Teď jsou na pořadu další dva příspěvky a také fotky, nad nimiž se sbíhají sliny. Přečtěte si, jak slaví dnešní den čtenářka Kristina a jakou krásnou husu peče čtenářka secret. Máte tady i recept!

Martinská slavnost i pečená husička, obojí vypadá moc pěkně. Děkuju vám, že jste napsaly, milá Kristino i secret, a přeju krásný den.


Dobrý den, milá redakce a ženy-in,

na sv. Martina jsme u nás nikdy žádné zvyky nedodržovali. Spíš jsme se jako malí těšili na ten sníh, který měl Martin přivézt. Někdy to vyšlo, někdy ne.

S přítelem to je něco jiného, tomu se ta tradice líbí, ale zřejmě jen proto, že z toho čouhá ta zmíněná svatomartinská husa :) Takže jsme si zvykli chodit svatomartinské hody do nedaleké restaurace, včerejšek nebyl výjimkou. Sama husu moc nemusím, ani jsem si ji nedala, ale kdo ji měl, chrochtal blahem.

A jestli je u nás v okolí nějaká martinská slavnost? Inu je. Stájová kolegyně má široko daleko jediného bílého koně a v nedaleké vesnici už mají zajetou tradici svatomartinského lampionového průvodu pro děti i dospělé, na konci na všechny čekají martinské rohlíčky, víno, svařák apod. Před pár lety ji požádali, jestli by byla ochotná jim Martina s bílým koněm zahrát. Kývla, a od té doby tam jezdí pravidelně. Zrovna se včera chystala, když jsem do stáje dorazila. Tak snad se jim to i letos povedlo a večer dojeli zpátky domů bez úhony.

Ještě posílám fotografii z loňského martinského lampionového průvodu.

kristi

Hezký den všem!

Kristina


Svatého Martina jsme nikdy nijak neslavili.

Loni jsem ale neodolala a zkusila pomalu pečenou svatomartinskou husu, zakoupila svatomartinské víno a musím říct, že to mělo úspěch.

Letos jsem to vylepšila ještě dvojím zelím a vývarem s knedlíčky z husích jater, ale bohužel jsem to nestačila nafotit. Talíře mizely pod rukama.

Proto posílám fotografie z loňského roku.

Pokud Vás zajímá recept na pomalu pečenou husu, je zde:

Ráno den předem husu nasolíme a pokmínujeme (zvenku i zevnitř) a dáme do pekáče do chladu.

Večer kolem 21 hod. zapneme troubu na 90 °C. Tuto teplotu necháme na troubě nastavenou a jdeme klidně spát. Troubu neotvíráme, husu nekontrolujeme, nepodléváme, neotáčíme. V 7 hodin ráno se můžeme na husu mrknout, příp. ji polít výpekem či odebrat část vypečeného sádla. Teplotu zvýšíme na 120 °C a pečeme další 3-4 hodiny. Sundáme víko pekáče, husu polejeme výpekem a dopečeme při teplotě 180 °C do krásné zlatohnědé barvy. Samozřejmě přizpůsobíme časy pečení velikosti husy.

Dobrou chuť

secret

secret

secret

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Tématem dneška je: Svatý Martin

  • Znáte tuto tradici?
  • Co o ní víte?
  • Jaké zvyky dodržujete na svatého Martina?
  • Koná se u vás v okolí nějaká martinská slavnost?
  • Chutná vám pečená husa?
  • A těšíte se na sníh?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo za odměnu získá dárek: Kolekci zelených čajů, Kolekci čajů PIGI, obojí od firmy Jemča, a dva balíčky kávy Nescafé 3 v 1.

martin

Reklama