Domácnost

Tři dobří pomocníci, které stojí za to přibalit na cesty

Dovolenou, ať už na ni vyrazíme kdykoli, si většinou chceme užít. Rádi máme „za málo peněz hodně muziky“ a chceme, aby každá dovolená byla jako z pohádky. V pohádce hrdinu na cestách provázejí často tři pomocníci, a proto i my přinášíme tři tipy na zajímavé elektronické průvodce, kteří se nabízejí ušetřit vám místo v kufru či batohu a být k službám.

Chytrý telefon - kamera, navigace i váš delegát zájezdu

samsung„Existuje hodně důvodů, proč je praktické pořídit si chytrý telefon. Nyní bychom ale chtěli vyzdvihnout jeho výhody na cestách. V dobrém chytrém telefonu totiž naleznete samozřejmě telefon, dále velmi kvalitní fotoaparát a kameru, spolehlivý mp3 přehrávač, GPS navigaci, mapy, internet a hlavně velké množství aplikací, které pomohou s mnoha starostmi na cestách - s orientací v cizím městě, s uvařením jídla ze zbylých zásob nebo s naplánováním trasy do neznámého cílového místa,“ říká Michael Horejsek ze společnosti Sunnysoft, specialisty na chytré telefony. A chytré telefony dávno nejsou finančně nedostupné. Například Smartphone za opravdu lidovou cenu je Samsung Galaxy Mini.
Samsung Galaxy mini, 3690 Kč, www.sunnysoft.cz

Čtečka knih - knihovna na dovolené

čtečkaPředstavte si, že máte sbaleno a stojíte před poslední otázkou. Jakou knihu si vezmu s sebou na volný týden? V pracovním režimu číst moc nestíháte, a proto byste si z knihovny sbalili nejraději tu, tamtu a ještě tuhle, to kdybyste měli chuť na jiný žánr. Tolik svazků se vám ale v žádném případě nevejde do kufru, ani od auta, natož do letadla. Elegantním řešením tohoto problému je adorovaná i proklínaná čtečka knih. Můžete v ní s sebou mít celou knihovnu a na pláži v letadle i na chalupě pak sáhnout v její paměti právě po knize, na kterou budete mít chuť. A kdyby se vám zastesklo po vůni papíru a šustění stránek, jednu knihu si vezměte fyzicky.
Čtečka elktronických knih Prestigio, 2 474 Kč, www.nakupnicentrum.cz

Solární nabíječka s powerbankou

solarA není nic horšího než když pomocníkům dojde dech. K doplnění energie elektronických pomocníků na cestách se výborně hodí Powermonkey eXtreme. „Je to odolná, přenosná záložní nabíječka s powerbankou a výkonnými solárními panely pro dlouhé cesty,“ prozradil Michael Horejsek ze Sunnysoftu. Zvládne dobíjet telefony, GPS navigace, MP3 přehrávače, ale také populární tablety. Solární panely lze připevnit například na batoh a vyrazit na túru či výlet. Přes den tak lehce nasbíráte potřebnou energii pro večerní dobíjení. Powermonkey eXtreme se skládá ze solárních panelů a powerbanky, kterou je možné nabít buď prostřednictvím solární energie, síťové zásuvky či USB konektoru počítače.
Powermonkey eXtreme, 3690 Kč, www.sunnysoft.cz

   
21.07.2011 - Technika - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] hubajda [*]

  na dovolenou berem jen fotak a dcera mp prehravac a notebok na pusteni hudby ci her kdyz je skarede

  superkarma: 0 04.12.2011, 19:37:34
 2. [6] marienka-m1 [*]

  O dovolené mi jde o odpočinek, moře, výlety a zábavu, ne o techniku jakou si vezu s sebou vezu, postačí starší foťák na zdokumentování.........Sml24

  superkarma: 0 26.11.2011, 11:35:14
 3. [5] extravagantnice [*]

  wich — #4 Také do MEXIKA.Pamatuješ ?

  superkarma: 0 28.07.2011, 07:49:17
 4. avatar
  [4] wich [*]

  A proč mi to píšeš? Sml80

  1. na komentář reaguje extravagantnice — #5
  superkarma: -2 21.07.2011, 12:34:18
 5. [3] EvaKa [*]

  wich — #2 Proč za 3.000,-- všichni tři "pomocníci" stají skoro 10.000,--

  superkarma: 0 21.07.2011, 10:52:29
 6. avatar
  [2] wich [*]

  Přesně těchto vymožeností se většinou na dovolené vzdávám Sml30 Mobil zapínám jen večer na přečtení/napsání zpráv, knížky měním za časopisy (nevadí mi, že je na pláži zničím, tím spíš elektronickou čtečku - ale na domácí použití o její koupi uvažuji Sml22), GPS nepotřebuju, neb jezdíme v posledních letech hlavně na ostrovy, kde se prostě ztratit nejde Sml30

  LudPa — #1 Kam se jezdí na dovču za 3.000,- Kč? Sml80

  1. na komentář reaguje EvaKa — #3
  superkarma: 0 21.07.2011, 10:16:21
 7. avatar
  [1] LudPa [*]

  Pomocníci dražší než celá dovolená. Už mám pár dovolených za sebou a přežila jsem i bez nich. Možná tam ještě chybí čtvrtý pomocník-vlastní soukromé letadlo.

  1. na komentář reaguje wich — #2
  superkarma: 0 21.07.2011, 08:36:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme