Milé čtenářky, dnešní počet příspěvků přesáhl naše časové možnosti. Omlouvám se, že jsem nestačila vydat všechny, ale věřte, že jsem se snažila. Řešením bylo vydat několik kratších textů do jednoho společného příspěvku

Krásný den všem milovnicím koček i ostatních.

Já kočky mám moc ráda a to od mala. Soutěžit nechci, jen se chci pochlubit. Rezavá od kotěte, až teď v 8 letech se svými prvními koťaty. Bílá, miláček bohužel nedávno zemřela. Obě při mě stály vždy, když mi bylo zle psychicky, nebo fyzicky. A jsem jim velmi vděčná.

kocky

Tak budete-li chtít naše kočky...

Veronika

Dobrý den,
moc hezké téma. Měli jsme několik koček, teda kocourků. První byl Mourek mourovatý. Měli jsme ho jen krátkou dobu, protože se nám ztratil. Po něm manžel dostal v práci černého kocourka s bílou náprsenkou a bílými ponožkami. Když ho přinesl, bylo to už trochu větší kotě. Říkali jsme mu Čert. Byl hodně nevychovaný. Skákal na stůl a šplhal po záclonách. Trvalo ale jen krátce, než se to odnaučil. Když vyrostl, stal se z něho tulák. V době namlouvání se neukázal třeba celý týden. Pak se připlazil, celý pošramocený a vylizoval si rány. Hrozně rád se nechal drbat na bříšku.

Naším největším mazlíčkem byl zrzek Ferda. Syn ho přinesl, když mu bylo jen pár dní. Vešel se nám do dlaně. Od malinka za námi chodil, jako pejsek. Také to byl hračička a lovec. Honil se za vším, co se hýbalo. Jako větší chytal myši i krysy a nosil nám je na dvorek, abychom si mohli prohlédnout jeho úlovky. Jednou jsme tam našli i krtka. Několikrát ulovil vrabčáky a živé nám je přinesl do bytu. To bylo divadlo. Hrozně rád chodil do umyvadla pro vodu. Měl ji raději tekoucí. Letos jsme se s ním museli rozloučit. Měl nemocné ledviny a nedalo se s tím nic dělat. Bylo hrozné sledovat, jak ho doktor uspává. Tak strašně nám chyběl, až syn přivezl další kotě. Našel ho na internetu. Když mi ho ukázal, okamžitě se mi zalíbil. Přivezl ho v autě. Prý si zalezl pod sedačku řidiče, takže musel jet krokem. Teď je mu půl roku a je to taková černobílá chlupatá koule. Honí se za vším. Ke hraní má nejraději kuličku z novin a tkaničky od bot. Také chodí do koupelny, ale vodu nepije. Snaží se chytat kapky tlapkou. Oblíbenou hračkou jsou i peříčka od holubů. Aportuje je jako pejsek. Přinese je a čeká, až mu je hodíme. Macíček je hrozně milý. Pomohl nám trochu zapomenout na ztrátu Ferdy. Je to ale také pěkný provokatér. Neustále doráží na psa Adara. Ten si to klidně nechá líbit, jen to olízne.

Neumím si představit život bez kočky. Bylo by mi smutno.

marde

Dobrý den,

do naší rodiny kočky patří,nedovedu si představit nemít doma kočičku.Vždy jsme měli pouze jednu,ale v posledních šesti letech se nám kočíčí rodina rozrostla na čtyři a to už je číslo poslední, manžel víc koček zakázal.

Siamskou kočku jsem dostala,když jsem byla nemocná, aby  mi nebylo smutno. Před tím jsem měla kocourka,který mi umřel a po živém tvoru se mi stýskalo.Umřel mi doma a doktor mi řekl, že jak jsme ho měla neustále na klíně, že ze mě  na sebe přetáhl moji nemoc.Já jsem si myslela, že ho někdo otrávil, tak nevím, kde je pravda.

Dopřávám jim, prohání se venku, v chladnu se ohřejí a prospí doma. Každá má doma své místo, na které druhou číču nepustí, když dostanou nažrat, tak čekají a stojí v řadě.

Nikdy bych žádnému zvířátku neublížila a odsuzuji lidi, kteří němé tváři dovedou ublížit.

Přeji pěkný zbytek dne!

f

ji

vv

foto

Jindriska8

Milé čtenářky, děkuji za krásné příspěvky

Texty nebyly redakčně upraveny

Reklama