Další mikulášský příspěvek je od čtenářky s nickem trhacka.666. Jak patrno již z titulku, jako malá se čertů bála a jako velká je už sama zastupovala.

Dobrý den, jako malá holčička jsem tohle období moc ráda neměla. Bála jsem se. Moc. Kdykoliv nastal tento den, třásla jsem se hrůzou, držela se kliky a řvala jak siréna. Při otázce Mikuláše na básničku jsem mlčela jako hrob.

Ve dvanácti, to už k nám Mikuláš nechodil, jsem mamince nevěřila, že za to jak jsem celý rok zlobila, přijdou pro mě čerti. Smála jsem.‚,Vždyť je to stejně soused. Čerti neexistují.‘‘

Najednou zazvonil zvonek. Já celá zezelenala. Měla jsem stažené půlky. Rachot. A do obýváku nalítl čert. Zarachotil, zarámusil pekelným hlasem a já…. Já si čůrla do kalhotek. Básničku jsem opět neřekla.

Uplynulo několik let. Dostala jsem se na učiliště. Slovo dalo slovo a před zrcadlem stála čertice. Chodila jsem“strašit“ do školky. Učitelka mi dala vždy seznam zlobidel. Já naběhla do třídy za rámusila pekelným hlasem, přečetla seznam od Lucifera, a i ta největší zlobidla najednou otočila a škemrala.

Vtom vcházel Mikuláš, který mne okřikl „Huš potvoro chlupatá.“ A já byla najednou tím čertíkem z Princezny ze mlejna. Nechala jsem se drbat za ouškem a slastně vrněla. Jen co mi někdo zatahal za ocas, zase jsem vylítla. A tak mě honil Mikuláš po třídě s berlí a děti se smály.

To byla školka. Děti ve druhé třídě nás už normálně poslali do …… A to jsem měla sebou statného kolegu Lucifera.

Dnes je už jiná doba. Jsem zvědavá, jaké to bude, až budu mít vlastní ratolesti.

Vtip na závěr.

„Čert ukazuje Luciferovi novou část pekla: „Jsou tu tři kotle - jeden pro zloděje a podvodníky, druhý pro lháře a pokrytce a třetí pro ochlasty a neřestníky.“
„Běžte do háje s takovými zlepšováky. Teď k nám dorazila skupina politiků. To mám každého z nich rozříznout na tři díly?“

trhacka.666

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

__________________

Ten vtip je fakt dobrý :)) - také Váš mikulášský příspěvek. Děkuji, že jste se snámi podělila o své čertovské zkušenosti.
A až budete mít děti, bude to takové, jaké si to uděláte :)

Saša

 

Téma dnešního dne 5. prosince: Mikuláš

  • Chodila jste (případně chodíte) převlečená za čerta, Mikuláše nebo anděla?
  • Věří vaše děti v tyto bytosti?
  • Věřila jste vy jako dítě?
  • Nadělujete dětem do punčochy?
  • Máte nějakou povedenou mikulášskou historku?
  • A co mikulášský vtip?
  • Nebudu dnes určovat moc bodů, mikulášská tématika je rozsáhlá.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

A můžete přiložit i nějako pěknou čertovskou fotografii z loňska :)

Jednu pisatelku odměním malou mikulášskou nadílkou ))

mikulas

Reklama