dnešní přídel příspěvků je opravdu vydatný, takže nezbývá, než kratší sjednocovat do jednoho. Jinak by se nedostalo na všechny. Přečtěte si názory čtenářek s nicky Lissey, Žofie a Overlooks.

Jsem od přírody snědý typ, který dobře snáší sluníčko. Ale také jsem od přírody stydlivka. I když mi často říkají, že se rozhodně nemám za co stydět, tak se opaluji zásadně nahoře „ s“ ,
Proč bych měla ukazovat to, co by mělo zůstat k vidění jen pro mého partnera? Nerada se svlékám i u doktora, natož se někde po pláži producírovat a dělat představení pro nesympatické čumily ze všech koutů světa.
Ale říká se, že proti gustu žádný dišputát. Takže pokud se někdo cítí dobře a volně oblečený jen do spodního dílu plavek anebo třeba i bez něj, tak ať si užije té možnosti. Mám ráda tajemno a tajemství a ukazovat všechno se mi příčí. Nijak mě nepohoršuje nahota, ale tu svou prostě na odiv nestavím.
Čtenářka Lissey

Tak dnešní téma mi opravdu nedá, abych si nepřisadila...

Na konci června jsme byli s manželem v Bulharsku. Já sama si teda horní díl plavek nesundávám a ani mě to neláká. Nahá se stejně nikde neukazuji a pod oblečením je to jedno. A když jsem tam viděla ženy, které si ta prsa spálily, měly puchýře a oloupanou červenou kůži a stejně se dál opalovaly bez... no nevím, nechápala jsem.

Ale nejvíc mě dostalo, když se vedle nás na pláži objevili mladí Slováci. Byli asi tři chlapci a tři děvčata. Nevím, neokukovala jsem je, jen slyšela, jak jsem ležela vedle se zavřenýma očima. Kluci říkali holkám - mohly byste si sundat horní díl plavek. No a ta děvčata na to: to ani náhodou, však se podívejte, jaká věková kategorie se tu opaluje nahoře bez. To mě zaujalo, podívala jsem se taky a opravdu, všechno ženy od 40 výše a málokterá na to měla postavu.

A to jsem vůbec netušila, že tenhle postřeh se mi zrovna dnes bude hodit a já tenhle zážitek pošlu dál

Všechny moc zdraví Žofie.

Mně osobně se moc líbí pěkné, celistvé opálení bez bílých proužků po ramínkách. Vypadá to pěkně, ale máme v rodině hrozivou zkušenost s onemocněním a následnou operací prsu a tak to raději nepokouším. Bylo nám řečeno, že silné letní slunce přímo na citlivou, jemnou kůži ňader může spustit reakci, při které člověk raz dva přestane řešit, zda náhodou nemá nevhodně opálené ramínko.

Nechám si od manžela rozvázat zadní šňůrku u plavek, když ležím na břiše, to ano, ale nahá prsa bych slunci nevystavila zejména proto, že to prostě považuji za škodlivé. Nejsem puritánka a několikrát u moře jsem horní díl odložila, ale to je už několik let zpátky. Podle mne je zdraví na vyšší příčce před krásou, tak to s opalováním nepřeháním. Závidím odvahu některým dámám, které odhodí zábrany, obavy a horní díl plavek a užijí si léta a slunce bez ohledu na to, jak moc slunce připéká a na to jak na ně ostatní pokukují.

Já na to už nějak nemám.

Overlooks.

Děkuji vám za vaše názory a těším se na reakce ostatních čtenářek

Texty nebyly redakčně upraveny

Jak se na opalování nahoře bez díváte vy, milé ženy-in? Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama