: 1 10.08.2010, 11:10:30
 7. avatar
  [2] Luni [*]

  Třídím od té doby, co žiju v Belgii, dříve v ČR bohužel moc ne, kaju se kaju Sml32 Papír do žlutého pytle, plasty a plechovky společně (!) do modrého, směsný do bílého pytle, který se kupuje v obchodě. V uterý a v pátek po 18h všichni vynesou pytle na ulici, druhý den ráno pak jezdí popeláři. Projít se po chodníku v úterý či pátek večer naší ulicí je někdy docela "chutné", docela by se šíkla plynová maska. Ale za to druhý den ráno je ulice jako ze škatulky Sml24 

  Nejsou tu sběrná místa ani kontejnery na větší odpad, takže není výjimkou, když na chodníku zavadíte o starou televizi, počítač, sofa, věšák, boty, dětskou sedačku, matraci, připálený hrnec....

  superkarma: 0 10.08.2010, 11:09:22
 8. avatar
  [1] Alenka0010 [*]

  Tak já třídím v suterénu, kromě komunálu, na ten máme samozřejmě koš ve skříňce v kuchyni, ale tak, aby to nebylo vidět. 

  superkarma: 0 10.08.2010, 10:56:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme