Domů to samo nanaskáče, tvrdí čtenářka Renata, která jinak nákupy nezbožňuje. Chodí nakupovat nejen s partnerem, ale s dvěma dětmi. A také to jde

Pěkný pátek s nakupováním. Nakupování nebaví ani jednoho z nás, ale je to nutnost, domů to samo nenaskáče, takže chodíme spolu i se dvěma dětmi, 9 let a 10 měsíců. Nejvíc to baví samozřejmě synečka, dcerka je hodňoučká, té je to šumák, kouká kolem a je v poho. A my si zvykli, já ovoce a zeleninu, věci pro mimi, partner pečivo, mléko, sýry, nápoje a společně maso a ostatní věci, funguje to.

Taky ale chodí nakupovat sám a nemá s tím žádný problém, vždycky přinese to, co je potřeba, asi i proto, že občas vaří a ví, co nám doma chybí... Není nad dobrý seznam, i k tomu si sedáme oba společně a sepíšeme, co je potřeba...naprostá idylka. Akorát se nikdy neshodneme jestli jdeme na velký či malý nákup, podle mě je to pokaždé stejné, a přítel frfňá, že je jako ježíšek...

Zbytek tedy oblečení si kupuju přes net a to pro všechny, málokdy se netrefím, občas zabrousí do elektra a já do drogérky ... Teď přes léto se mi zamlouvají trhy na zeleninku, ovoce, masné výrobky a ostatní potřebnosti, každý pátek vyklopím synečka ve škole a v klííídku si zajdu na trhy, nakoupím zeleninu, už mám vychytáno, kdo má co dobrého a cenově přijatelného a je to.

Nakupování zdar..Renáta

Iva si to zařídila jinak. Za ní páteční nákupy obstarává manžel

Hezký den, dnešní téma mě zaujalo a tedy píšu v rychlosti (moc práce), jak to chodí u nás... Muž chodí vždy v pátek do sauny a po sauně chodí do supermarketu (bydlíme na vsi, a tak využívám jeho cesty do „města“) na nákup na víkend. Dostane seznam, někdy posíláme i SMS, nakoupí, pokouká nejen po zboží :-) a je spokojený jak on, tak já. Pokud něco zapomene, nepřizná, že to třeba přehlídl, nebo zapomněl, ale suveréně řekne: To neměli, nebo lepší varianta - to vyprodali :-)

Tuto jeho fintu taktně přehlížím, a jsem ráda, že nakoupí a já mám večer jaksi taksi pro sebe .. :-) Takže dnes je pátek a doma čeká nejen prádlo na žehlení, ale i pěkná knížka.

Mějte se krásně a usmívejte se.

Iva

 

Janin manžel je ideálním společníkem při nákupu oblečení. Holky, to si přečtěte

Můj manžel na otázku, jdeš se mnou nakoupit, většinou řekne, že se mu nějak nechce. Tak nákup donesu sama. Je pravda, že to máme doma rozděleno, tak nějak to samo vyplynulo. Můj manžel vaří a uklízí. Byl doma 8 let sám a já chodila do práce. Okna a nějaký úklid dělám i já. Když jdeme s mužem, jak se říká do města, tak to by se Vám teda dámy líbilo. Jde a najednou řekne:

„Honzíku, ty šaty musíš mít!“. Má opravdu vkus jako já a už ví, co mi sedí. Vůbec mu nevadí nakupování oděvů pro mne, horší je, koupit něco pro něj. To je nevrlý a zkusit si něco, to je hrůza. Tehdy je opravdu na zabití. Mně by nechal zkoušet celý krám a fakt se baví.

Někdy jsem si nebyla jistá, zda si tak drahou koženou kabelku koupit, nebo ne. Zavolám na mobil, muž za mnou přiběhne, schválí a ten malý kousek mně postrčí. Nutno ovšem dodat, že se dokáže rozčilovat, když si tu věc nechci koupit. Já totiž vím, že si to momentálně nemohu z finančních důvodů dovolit. To je mu jaksi jedno. Kasu mám na starosti já. Je pravda, že díky němu mám pár opravdu pěkných kousků. Takže nakupovat šaty pro mne ano, oděvy pro něj a potraviny ne.

Musím také říci, že pokud má zájem o věci, které zajímají jeho, chovám se stejně jako on. Dám mu dostatek času a malinko postrčím. Jsme spolu 25 let, jsme už oba v důchodu a žijeme si spokojeně a hlavně v klidu. Říká se: vždyť je to jenom chlap, ale já toho svého nikomu nedám.

Jana

 

 

Reklama