Kdo by to byl řekl, že zabouchnuté dveře budou tak častým domácím karambolem. Co rodina, to jiná příhoda a zkušenost. Co všechno může způsobit lidská roztržitost, se dočtete v dalších třech čtenářských příspěvcích.

Krásný den.. Byl krásný mrazivý den. Manžel  byl na služební cestě a děti lyžovaly na horách. Šla jsem večer vynést odpadky, jen tak v pantoflíčkách. Venku mrzlo, až praštělo. Zabouchla jsem si já hloupá dveře a klíče zůstaly vevnitř. Já pitomec. Od sousedů jsem volala matce,  ta má náhradní klíče. Jak na potvoru mi telefon nebrala. Klepala jsem se zimou na chodbě, skrze dveře bytu jsem slyšela vyzvánět svůj mobil. Co myslíte, jak to dpadlo? Přišel princ v podobě mého souseda a dveře se mu podařilo otevřít. Ani mě nezajímalo, jak. Poučena tímto příběhem, nosím mobil i k popelnicím.

pinicka

Zabouchnuté dveře, to je v naší rodině nekonečný  a stále se opakující příběh.  Ale jeden byl opravdu vyjímečný.   Jednoho rána jsem se jako vždy chystala ráno kolem  5 do práce, manžel a syn ještě spali.   Vykonala jsem ranní procedury a hned jsem si dala klíče od bytu i od auta do kabelky, abych náhodou potom nezapomněla. Oblékla jsem se a uvařila si ranní kávu. Zakoukala jsem se u toho do časopisu a za chvíli jsem zjistila, že mám hodně naspěch.

Popadla jsem kabát, kabelku a neuvědoměle jsem popadla ještě manželovi klíče od bytu, zamkla jsem za sebou a utíkala k autu, kde na mě již čekala sousedka a štastně jsme vyrazili do práce. Ráno kolem půl osmé mi volal do práce manžel, že prý se se synem, nemůžou dostat ven, syn do školky  a manžel do práce, že mají zamčeno  a nemůžou najít žádné klíče. Po chvíli dohadování, že nejsem přeci tak praštěná, abych vzala oboje klíče, jsem koukla do kabelky  a byly tam!!!! oboje dvoje!!!Jelikož bydlíme ve třetím patře, tak se prostě nedalo nic dělat. Manžel zatelefonoval do školky a syna omluvil. Ale když volal do práce, že nemůže dojet, že ho žena zamkala doma a odvezla mu klíče.Tak mu vedoucí na to řekl „ Vole, příště si vymysli něco lepšího“.

Beáta

Dobrý den, tak tento problém jsme řešili nedávno. Já jsem šla do práce na půl 8 a mého manžela čekal první den v nové práci, ale šel až na 10. Já už dávno byla v práci, a náhle mi zvoní telefon: „Miláčku, mám problém! Vstal jsem dřív, protože jsem  dneska byl na řadě jít se psem. Dal jsem mu vodítko, a bezstarostně jsme šli ven. Obešli jsme celé sídliště a jak jsem se vracel ke dveřím, najednou jsem zjistil, že nemám klíče.“ No tak jsem mu poradila, ať zavolá domovníkovi, jestli nemá náhradní, ale neměl. Tak jsme uvažovali, jak to vyřešit. Nakonec to dopadlo tak, že jsem musela z práce jet zase zpět domů, což je přes půl hodiny cesty, otevřít mu a pak jsem zase jela do práce. Ještě, že mám pružnou pracovní dobu. Naštěstí manžel přišel do práce jen s 5 minutovým zpožděním. A společně se této příhodě s novým šéfem zasmáli.

Další příhoda se stala hooodně dávno. Jeli jsme s kamarádkami do Brna, škodovkou 120. A co čert nechtěl na odpočívadle Na Rohlence si zabouchla klíčky od auta. Dlouho jsme uvažovali, co s tím. Jelikož naše řidička měla už zkušenosti, tak nás pověřila ať seženeme nějaký drátek. A my chodily od auta k autu a ptali se, jestli nemají drát, že potřebujeme otevřít auto. Všichni se na nás dívali jak na zloděje aut :) Nakonec se našel nějaký hodný kamionista, ktrerý nám pomohl.

Přeji hezký den bez zabouchnutých dveřích.

Eva

 

Reklama