Bulvár

Tři knižní novinky: Vyberte si na dovolenou tu svou

Na dovolenou, kdy budete budete mít moře času, nemůžete vyrazit bez pěkného čtení. Z aktuálních novinek nakladatelství JOTA si jistě vyberete tu svou a možná všechny tři.

V knize autorky Madeleine Rouxové, plné obrazů ASYLUM Ústav pro duševně choré, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách, se mohou odehrávat (h)různé příběhy.

ano

Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie.

Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.

Pozor: Název ASYLUM na obálce je vyroben ze speciální fosforeskující barvy a po nasvícení potmě svítí! Kniha je doplněna znepokojivými dobovými fotografiemi ze skutečných psychiatrických ústavů.

pevná vazba s přebalem, 304 stran, běžná cena: 368 Kč

Originální název: Asylum

 

V druhé knižní novince Nathalie Royové Pikantní život Charlotte Lavigneové se Charlotte Lavigneová vrací v plné síle! Po pařížské zkušenosti s manželstvím se vrací do Quebeku. Je jí třicet pět a možná je těhotná. Debutuje jako moderátorka ranního vysílání Mango a prosciutto s P-O, slavným a okouzlujícím šéfkuchařem.

novin

Před kamerou se snaží zapomenout na poslední měsíce, které prožila na jiném kontinentu, a chce začít nový život v Montrealu. Ale stále jí chybí krásný Max. Uvidí ho ještě? Rozvedou se? Je opravdu těhotná? A s kým?

V tomto díle budeme sledovat Charlottin profesní rozkvět a… rozuzlení jejího milostného života. Nebude to jednoduché, protože žít ve světě Charlotte Lavigneové není procházka růžovým sadem. Samozřejmě půjde hlavně o přátelství a jídlo, ale každodenní život nabere často přinejmenším zábavný obrat!

pevná vazba s přebalem, 336 stran, běžná cena: 298 Kč

 

Existují knihy, které se okamžitě stanou klasikou, protože vyprávějí příběhy, které existovaly odjakživa.

Čas mezi šitím, bestseller napříč Evropou, je jedním z těch vzácných, bohatě utkaných románů, které nás drží v napětí až do poslední stránky. María Dueñasová nám připomíná, jaké to je, nechat se strhnout mistrovským vyprávěním.

doodo

Jako dítě zametá Sira Quiroga podlahy v krejčovské dílně, kde její matka pracuje jako švadlena. Ve dvaceti letech už ovládá všechny taje krejčovské profese. A pak se všechno změní.

Situace v Madridu spěje k občanské válce a Sira neuváženě následuje svého milence do Maroka. Ten ji však brzy opustí a zanechá bez haléře a se zlomeným srdcem. Sira se dokáže znovu postavit na nohy díky jediné dovednosti, která ji může zachránit: šití.

Když vypukne druhá světová válka, Sira se vrací do Madridu, kde se stane prvotřídní krejčovou, která šije pro manželky nacistických důstojníků. Je zatažena do stinného světa špionáže a politických konspirací, světa plného lásky, intrik a zrady.

pevná vazba s přebalem, 680 stran, běžná cena: 448 Kč

 

http://www.jota.cz/

Zdroj: tisková zpráva

   
21.07.2014 - Knihy - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. [8] slávenka [*]

  gerda — #6 tak tu knížku "Hajný a já", to mi něco říká, jdu hrabat do knihovny, určitě ji tam mám, ale už jsem na ni zapomnělaSml58

  superkarma: 0 21.07.2014, 20:54:43
 2. avatar
  [7] peetrax [*]

  gerda — #1 od M. V. teď čtu Ať myši nepláčou a zatím teda hodně dobrý! Drží si stále svou laťku.

  superkarma: 0 21.07.2014, 19:08:28
 3. avatar
  [6] gerda [*]

  slávenka — #5 takových knížek vyšlo povíc, první myslím Hajný a já. Taky to ráda čtu, jak se holka z města dostane někam na samotu a překope celý svůj život.

  1. na komentář reaguje slávenka — #8
  superkarma: 0 21.07.2014, 17:41:51
 4. [5] slávenka [*]

  kurňa, aby to tak bylo o mněSml26...ale nene, děkuji Vám moc za tipSml58Sml16

  1. na komentář reaguje gerda — #6
  superkarma: 0 21.07.2014, 17:17:02
 5. avatar
  [4] gerda [*]

  Můžete mi věřit, je to můj oborSml16 Ještě mi napadá knížka Vidlačka z Chytrova, ta je teninká, krásně se vejde do kabelky a taky je plná humoru.

  superkarma: 0 21.07.2014, 17:07:23
 6. [3] slávenka [*]

  gerda — #1 vše zapsáno, díkySml58

  superkarma: 0 21.07.2014, 16:57:54
 7. [2] Roland [*]

  gerda — #1 Děkujeme za tipy. Mám ráda vtipné a humorné knihy. Smutného je v životě i tak dost.

  superkarma: 0 21.07.2014, 16:40:53
 8. avatar
  [1] gerda [*]

  A já zas doporučuju české autorky! Vezměte si jakoukoliv knížku Marcely Mlynářové a budete se smát. Nebo Jiřina Tejkalová - Miss cirkus, Štrúdl a já, Magda Váňová taky nezklame žádnou knihou po které od ní sáhnete. Výborně píše i paní Hana Marie Körnerová, ta se věnuje i historii. Náročnější je Otomar Dvořák, ale když se začtete, stojí za to.  Nevím, proč se tu nabízí jen zahraniční spisovatelé (spíš spisovatelky),Sml80 když máme spoustu našich současných a opravdu dobrých!!Sml67

  1. na komentář reaguje Roland — #2
  2. na komentář reaguje slávenka — #3
  3. na komentář reaguje peetrax — #7
  superkarma: 0 21.07.2014, 15:49:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme