To není nový typ revoluční rtěnky, ale tři krátké příspěvky na dnešní téma, které nám poslaly čtenářky Michaela, Gebre a myrna1. Tyto přípěvky jsou dnes už poslední, tak si je nenechte ujít

První rtěnku jsem si koupila jako malá holka, za kapesné co mi dala mamka. Ani nevím, kde nakonec skončila.Na střední škole jsem na sebe patlala kdeco, tudíž jsem občas vypadala jako plakát. Často mě některé učitelky poslaly umýt.

Po nástupu do práce ve 20 jsem se moc nemalovala a to mi zůstalo dodnes. Maluji se jen v týdnu, pracuji v bance tak tam člověk trochu vypadat musí.Ale pouze oči a nic víc. Rtěnku nepoužívám vůbec. Lesk jsem si nedávno koupila, ale vždycky tak nějak slíznu, protože mi to překáží. Jediné, co použiji několikrát denně je také jelení lůj, a to opravdu ten nejobyčejnější. Jiné mi také nesedí.

Michaela

Na svou první rtěnku si pamatuji, protože mi jí koupila maminka. Byla to stejná barva, jakou měla ráda i ona. A slušela mi, tak jsem si tu samou rtěnku koupila párkrát také. Nijak jsem nechtěla experimentovat s jinými barvami. Od té doby rtěnku používám. Nejdříve jako doplněk k namalovaným očím na sobotní zábavu, nyní vždy ráno jako součást make-upu, když odcházím do práce. Během dne používám jelení lůj nebo balzám, podle toho, co mám položeno zrovna u počítače. Odpoledne je to už horší, takže většinou ve výtahu vytahuji lesk na rty a maluji poslepu.

Trošku jsem záviděla jedné bývalé kolegyni, protože vypadala stále upraveně. Měla rtěnku a zrcátko vždy na pracovním stole,  po jakémkoliv napití kávy nebo po jídle si vždy rty nalíčila. Nikdy jsem ji bez namalovaných rtů neviděla.

Její dokonalosti zřejmě nedosáhnu, ale lesk na rty a jelení lůj mám vždy v kabelce.

Gebre

Milé ženy-in, jsem jednou z těch, které se starají o své rty, ovšem ne vždy používají rtěnku. Vždyť existuje řada dalších „udělátek“ na pusinu, které velmi dobře slouží. Řídím se v podstatě tímto:

I bez rtěnky umíme být krasavice,
ono je totiž někdy méně více.
Když je venku slunečno a hezky,
na rty si naneseme lesky.
Balzám zas prokáže nám službu v zimě,
když odoláváme nemocem i té strašně vlezlé rýmě.
A kdy přijde chvíle pro barevnou pusku?
Vždy když jdeme s tím pravým na výjimečnou schůzku:)

Mějte se krásně!
myrna1

Milé čtenářky, díky ze krásné uzavření dnešního tématu

 

 

 

 

 

 

Reklama