Čtenářka Tana M. dělí citové vyděrače do tří skupin. Dvě skupiny nejsou, jak píše, fakticky nebezpečné, zato ta třetí... ta se může proměnit v noční můru. Téma dne: Citové vydírání!

Tak aby bylo jasno a abychom měly v citovém vydírání pořádek, můžeme se například pokusit, rozdělit si citové vyděrače do nějakých skupin. Naše čtenářka Tana M. navrhuj následující tři odnože citového vydírání...

Tři kategorie citových vyděračů

Znám tři tipy citových vyděračů. Všechny jsem zažila.

Do první kategorie citových vyděračů patří staří lidé... Babička, tedy máma mého tatínka, pořád říkala: „Já už umírám, nikdo o mně nemá zájem." Přitom, permanentně kolem babičky skákalo 5 lidí. Tento typ citových vyděračů je neškodný. Vyžadují jen pozornost a to, aby se kolem nic točil svět.

Do kategorie č. 2 patří dětičky, robátka, harantíci, milé květinky našeho života. Sednou si třeba před prodejnu hraček a začnou strašně plakat, křičet tak, že kolemjdoucí volají známou „Linku bezpečí". Většinou citově vydíraná matka, nebo otec těmto malým *hajzlíkům* vyhoví, podlehne a hračičku koupí, aby dítě neplakalo a nebudilo veřejný zájem. Děti jsou nevinné bytosti, ani nevědí, co vlastně chtějí a tento typ citového vydíraní je nejmírnější.

A to je výčet těch mírných a v podstatě mírumilovných citových vyděračů.

Do kategorie č.3 patří citový vyděrač v pozici partnera nebo milence... To jsou přímo sedmihlavé saně. Já jsem s citovým vyděračem žila 4 roky. Byl to docela odvaz. Po 4 letech se náš romantický vztah změnil v noční můru. Dnes jsem ráda, že už můžu psát v minulém čísle. Byl. Neustále mně podezříval, že ho nemám dostatečně dost ráda. Stále vyžadoval větší a vetší pozornost, která hraničila se stihomamem. Pak tento „citák" neboli citový vyděrač začal dělat to, co zničí každý vztah, začal žárlit. Jeho věty: „Ty už mně nemáš dost ráda, já se bez tebe zblázním, něco si udělám..." No, co jiného Vám řekne citový vyděrač??? Jeho oblíbenými praktikami byly nenápadné sarkasmy, snižování sebevědomí, vzbuzování pocitu viny a promyšlené, perfektně načasované poznámky, což vše mělo za následek to, že o sobě pochybujete a cítíte se zodpovědná za problémy druhých.

A tak na závěr, pokud u někoho ze svých blízkých vidíte první náznak citového vydíraní, snažte se, s člověkem trochu si popovídat a převést jeho pozornost na Vaší stranu.

Hezký den bez citových vyděračů,
Tana M.

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Citové vydírání

Už vás někdy někdo citově vydíral?

Zavzpomínejte na citové vydírání, které se vám přihodilo, milé čtenářky! Posílejte mi své příspěvky k dnešnímu tématu do redakční pošty. Vaše vzpomínky nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Proč? Jen tak budete mít šanci, získat za příspěvek krásný dárek v podobě dévédécka Cvičení po porodu a aviváže Silan Aroma Therapy - orchidea a růže.

Reklama